news

افتتاح خط تولید جدید محصولات سلامت دهان دندانپزشکان ایرانی در سوئیس

By اکتبر 24, 2020 No Comments

تب سفید کردن دندان‌ها، بسیاری از تولیدکنندگان کیت‌های خانگی این محصولات را ثروتمند کرده و البته به دندان‌های شمار زیادی از مردم هم آسیب زده است؛ اما در این شرایط که دندانپزشکان در جای‌جای دنیا نسبت به مضرات سفید کردن دندان‌ها در خانه یا سالن‌های فاقد مجوز هشدار می‌دهند، دو دندانپزشک ایرانی در سوئیس، با تولید محصولات دارای مجوز برنده این بازار شده‌اند.

هاله و گلنار ابیوردی

گلنار و هاله ابیوردی، دو خواهر دندانپزشک و کارآفرین ایرانی‌الاصل هستند که سال ۲۰۰۲، برند سوئیس اسمایل را ایجاد کردند. هدف اصلی آن‌ها در ابتدا تأسیس کلینیک‌های دندانپزشکی زنجیره‌ای با ساعات کار طولانی در ۳۶۵ روز سال بود؛ اما بعدها به تولید محصولات بهداشت دهان مانند مسواک، خمیردندان، نخ‌دندان و محصولات سفیدکننده دندان هم رسید.

خواهران ابیوردی در سوئیس، در خانواده‌ای دانش‌پژوه بزرگ شدند. پدر آنان دانشمند علوم طبیعی دانشگاه صنعتی زوریخ و مادرشان مدیر یک مدرسه انگلیسی زبان بود و هاله ابیوردی سال ۱۹۹۸ و گلنار سال ۲۰۰۱ در رشته دندانپزشکی از دانشگاه زوریخ فارغ‌التحصیل شدند.

آنان سال ۲۰۰۲ اولین کلینیک خصوصی خود را تحت برند سوئیس اسمایل در مرکز خرید شاپ ویل سوئیس احداث کردند تا مانند تمام فروشگاه‌های آن ساعات طولانی به مراجعه‌کنندگان خدمات ارائه کند. این کلینیک از سال ۲۰۰۷ شعبه‌هایی در سایر کشورها مانند روسیه و انگلستان احداث کرد و همان سال خط تولیدی برای ارائه محصولات بهداشت دهان لاکچری که در بسته‌بندی‌های خود از طلا و الماس بهره برده و با قیمت‌های گران‌تر فروخته می‌شدند به راه انداختند. سال ۲۰۱۹ خواهران ابیوردی ۲۰ کلینیک در سوئیس راه‌اندازی و کار خود را بیشتر در همین کشور متمرکز کردند.

احداث خط تولید جدید برای محصولات بی‌ضرر سفیدکننده دندان

هاله ابیوردی، در توضیح محصولات سفیدکننده دندانی که به تازگی به همراه خواهرش دست به تولید آن‌ها زده به فوربس می‌گوید: «بیشترین شکایت بیماران ما از خمیردندان‌های سفیدکننده، به دلیل حساسیت و بدرنگی دندان‌ها و التهاب لثه‌ها بوده است. چرا که استفاده بیش از حد از این خمیردندان‌ها، سبب از بین رفتن مینای دندان و رخ نشان دادن عاج، که لایه‌ی زیرین دندان و زردرنگ است می‌شود.»

حال خواهران ابیوردی پس از چند سال کار در آزمایشگاه، با مشاهده‌ی خواص سفیدکننده از یک هیدروژل طبیعی، فرمولی به نام WX نوشته، آن را در سازمان غذا و داروی آمریکا به ثبت رسانده و در محصولات سفیدکننده دندان خود تحت برند وی وردیز (vVardis) به کار برده‌اند.

هاله ابیوردی می‌گوید: «این فرمول برگرفته از طبیعت است و با بهره‌گیری از فلوراید به مینای دندان در بازسازی خود کمک می‌کند. در ضمن برای داشتن خاصیت سفیدکنندگی از پراکساید در آن استفاده نشده، بلکه کریستال‌های هیدروکسی آپاتیت (HA) در این محصولات به کار رفته‌اند که به جای سائیدن مینای دندان، نور را منعکس می‌کنند. بنابراین می‌توان هر روز از این محصولات  سفیدکننده دندان، حتی برای دندان‌های حساس یا دارای روکش‌های کامپوزیت استفاده کرد.»

گفتنی است در همه محصولات این برند فرمول WX به کار رفته و یک سرم سفیدکننده برند وی‌وردیز که Aletsch نام دارد، ۲۵۰ دلار، خمیردندان Edelwiss 55 دلار و دهانشویه Weissbad 45 دلار و مسواک‌های این برند هم که برس آن‌ها دارای ذرات کربن است ۴۰ دلار قیمت خورده‌اند.

منبع: فوربس، ویکی‌پدیا

تب سفید کردن دندان‌ها، بسیاری از تولیدکنندگان کیت‌های خانگی این محصولات را ثروتمند کرده و البته به دندان‌های شمار زیادی از مردم هم آسیب زده است؛ اما در این شرایط که دندانپزشکان در جای‌جای دنیا نسبت به مضرات سفید کردن دندان‌ها در خانه یا سالن‌های فاقد مجوز هشدار می‌دهند، دو دندانپزشک ایرانی در سوئیس، با …