news victory

هالووین و دندان‌های خون‌آشام و چسب صنعتی!

By October 28, 2020 No Comments

 

مدتی است در شبکه‌ی اجتماعی تیک‌تاک ویدیوی‌هایی وایرال می‌شود که ترویج‌کننده روش‌های غلط و آسیب‌رسان به دندان است از جمله ویدئوهایی با موضوع کوتاه کردن دندان‌ها با سوهان ناخن و سفید کردن دندان‌ها با غلظت‌های کنترل نشده هیدروژن پراکساید. این ویدئوها نگرانی بسیاری از دندان‌پزشکان را برانگیخته است که نگران هستند نوجوانان و کودکان با الهام از آنها به سلامت دهان خود ضربه بزنند.

این روزها،  با نزدیک شدن به هالووین، تصاویری از نوجوانانی در شبکه تیک‌تاک وایرال شده که دندان‌های نیش خون‌آشام را با چسب‌های صنعتی به دندان‌های خود می‌چسبانند و برای جدا کردن آن‌ها به دردسر می‌افتند.
وایرال شدن ویدئوهایی با این مضمون در تیک‌تاک، بار دیگر دندان‌پزشکان را به واکنش وا‌داشته و از افراد خواسته‌اند اگر چنین اشتباهی مرتکب شدند و روی دندان‌های خود چسب ناخن مصنوعی زدند، سعی نکنند با خشونت این دندان‌های ساختگی را از روی دندان‌های خودشان جدا کنند؛ بلکه از دندان‌پزشک برای این کار کمک بخواهند یا اگر مراجعه به مطب یا تماس با دندان‌پزشک مقدور نبود، صبر کنند تا این دندان‌ها جدا شوند و سپس دهانشان را بشویند و تمیز کنند. چرا که این کار سبب آسیب دیدن مینای دندان، شکستن دندان یا کنده شدن آن می‌شود.

استفاده از چسب ناخن مصنوعی در دهان ممنوع
دندان‌پزشکان توصیه می‌کنند افراد برای چسباندن این‌گونه دندان‌های تزئینی بر روی دندان‌های خود، از چسب دندان مصنوعی استفاده کنند. چرا که چسب ناخن مصنوعی و انواع دیگر چسب‌های قوی، سمی هستند و برای استفاده در داخل دهان ساخته نشده‌اند و از روی دندان‌ها پاک نمی‌شوند. گزینه دیگر می‌تواند ارتو واکس باشد که البته به محکمی چسب‌های صنعتی نیست؛ اما برای سلامتی بی‌ضرر است.

منبع: اینسایدر

  مدتی است در شبکه‌ی اجتماعی تیک‌تاک ویدیوی‌هایی وایرال می‌شود که ترویج‌کننده روش‌های غلط و آسیب‌رسان به دندان است از جمله ویدئوهایی با موضوع کوتاه کردن دندان‌ها با سوهان ناخن و سفید کردن دندان‌ها با غلظت‌های کنترل نشده هیدروژن پراکساید. این ویدئوها نگرانی بسیاری از دندان‌پزشکان را برانگیخته است که نگران هستند نوجوانان و کودکان …

Our Whatsapp