news

ادی ون هیلن، گیتاریست افسانه‌ای پس از ۲۰ سال مبارزه با سرطان دهان درگذشت

By اکتبر 7, 2020 No Comments

ولفگانگ ون هیلن، امروز ۶ اکتبر ۲۰۲۰ در صفحه اینستاگرام خود از درگذشت پدرش ادی ون هیلن، از تأثیرگذارترین نوازندگان گیتار الکتریک خبر داد.

این نوازنده که سال ۲۰۰۰ به سرطان دهان مبتلا شده بود، پیش از این در یک عمل جراحی یک ‌سوم زبانش را از دست داده بود و سال ۲۰۱۹ به سرطان گلو مبتلا شد.

او که در سن ۶۵ سالگی درگذشت، اصالتی هلندی داشت که به آمریکا مهاجرت کرده و سال ۱۹۷۲ گروه موسیقی را در این کشور ایجاد کرد. ون هیلن را می‌توان یکی از تأثیرگذارترین نوازندگان گیتار الکتریک به‌شمار آورد که در تکامل شیوه نوازندگی با این ساز نقش بسزایی ایفا کرد. تپینگ دو دستی تکنیکی‌ست که توسط او ابداع شد و امروزه نوازندگان بی‌شماری در سبک‌های راک و متال از این تکنیک استفاده می‌کنند.

ادی ون هیلن که به کشیدن سیگار اعتیاد شدید داشت، پس از ابتلا به سرطان دهان مدتی سیگار را ترک کرد؛ اما پس از مشاهده بافت‌های سرطانی جدید سیگار را از سر گرفت. او در مصاحبه‌هایش گفته بود فکر نمی‌کند سیگار کشیدن ربطی به سرطان دهانش داشته باشد و دلیل ایجاد این بیماری را نگه‌داشتن پیک فلزی در دهانش برای زمان طولانی در هنگام کار در استودیو می‌داند.

ولفگانگ ون هیلن، امروز ۶ اکتبر ۲۰۲۰ در صفحه اینستاگرام خود از درگذشت پدرش ادی ون هیلن، از تأثیرگذارترین نوازندگان گیتار الکتریک خبر داد. این نوازنده که سال ۲۰۰۰ به سرطان دهان مبتلا شده بود، پیش از این در یک عمل جراحی یک ‌سوم زبانش را از دست داده بود و سال ۲۰۱۹ به سرطان …