news

اعطاء عضویت کالج دندانپزشکی آمریکا به ۵ دندانپزشک ایرانی

By اکتبر 17, 2020 No Comments

کالج دندانپزشکی آمریکا (ACD) در صدمین سالگرد تأسیس خود، به پنج دندانپزشکی ایرانی فلوشیپ افتخاری اعطاء کرد. این کالج که با هدف ترویج اخلاق در جامعه دندانپزشکی تأسیس شده است، سالانه برحسب عملکرد دندانپزشکان، آنان را به عضویت خود درمی‌آورد تا رهنمودهای آن را در جامعه‌ی محل فعالیت خود اجرا کنند.

دکتر استفان رالز، رئیس کالج دندانپزشکی آمریکا در یادداشتی به مناسبت صدمین سالگرد تأسیس این کالج می‌نویسد:

بنیان‌گذاران کالج دندانپزشکی آمریکا در سال ۱۹۲۰ قصد داشتند بنیادی تأسیس کنند که مشکلات جدی که حرفه دندانپزشکی را به‌خصوص در حوزه‌های آموزش، رسانه و پژوهش تهدید می‌کند شناسایی کنند. هدف آن‌ها در این عبارت خلاصه شده بود: «ارتقاء استانداردهای دندانپزشکی، تشویق تحصیلات تکمیلی و اعطاء فلوشیپ به افرادی که کارهای شایسته‌ای انجام داده‌اند.»

این کالج بر اخلاق و کار حرفه‌ای تأکید زیادی دارد و از آن به‌عنوان «وجدان دندانپزشکی» یاد می‌شود. در حال حاضر دوره‌های اخلاقی و منابع بی‌شماری در یکی از وبسایت‌های آن به آدرس dentalethics.org موجود است.

ACD در وبسایت خود، درباره نحوه انتخاب افراد شایسته‌ی دریافت فلوشیپ می‌نویسد:

«نامزدهای دریافت فلوشیپ، توسط همکاران معرفی و سالی یک بار به همراه افرادی که آنان را معرفی کرده‌اند توسط یک کمیته بررسی می‌شوند. دندانپزشکان جوان بیش از دستاوردهای دانشگاهی، بر اساس نحوه عملکرد خود ارزیابی می‌شوند. در نهایت افراد شایسته دریافت فلوشیپ به همراه معرفی‌کننده آن‌ها در همایشی که پاییز هر سال برگزار می‌شود معرفی خواهند شد.

البته عضویت همکاران جدید به همین‌جا ختم نمی‌شود و آنان می‌کوشند اخلاق مد نظر کالج را به منطقه‌ای که در آن به کار مشغول‌اند بیاورند، موضوعات مورد علاقه خود را برای ژورنال ACD بنویسند، در پنل‌های اخلاق و مدیریتی سخنرانی کنند و برای دیگران نمونه و الگویی در حرفه باشند.»

گفتنی است ACD در برنامه‌ای که امسال به دلیل شیوع کرونا به شکل مجازی برگزار شد، ۵ دندانپزشک ایرانی‌الاصل که یک نفر از آن‌ها در ایران به کار مشغول است را به عنوان اعضاء جدید و شایسته دریافت فلوشیپ معرفی کرد. در این بین، دکتر الهام امامی، دکتر شروین عباس‌زاده، دکتر آناهیتا دستور و دکتر رضا ایران‌منش، دندانپزشکان ایرانی شاغل آمریکا و دکتر علی کاظمیان، به عنوان یک دندانپزشک شاغل در ایران از جمله اعضاء جدید کالج دندانپزشکی آمریکا بودند.

کالج دندانپزشکی آمریکا (ACD) در صدمین سالگرد تأسیس خود، به پنج دندانپزشکی ایرانی فلوشیپ افتخاری اعطاء کرد. این کالج که با هدف ترویج اخلاق در جامعه دندانپزشکی تأسیس شده است، سالانه برحسب عملکرد دندانپزشکان، آنان را به عضویت خود درمی‌آورد تا رهنمودهای آن را در جامعه‌ی محل فعالیت خود اجرا کنند. دکتر استفان رالز، رئیس …