news

رکورد زنی خواهر و برادر خوزستانی با دندان

By سپتامبر 4, 2020 No Comments

پوریا و فائزه سرلک که پیش از این نیز رکورد جابجایی کامیون، خودرو و هواپیمای فوکر با دندان را در کارنامه داشتند، در یک پروژه تازه در روز ۱۰شهریور رکورد جابجایی کامیون‌های سنگین وزن و چند تنی با دندان را به نام خود ثبت کردند. (درباره رکوردکشنی‌های پیشین این خواهر و برادر اینجا بخوانید)

به گزارش ایسنا، در این رکورد، پوریا سه کامیون را با مجموع وزن ۲۹ تن به مسافت ۳۳ متر در مدت زمان یک دقیقه و ۴۸ ثانیه با دندان جابجا کرد.
همچنین فائزه توانست یک کامیون هشت تنی را در مدت ۳ دقیقه و ۱۴ ثانیه به مسافت ۵۰ متر جابجا کند. این رکورد برای اولین بار توسط یک خانم به ثبت رسید و در نوع خود بی‌نظیر بود؛ زیرا امروز یک بانو موفق شد رکورد جهانی در بخش آقایان را که ۲ تن و در اختیار یک مرد ارمنستانی بود، به نام خود ثبت کند.

ابراهیم نصیری، معاون توسعه ورزش اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان در خصوص این تثبت رکورد به خبرنگاران، گفت: این رکورد پس از سیر مراحل فنی باید در هیات ورزش‌های همگانی خوزستان به ثبت برسد و پس از آن نیز مستندات برای ثبت جهانی به فدراسیون ورزش‌های همگانی ارسال می‌شود.

این رکورد در حالی امروز به ثبت رسید که هوای اهواز گرم بود و انرژی زیادی از این خواهر و برادر معروف به ابرانسان‌ها و دندان‌فولادی‌ها گرفت.

این رکورد در پیست اتومبیلرانی و موتورسواری غدیر اهواز و با همکاری هیات اتومبیلرانی و موتورسواری خوزستان انجام شد و با استقبال خوبی از سوی مردم اهواز مواجه شد.

عکس‌هایی از برنامه رکوردشکنی پوریا سرلک و فایزه سرلک در روز ۱۰ شهریور ۹۹ را که در خبرگزاری‌های مختلف ایران بازتاب داشت، را در ادامه ببینید:

پوریا و فائزه سرلک که پیش از این نیز رکورد جابجایی کامیون، خودرو و هواپیمای فوکر با دندان را در کارنامه داشتند، در یک پروژه تازه در روز ۱۰شهریور رکورد جابجایی کامیون‌های سنگین وزن و چند تنی با دندان را به نام خود ثبت کردند. (درباره رکوردکشنی‌های پیشین این خواهر و برادر اینجا بخوانید) به …