ارتودنسی دندان

ویکتوری دنتال کِر

ارتودنسی یکی از تخصص های دندانپزشکی است که علاوه بر تشخیص و درمان دندان ها به ناهنجاری های صورت که ناشی از نامظمی دندان ها هستند توجه دارد. نتایج درمان ارتودنسی می‌تواند چشمگیر باشد؛ لبخند زیبا، بهبود سلامت دندان و بهبود کیفیت زندگی برای بسیاری از افراد در تمام سنین. مشکلات ارتودنسی، که می‌توانند از عوامل ژنتیکی و محیطی ناشی شوند، باید قبل از شروع درمان تشخیص داده شوند. تشخیص مناسب شامل گرفتن عکس رادیولوژی و چکاپ دندانها اعم از جرم گیری رفع پوسیدگی عصب کشی و … درمان به طور معمول با توجه به سن فرد و نسبت به ناهنجاری های دندانی بین 6 تا 30 ماه طول می‌کشد.متخصص ارتودنسی دندان‌ها و دهان شما را ارزیابی خواهد کرد تا مشخص شود آیا تجهیزات ارتودنسی برای شما مفید خواهد بود یا خیر. طبق نتایج اولین مشاوره، متخصصین ما در دندانپزشکی ویکتوری دنتال کِر یک طرح درمان مناسب برای شما ایجاد می‌کنند یا گزینه دیگری را پیشنهاد می‌دهند. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره متخصصین ما یا رزرو نوبت برای درمان مشکلات دندان خود با شماره‌های ما تماس حاصل فرمایید.
 • باعث کاهش خطر پوسیدگی دندان ها میشود
 • برطرف کردن رابطه فکی نامناسب و ناهنجاری های دندان
 • اعتماد به نفس افراد را بیشتر میکند
 • تمیز کردن دندان ها پس از ارتودنسی آسان تر میشود
 • در حال حاضر لوازم و تجهیزات و همچنین روش‌های درمانی پیشرفته‌ی جدیدی در دسترس هستند، از بریس‌های فلزی گرفته تا بریس شفاف و براكت‌های رنگ دندان.
 • تراکم دندان‌ها: شامل دندان‌های اضافی یا دندان‌های نامرتب است.
 • اوربایت عمیق: در اوربایت عمیق، دندان‌های پایین‌تر جلوی دهان در هنگام گاز گرفتن روی بافت بالای دندان‌های بالا قرار می‌گیرند.
 • بدشکلی چهره و دهان بر روی رشد فک و موقعیت دندان‌ها تاثیر می‌گذارد.
 • از دست دادن دندان‌ها یا وجود دندان‌های اضافی به علت پوسیدگی دندان، صدمات، یا مشکلات ارثی.
 • اورجت (جلو بودن دندان‌های فوقانی): در اورجت دندان‌های بالا جلوتر از حالت طبیعی قرار دارند و معمولا فک پایین نیز کوچک است.
 • فاصله بین دندان‌ها: هنگامی که دندان‌ها از دست رفته باشند یا بیش از حد کوچک یا بزرگ باشند، بین دندان‌ها فاصله ایجاد می‌شود.
 • آندربایت (جلوآمدگی فک پایین): در آندربایت، فک پایین بلندتر از فک بالا است.
 • رشد دندان‌ها در خارج از محل: می‌توان دندان‌ها را به محل مناسب هدایت کرد.
 •  

ارتودنسی فلزی

بریس‌های فلزی قدیمی که از فولاد ضد زنگ ساخته شده‌اند، رایج‌ترین نوع بریس بوده و برای تمام گروه‌های سنی مناسب است. یک سیم فلزی نازک و قابل ارتجاع که از براکت‌ها عبور می‌کند، به آرامی دندان‌ها را به موقعیت مناسب هدایت می‌کند. شما می‌توانید الاستیک‌های رنگی برای براکت‌ها انتخاب کنید تا ظاهر براکت‌ها کمتر قدیمی و جذاب‌تر شود.

ارتودنسی سرامیکی

بریس‌های سرامیکی شبیه بریس‌های فلزی هستند، اما براکت‌های بریس‌های سرامیکی از مواد شفاف ساخته شده‌اند و بنابراین کمتر روی دندان‌ها دیده می‌شوند. این بریس‌ها معمولا توسط نوجوانان و بزرگسالان استفاده می‌شوند زیرا تقریبا نامرئی هستند. تنها نقطه ضعف بریس سرامیکی این است که شکننده‌تر بوده و گره‌های الاستیک می‌توانند بین مراجعه‌های ارتودنسی تغییر رنگ داده و نیاز بیشتری به بهداشت دهان داشته باشند.

ارتودنسی دیمون

ارتودنسی دیمون نیز در انواع فلزی، سرامیک یا براکت‌های شفاف وجود دارند و از مواد مشابه بریس‌های معمول ساخته می‌شوند. این نوع بریس‌ها نتایج سریعی ارائه می‌دهند و نیازی به مراجعه مرتب به متخصص ارتودنسی نیست. بریس‌های دیمون نیاز به باند ندارند و همین آنها را از بریس‌های معمول متفاوت می‌سازد.

پلاک‌های شفاف

الاینرهای شفاف تقریبا نامرئی هستند. از آنجا که این الاینرها قابل جابجایی هستند، می‌توانید در طول دوره درمان، هر آنچه که می‌خواهید بخورید و بنوشید. گذاشتن این پلاک‌ها در مقایسه با سایر بریس‌ها، راحت است.

ارتودنسی لینگوال

بر خلاف بریس‌های معمول، بریس‌های ویژه‌ای وجود دارد که کار خود را در پشت دندان‌ها انجام می‌دهند و بریس‌های لینگوال نامیده می‌شوند. از آنجا که این بریس‌ها به پشت دندان متصل هستند، زمانی که شما لبخند بزنید، نامرئی خواهند شد. بریس‌های لینگوال یک گزینه بسیار منطقی برای ورزشکاران، بازیگران، نوازندگانی که سازهای بادی می‌نوازند و افراد حرفه‌ای بزرگسال است.

نگهدارنده‌ها

هنگامی که دوره درمان فعال کامل می‌شود، بریس‌ها برداشته می‌شوند و شما وارد مدت زمان نگهداری می‌شوید. این بخش از درمان برای حفظ ثبات طولانی مدت بایت جدید ضروری است. نگهدارنده‌ها دندان‌ها را در جای خود نگه می‌دارند تا استخوان، لثه و ماهیچه‌ها خود را با مکان جدید وفق دهند. بسیار مهم است که از نگهدارنده‌تان استفاده کنید. در غیر این صورت، دندان‌های شما به حالت اصلی خود بازگشته و مزایای استفاده از بریس‌ها از بین خواهد رفت.

وسیع کننده‌ی کام

وسیع کننده‌ی کام (اکسپندر) معمولا در طول درمان اولیه ارتودنسی استفاده می‌شود و مانند یک نگهدارنده در فک بالا قرار می‌گیرند. وسیع کننده‌ی کام با استفاده از یک نیروی ملایم و مداوم، به تدریج و بدون دردسر فک بالا را گسترش داده و باعث ایجاد فضای بیشتری برای دندان‌های متراکم و رفع بسیاری از مشکلات دیگر می‌شوند.

برای مشاهده نمونه درمان های بیشتر از ویکتوری دنتال کِر ٬ به صفحه ما در اینستاگرام مراجعه نمایید.