news victoryتازه ها

درباره موزه انجمن دندان‌پزشکی بریتانیا

By December 13, 2020 No Comments

موزه دندان‌پزشکی انجمن دندان‌پزشکی بریتانیا (BDA)، دارای یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های تاریخی دندان‌پزشکی در بریتانیا است. در این موزه، داستان پیشرفت دندان‌پزشکی، از زمانی که درمان‌های آن در مغازه‌های بازار ارائه می‌شد تا درمان‌های پیشرفته و پیچیده امروزی به نمایش گذاشته شده است و درهای آن به روی تمام بازدیدکنندگان باز است.

مجموعه‌های موجود در این موزه، دارای ۳۰ هزار شیء، سند و مدرک و تصویر مرتبط با موضوع تاریخ دندان‌‌پزشکی بریتانیا است که دارای ارزش جهانی هستند. این مجموعه‌ها که روند پیشرفت دندان‌پزشکی را بازگو می‌کنند، حاوی آیتم‌هایی مانند دندان مصنوعی، ابزار، ماشین‌ها، فرنیچر، عکس و غیره هستند. اگر بخواهیم به طور جزئی‌تر به اقلام موجود در موزه دندان‌پزشکی BDA اشاره کنیم، می‌توانیم از اسناد، سکه‌ها و مدال‌ها، فیلم و مدیا، نقاشی، دارو و عکس نام ببریم. اشیاء تاریخی و هنرمندان کلیدی هم شامل دندان مصنوعی ویلیام چهارم، ابزار کشیدن دندان پلیکان مربوط به قرن ۱۶، دندان‌های واترلو، کاریکاتورهای توماس رولندسون، نقاشی‌های جورج کروکشنک، مسواک‌هایی با دسته‌هایی از جنس نقره و فیلم‌های دندان‌پزشکی مربوط به سال ۱۹۱۲ هستند.

در ادامه، تعدادی از تصاویر و اشیای موجود در این موزه را با هم می‌بینیم:

کاریکاتور دندان‌پزشکی اثر ویلیام داویسون William Davison مربوط به قرن ۱۹ که یک دندان‌پزشک را با دست‌های حلقه‌کرده دور گردن بیمار و در حال کشیدن دندان‌ او نشان می‌دهد و همزمان دلقکی در حال سرگرم کردن جمع با این منظره است.

 

کاریکاتوری از جان کولیر John Collier ، مربوط به قرن ۱۸ که دندان‌پزشکی را در حال کشیدن آخرین دندان یک زن نشان می‌دهد و مردی در حال تماشای این منظره است.
کاریکاتوری مربوط به قرن ۱۹ که تصویر دندان‌پزشکی را در حال کشیدن دندان یک بیمار با انبردست فولادی نشان می‌دهد. این کاریکاتور “steel Balsam” نام‌گذاری شده است. Balsam یک لغت غیر مصطلح به معنای درمان است و این عنوان، کنایه از این دارد که دندان‌درد بیمار با انبردست فولادی دندان‌پزشک درمان می‌شود. این اثر را هنرمند فرانسوی، لوئیس لیوپولد بویلی Louis-Leopold Boilly خلق کرده است.
این تصویر، کاشت دندان نام دارد و سال ۱۷۸۷ توسط توماس رولندسون (Thomas Rowlandson) خلق شده است.
دستگاه اشعه ایکس مربوط به سال‌های ۱۹۲۰ تا ۱۹۳۰ میلادیDated 1920-30.
جواهرات مربوط به دوره ملکه ویکتوریا که در ساخت آن‌ها از دندان انسان و حیوان استفاده شده است.
جعبه ابزار دانشجوی دندان‌پزشکی. مربوط به دهه ۱۸۸۰ میلادی
مته پایی. مربوط به سال ۱۸۷۱

منابع: http://www.sciencephoto.com/collection/the-british-dental-association-museum/list

http://www.visitlondon.com/things-to-do/place/226936-british-dental-association-museum#C0EVuk9ahk3URqsp.97

http://www.culture24.org.uk/se000008

موزه دندان‌پزشکی انجمن دندان‌پزشکی بریتانیا (BDA)، دارای یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های تاریخی دندان‌پزشکی در بریتانیا است. در این موزه، داستان پیشرفت دندان‌پزشکی، از زمانی که درمان‌های آن در مغازه‌های بازار ارائه می‌شد تا درمان‌های پیشرفته و پیچیده امروزی به نمایش گذاشته شده است و درهای آن به روی تمام بازدیدکنندگان باز است. مجموعه‌های موجود در …

Our Whatsapp