news

دندانپزشکان آمریکایی در گروه‌های اولویت‌دار تخصیص واکسن کرونا قرار گرفتند

By اکتبر 5, 2020 No Comments

آکادمی ملی علوم، مهندسی و پزشکی آمریکا در وبیناری که به تازگی برگزار کرد، دندانپزشکان و بهداشتکاران دهان را جزو گرو‌ه‌های اولویت‌دار دسترسی به واکسن کووید ۱۹ اعلام کرد.

به گزارش وبسایت انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA)، این آکادمی به درخواست مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا، چارچوب توزیع واکسن کووید ۱۹ را در وبینار خود منتشر کرده است تا تصمیم‌گیری‌هایی که درباره نحوه تخصیص اولیه این واکسن گرفته خواهد شد را به اطلاع برساند.

دکتر چاد گِهانی، رئیس و دکتر کاتلین لافلین، مدیر اجرایی ADA، پیش از این در موقعیت‌های مختلف بر ضرورت تخصیص زودهنگام واکسن کووید ۱۹ به دندانپزشکان تأکید کرده و طی رایزنی‌های خود آن را از آکادمی علوم مطالبه کرده بودند.

دکتر لافلین می‌گوید: «شکی نیست که پس از تولید واکسن کووید ۱۹ تقاضای زیادی برای آن وجود خواهد داشت و تا زمانی که عرضه به میزان مورد نیاز برسد، چاره‌ای جز جیره‌بندی این واکسن وجود ندارد. ما خرسندیم که انجمن علوم و مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در پی تضمین دسترسی گروه‌های آسیب‌پذیر از جمله دندانپزشکان و سایر کادر درمان، برای دسترسی به واکسن کووید ۱۹ هستند.»

او ادامه می‌دهد: «ما حسن توجه شما نسبت به نحوه تخصیص اولیه واکسن کووید ۱۹ را ارج می‌نهیم. چرا که به حساب آوردن دندانپزشکان و تیم آن‌ها جزو کادر درمان مبارزه با کرونا که باید قبل از سایرین این واکسن را دریافت کنند جان‌های زیادی را حفظ خواهد کرد.»

گفتنی است هیات امنای ADA تلاش کرده است قانونی را تصویب کند که دندانپزشکان جزو کادر درمان مبارزه به کرونا به شمار بیایند تا از تسهیلات آن بهره‌مند شوند و مجلس نمایندگان آمریکا به زودی این قانون را بررسی خواهد کرد.

آکادمی ملی علوم، مهندسی و پزشکی آمریکا در وبیناری که به تازگی برگزار کرد، دندانپزشکان و بهداشتکاران دهان را جزو گرو‌ه‌های اولویت‌دار دسترسی به واکسن کووید ۱۹ اعلام کرد. به گزارش وبسایت انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA)، این آکادمی به درخواست مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا، چارچوب توزیع واکسن کووید ۱۹ را در وبینار …