news

افتتاح ساختمان جدید دانشکده دندانپزشکی گلستان با حضور وزیر بهداشت

By سپتامبر 29, 2020 No Comments

ساختمان جدید دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی گلستان روز سه شنبه ۸ مهر ۹۹ با حضور وزیر بهداشت و درمان، افتتاح شد.
در این ساختمان، تمامی خدمات مربوط به دندانپزشکی در دو سطح عمومی و تخصصی توسط هیأت علمی و متخصصین دانشکده انجام می شود.
دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان، در فضایی حدود چهار هزار و ۴۰۰ مترمربع در شهرک شهریار گرگان، قرار دارد.

دکتر سعید نمکی در حاشیه این مراسم اظهار داشت: یکی از مشکلات اساسی حوزه بهداشت و درمان سنگین بودن هزینه مرمت دندان برای مردم است که احداث و راه اندازی مراکزی از این دست می تواند آن را جبران کند.
سعید نمکی گفت: اکنون سه هزار و ۶۰۰ دندانپزشک با بهره مندی از سه هزار و ۲۰۰ یونیت دندانپزشکی در شیفت های مخالف (غیراداری) به مردم ارایه خدمت دارند.

مراسم افتتاح ساختمان جدید دانشکده دندانپزشکی گلستان با حضور وزیر بهداشت

وی با بیان اینکه خدمات دندان‌پزشکی طی سال‌های طولانی تعرفه مشخصی نداشت، افزود: در دوره جدید تعرفه‌ خدمات مختلف دهان و دندان پس از تعیین و تصویب در شورای عالی بیمه به همه بخشها ابلاغ شده است ضمن اینکه تلاش داریم تا هزینه های سنگین را از دوش مردم برداریم.

وی تاکید کرد: بدنبال شرایطی هستیم که دندان‌پزشک به روستا رفته و آموزش کامل را از روستاها و متن جامعه آغاز کنیم تا بتوان فرهنگ مراقبت از دهان و دندان را نهادینه کرد؛ دانشجویان دندان‌پزشکی و حتی پزشکی از سال دوم به بعد وارد جامعه شوند و مشکلات مردم را حل کنند؛ دانشجوی دندان‌پزشکی ۵ تا ۱۰ خانواده روستایی را از طریق خانه‌های بهداشت و پایگاه‌های سلامت روستایی تحت پوشش خود قرار دهد.
وزیر بهداشت همچنین گفت: دانشکده دندان‌پزشکی گلستان باید به یک مرکز آموزشی برای جامعه محور شدن دندان‌پزشکی تبدیل شود.

به گزارش ایرنا در گرگان مرکز استان گلستان هشت مرکز دندان‌پزشکی دولتی انواع خدمات را به نرخ مصوب ارایه می دهد.

ساختمان جدید دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی گلستان روز سه شنبه ۸ مهر ۹۹ با حضور وزیر بهداشت و درمان، افتتاح شد. در این ساختمان، تمامی خدمات مربوط به دندانپزشکی در دو سطح عمومی و تخصصی توسط هیأت علمی و متخصصین دانشکده انجام می شود. دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان، در فضایی حدود …