news victory

آمارهای شو‌که کننده از خشونت نسبت به دندانپزشکان

By November 14, 2020 No Comments

عصبانیت بیماران، رایج‌ترین مشکل رفتاری است که دندانپزشکان با آن سر و کار دارند. تحقیقی که به تازگی در دانشکده‌ی دندانپزشکی دانشگاه نیویورک انجام شده، نشان می‌دهد آمار دندانپزشکانی که در معرض خشونت بیماران قرار می‌گیرند از آنچه گمان می‌رود بیشتر است و طی سال گذشته، دست و پنجه نرم کردن با این موضوع احتمالاً دغدغه‌ی مهمی در کنار پاندمی کروناویروس بوده است.

به گزارش دنتال تریبون، این تحقیق که اولین پژوهش برای اندازه‌گیری سطح عصبانیت بیماران مطب‌های دندانپزشکی در آمریکا است، ۹۸ دندانپزشک شاغل منطقه‌ی شهری نیویورک را با پرسشنامه‌های محرمانه‌ای که تجربیات آن‌ها را در مورد ۲۱ نوع رفتار خشونت‌آمیز از سوی بیماران مورد سؤال قرار می‌داد آزمون کرده است. این رفتارها شامل خشونت‌های جسمانی مانند هل دادن و ضربه زدن، خشونت‌های کلامی مانند ناسزا گفتن و خشونت‌هایی از نوع لطمه به شهرت و آبرو مانند تهدید به شکایت و پیغام‌های مخرب در شبکه‌های اجتماعی بودند.

این تحقیق که پیش از پاندمی شدن کروناویروس انجام شد، نشان داد ۵۵ درصد دندانپزشکان طی سال گذشته از طرف بیماران خود مورد خشونت کلامی قرار گرفته‌اند؛ ۴۴ درصد قربانی لطمه به شهرت و آبرو بوده و ۲۲ درصد هم نوعی از خشونت جسمانی را تجربه کرده‌اند. به گفته‌ی محققین، نرخ خشونتی که دندانپزشکان آن را تجربه کرده‌اند به آمارهایی که سایر شاغلین حرف سلامت در سراسر آمریکا گزارش کرده‌اند شبیه است.

دانشجویان دندانپزشکی در معرض خشونت‌های شدیدتر

مطالعه‌ دیگری که همین گروه تحقیقاتی امسال انجام داد و در «ژورنال تحصیلات دندانپزشکی» منتشر کرد، نشان می‌دهد دانشجویان دندانپزشکی میزان بسیار بیشتری از خشونت‌ را گزارش کرده‌اند؛ تا جایی که ۸۶ درصد از آنان هنگام کار بر روی بیمار از سوی آنان مورد پرخاشگری کلامی، ۲۸ درصد از آنان در معرض نوعی از خشونت فیزیکی و ۳۶ درصد قربانی آسیب به شهرت و وجهه خود بوده‌اند

دکتر کیمبرلی رودز، نویسنده‌ی اصلی این پژوهش می‌گوید: «دندانپزشکی مملو از موقعیت‌هایی است که احساسات منفی شدید مانند ترس، درد، بی‌اعتمادی و عصبانیت را برمی‌انگیزد. بسیاری از بیماران درجات بالایی از عصبانیت و آسیب‌پذیری را تجربه می‌کنند که می‌تواند سبب افزایش عکس‌العمل‌های منفی یا پرخاشگری آن‌ها شود. اثبات این موضوع که پرخاشگری نسبت به دندانپزشکان یک مشکل به شمار می‌رود و در چه فواصل زمانی اتفاق می‌افتد می‌تواند به ما کمک کند به مداخلاتی برای پیشگیری از این مشکل برسیم.»

گفتنی است پژوهشگران گوشزد کرده‌اند که یک مطالعه‌ی وسیع‌تر در سطح ملی برای ارزیابی میزان رایج بودن پرخاشگری بیماران در مطب‌های دندانپزشکی آمریکا مورد نیاز است. آن‌ها همچنین پیشنهاد کردند کارکنان مطب‌ها آموزش‌هایی برای خشونت‌زدایی از بیماران ببینند.

عصبانیت بیماران، رایج‌ترین مشکل رفتاری است که دندانپزشکان با آن سر و کار دارند. تحقیقی که به تازگی در دانشکده‌ی دندانپزشکی دانشگاه نیویورک انجام شده، نشان می‌دهد آمار دندانپزشکانی که در معرض خشونت بیماران قرار می‌گیرند از آنچه گمان می‌رود بیشتر است و طی سال گذشته، دست و پنجه نرم کردن با این موضوع احتمالاً …

Our Whatsapp