ایمپلنت دندان

ویکتوری دنتال کِر

ارائه کلیه خدمات دندانپزشکی تخصصی و عمومی

ایمپلنت ها پیچ هایی از جنس تیتانیوم که سازگار با بدن هستند که با روش جراحی زیر لثه در داخل استخوان جای داده میشوند. وقتی این پیچ ها در جای خود قرار گرفتند به دندانپزشک این امکان را میدهند تا با استفاده از پروتز های دندانی روکش ایمپلنت را بر روی آنها قرار دهند.

هم مشکلات بی دندانی برطرف شده و به زیبایی انها افزوده میشود.

ایمپلنت کره ای دلایل محبوبیت آن
همه ما در این روز ها با انواع روش ‌های زیبایی و سلامت دندان آشنا هستیم و حداقل یک بار نام این روش ها به گوش ما رسیده، امروزه ایمپلنت دندان یکی از روش‌های بسیار مهم و البته کاربردی برای تمامی افراد است، به همین سبب طرفداران زیادی نیز دارد. اگر شما هم به دنبال ایمپلنت دندان‌های خود هستید، حتما نام انواع ایمپلنت‌های زیادی را شنیده اید که با نام کشور وارد کننده خود معروف هستند. در این میان ایمپلنت کره‌ای از دیگر رقبای خود در کشور پیشی گرفته و توانسته به دلایل مختلفی مورد استقبال قرار گیرد.

محبوب ترین برند ایمپلنت کره‌ای: مگاژن یکی از محبوب‌ترین برندهای کره‌ای است که از ابتدا محبوبیت زیادی در میان افراد داشت و البته خرید این برند توسط شرکت اشترومن که یک شرکت اروپایی است، محبوبیت این برند را چند برابر کرد.

ایمپلنت دیجیتال از مدل سازی کامپیوتر سه بعدی برای بررسی شرایط استخوان فک و موقعیت قرار گیری رشته های عصبی استفاده می کند. دندانپزشک با داشتن این اطلاعات معتبر می‌تواند عمل کاشت ایمپلنت را با کمترین شکاف در فک طراحی کند. چون عمل جراحی ایمپلنت دیجیتال به منظور ایجاد کمترین شکاف ممکن طراحی شده است؛ درد به طور قابل توجهی نسبت به عمل جراحی ایمپلنت سنتی کاهش پیدا می‌کند. حین انجام مراحل کاشت دندان راهنمایی کاملا دقیقی با توجه به محل قرارگیری دندان های شما در اختیار پزشک قرار می گیرد که با استفاده از آن جراح می تواند مطمئن باشد که عمل جراحی کمترین آسیب را به اعصاب اطراف یا دندانهای مجاور وارد می کند. این راهنما همچنین به دندانپزشک کمک می کند تا دقیق ترین و کوچکترین شکاف های ممکن را برای کاشت ایمپلنت دندان ایجاد کند. با استفاده از اباتمنت و چسب مخصوص روکش ایمپلنت،روکش بر روی پایه قرار میگیرد.

قالب گیری نوری دیجیتال به طور قابل توجهی سبب افزایش بهره وری، دقت و میزان تولید شده و این امکان را برای دندانپزشکان مهیا کرده است که به جای ارسال یک قالب سنتی یا کست گچی از طریق پست معمولی، این تصور مجازی را بوسیله ی ایمیل به لابراتوار ارسال کنند. همچنین، بوسیله ی قالب گیری دیجیتال می توان ترمیم مورد نظر را در یک جلسه مراجعه ی بیمار به دندانپزشکی، تکمیل کرد، در نتیجه سرعت درمان افزایش یافته و نیاز به مراجعات متعدد به مطب کاهش می یابد.مزایای دیگر قالب گیری دیجیتال عبارتند از:
  • بهبود تصویر / افزایش کیفیت قالب گیری و نشست بهتر ترمیم در محل مورد نظر
  • زمان کمتر برای قالب گیری
  • بدون نیاز به مواد قالب گیری ناخوشایند که باعث اذیت برخی از بیماران می گردد
  • راحتی بیشتر، تجربه ی اضطراب کمتر برای بیماران و تیم دندان پزشکی
  • امکان کاهش خطاهای تصور برداری و حذف اشتباهات مربوط به مواد که سبب کاهش اشتباهات ترمیم می شود. بیماران از فن آوری های جدید و بکار گرفتن هنر در مراقبتهای دندانی رضایت بیشتری داشته و بیشتر در روند مراحل درمان قرار می گیرند آنها می توانند تصاویر قالب دندان خود را بر روی صفحه نمایش کنار صندلی دندانپزشکی مشاهده کنند. اسکن دندان ها و همچنین نحوه ی تماس دو دندان مقابل(دو دندانی که در فک بالا و پایین بر روی هم قرار می گیرند) و فکین در مدت زمان کوتاهی (سه تا پنج دقیقه) تکمیل می شود. قالب گیری دیجیتال را می توان بصورت الکترونیکی و به طور نامحدود ذخیره نمود، که موجب صرفه جویی در فضا، ثبت کارآمدتر و کاهش پرونده های کاغذی می شود.

نکاتی مفید برای بالا بردن میزان موفقیت درمان :

* پس از کاشت ایمپلنت به مدت 1 روز از مسواک زدن در اطراف ناحیه عمل خودداری کنید.
* شستن دهان تا 8 ساعت بعد از عمل جراحی توصیه نمی شود.
* بهتر است روز بعد از عمل جراحی، از دهان شویه استفاده شود. بهترین محلول برای شستشوی دهان کلرهگزیدین روزی 3 مرتبه باشد.
* نوشیدن پس از جراحی به راحتی امکان پذیر است ولی در مورد خوردن، باید دقت داشته باشید که بی حسی اثر خود را از دست داده باشد.
* افرادی که از ایمپلنت استفاده می کنند باید از کشیدن سیگار، خوردن قهوه و نوشیدن چای در سه روز اول پرهیز کنند.
* به طور کلی استفاده از سیگار، مواد مخدر و مشروبات الکلی موفقیت کاشت ایمپلنت را کاهش می دهند.* ایمپلنت های دندانی نیز همانند دندان طبیعی به مراقبت نیاز دارند. زیرا پلاک های میکروبی باعث عفونت لثه می شوند. بنابراین، توصیه می شود از برس های بین دندانی، نخ دندان، مسواک و ترجیحا خمیردندان های مخصوص ایمپلنت استفاده گردد.

برای مشاهده نمونه درمان های بیشتر از ویکتوری دنتال کِر ٬ به صفحه ما در اینستاگرام مراجعه نمایید.