news

«به دهان خود افتخار کنید!» شعار جدید کمپین روز جهانی سلامت دهان

By اکتبر 24, 2020 No Comments

فدراسیون جهانی دندانپزشکی (FDI) مضمون کمپین سه‌ سال آینده روز جهانی سلامت دهان را اعلام کرد.

به گزارش وبسایت FDI، با پایان یافتن کمپین سه‌ساله‌ی پیشین روز جهانی سلامت دهان (WOHD)، این فدراسیون شعار «به دهان خود افتخار کنید!» را برای کمپین سه سال آینده‌ی این مناسبت، یعنی از سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳ برگزیده است.

WOHD که بزرگداشت آن هر سال روز ۲۰ مارس یعنی اولین روز بهار برگزار می‌شود؛ فرصتی برای آگاهی‌بخشی به افراد برای پیشگیری و کنترل بیماری‌های دهان است. FDI می‌کوشد با مشارکت دادن انجمن‌های ملی دندانپزشکی و تقدیر کردن از فعالیت‌های برجسته‌ی آنان در این روز، اقدامات مرتبط با سلامت دهان را در کشورهای مختلف توسعه دهد.

FDI در وبسایت WOHD، صفحه‌ای را مختص بارگذاری عکس افراد از لبخند خود معرفی کرده و از آنان خواسته است تصویری از لبخند خود را در آن به اشتراک بگذارند تا با رضایت خود افراد در کمپین روز جهانی سلامت دهان مورد استفاده قرار گیرد. همچنین افراد می‌توانند تصویر نهایی که وبسایت آن را با قابی دور لبخند فرد تزئین می‌کند دانلود کنند و با هشتگ  #MouthProud و #WOHD21 در فضای مجازی به اشتراک بگذارند. این فدراسیون هدف از این اقدام را یادآوری اهمیت حفره‌ی دهان و فراخوانی افراد به اولویت دادن به سلامت دهان خود عنوان کرده است. گذشته از این، وبسایت روز جهانی سلامت دهان (worldoralhealthday.org) اطلاعات قابل چاپی را در وبسایت خود برای عموم به اشتراک گذاشته است.

دکتر گرهارد سیلبرگر، رئیس FDI می‌گوید: «در حال حاضر مهم‌ترین موضوع برای ما این است که با وجود شیوع کووید ۱۹ کمپین‌های روز جهانی سلامت دهان در شرایطی ایمن برگزار شوند. اگرچه این بیماری نوع روابط شخصی را تغییر داده؛ اما تکنولوژی انواع بسیاری از فعالیت‌ها را میسر کرده است. به همه توصیه می‌کنم با مراجعه به worldoralhealthday.org از امکانات وبسایت که به رایگان در اختیار عموم قرار گرفته‌اند استفاده کنند.»

فدراسیون جهانی دندانپزشکی (FDI) مضمون کمپین سه‌ سال آینده روز جهانی سلامت دهان را اعلام کرد. به گزارش وبسایت FDI، با پایان یافتن کمپین سه‌ساله‌ی پیشین روز جهانی سلامت دهان (WOHD)، این فدراسیون شعار «به دهان خود افتخار کنید!» را برای کمپین سه سال آینده‌ی این مناسبت، یعنی از سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳ برگزیده است. …