news victoryتازه ها

با بیمارانی که بعد از ساعات کاری درخواست مراجعه به مطب را دارند چه کنیم؟

By December 25, 2020 No Comments

گاهِ اخلاق*-سه
تعهدات اخلاقی من در مقابل بیماران دندان‌پزشکان دیگر که بعد از ساعات کاری درخواست مراجعه به مطب من را دارند چیست؟

پاسخ به چالش‌های اخلاقی دندانپزشکی توسط شورای اخلاق، امور قضایی و آئین‌نامه انجمن دندان‌پزشکی آمریکا
ترجمه و تنظیم متن توسط گروه رسانه‌ای دندانه
آرشیو مقالات گاه اخلاق

سؤال: من به تازگی فارغ‌التحصیل شده و در مطب خودم به تنهایی کار می‌کنم. بعد از ساعات کاری تماس‌هایی را از بیماران دندان‌پزشکان دیگر دریافت می‌کنم. بیماران می‌گویند نتوانسته‌اند به دندان‌پزشک خودشان دسترسی پیدا کنند یا منشی تلفنی مطب، آن‌ها را به من ارجاع داده است. وظیفه اخلاقی من در برخورد با این بیماران چیست؟ در مورد مراقبت‌های بعد از درمان چطور؟ به دندان‌پزشکان دیگر چه باید بگویم؟ اگر بیمار بگوید تصمیم دارد دندان‌پزشکش را عوض کند و پیش من بیاید چه کار باید انجام دهم؟

پاسخ: پاسخ سؤالات شما را یک به یک بررسی می‌کنیم. اول اجازه بدهید ببینیم کد ADA در این زمینه‌ها چه حرفی برای گفتن دارد. مقدمه این کد می‌گوید:

حرفه دندان‌پزشکی در جامعه از جایگاهی مورد اطمینان بهره‌مند است. در نتیجه، جامعه به آن امتیازاتی می‌دهد که در اختیار مردم عادی قرار ندارد. در عوض، حرفه از اعضاء خود می‌خواهد به استانداردهای اخلاقی بالایی متعهد باشند. این استانداردها در کد اخلاقی ADA ذکر شده‌اند. این کد توصیف مکتوبی از تعهدهای اخلاقی برآمده از تقابل بین حرفه دندان‌پزشکی و جامعه است.

مقدمه کد ADA به این شکل آغاز می‌شود: «انجمن دندان‌پزشکی آمریکا از دندان‌پزشکان می‌خواهد استانداردهای اخلاقی بالایی که مصلحت بیمار را به عنوان هدف غایی خود در بردارند دنبال کنند. مهربانی، دلسوزی، انصاف، صداقت و خیر بودن، متمم دندان‌پزشکی اخلاق مدار هستند.»

مسئولیت دندان‌پزشک برای انجام هماهنگی‌های قبلی به‌منظور درمان بیماران اورژانسی در بخشی از کد ADA که به خدمات اورژانسی اختصاص دارد به وضوح ذکر شده است: «دندان‌پزشکان باید متعهد شوند اقدامات مناسبی را برای درمان‌های اورژانسی بیماران مطب خود انجام دهند.» ما به‌عنوان دندان‌پزشک وظیفه درمان بیماران اورژانسی خود را دارا هستیم و این جای بحث ندارد. این اقدامات باید اوقاتی که در مطب نیستیم، از جمله بعد از ساعات کاری هم انجام شوند. از آنچه شما گفتید به نظر می‌رسد همکاران شما به این تعهد اخلاقی خود عمل نکرده‌اند. شما باید با آنان تماس بگیرید و درباره قانون ارائه خدمات اورژانسی صحبت کنید.

نکته مهم‌تر این است که بیماران همکاران شما از شما مشاوره می‌گیرند. کد ADA در ادامه می‌گوید: «زمانی که بیمارانی غیر از بیماران باسابقه دندان‌پزشکان در موارد اورژانسی از آنان مشاوره می‌گیرند، دندان‌پزشکان وظیفه دارند اقدامات معقولی را برای ارائه خدمات اورژانسی به آنان انجام دهند.»

حال باید ببینیم  چه اقداماتی را «اقدامات معقول» می‌نامند. در یک جامعه کوچک روستایی که تنها تعداد کمی دندان‌پزشک دارد و فاقد بیمارستان محلی یا کلینیک‌های درمان‌های اورژانسی است ممکن است شما متعهد باشید موقعیت اورژانسی را مدیریت کنید؛ چرا که بیمار گزینه دیگری ندارد؛ اما در یک محله شهری که اورژانس‌های زیادی دارد، شاید قادر باشید بیمار را به بیمارستان‌ها یا کلینیک‌های محلی ارائه دهنده درمان‌های اورژانسی ارجاع دهید. اگر انتخاب شما این باشد که درمان اورژانسی دندان‌پزشکی را ارائه دهید، کار معقول و منصفانه‌ای انجام داده‌اید.

پاسخ سؤال آخر شما که پرسیدید آیا درست است به بیمار اجازه دهید دندان‌پزشکش را عوض کند یا خیر، به‌وضوح در بخشی از کد ADA آمده است: «اگر درمان ارائه شود، دندان‌پزشک پس از اتمام درمان متعهد است بیمار را به دندان‌پزشکی که معمولاً پیش او می‌رود بازگرداند، مگر اینکه بیمار به‌صراحت ترجیح دیگری را عنوان کند.» بخش دیگری از کد ADA که به استقلال بیمار اشاره دارد می‌گوید: «دندان‌پزشک وظیفه دارد به حقوق بیمار در جهت تصمیم‌گیری و حفظ حریم خصوصی احترام بگذارد.» و ادامه می‌دهد: «دندان‌پزشک وظیفه دارد در محدوده درمان‌های پذیرفته شده، در جهت خواسته بیمار گام بردارد.» موقعیت آخر شرایط بدی را ایجاد می‌کند و دندان‌پزشک ممکن است نسبت به پذیرش بیماری که برای او درمان اورژانسی انجام داده و می‌خواهد دندان‌پزشکش را عوض کند بی‌میل باشد. بیمار ممکن است واقعاً از درمان دندان‌پزشک خودش ناراضی باشد و به این دلیل که شما به درمان اورژانسی او تمایل نشان داده‌اید خواهان ادامه درمانش با شما باشد. اگر او را  بپذیرید بهتر است خواسته او را به اطلاع دندان‌پزشک خودش برسانید و پرونده و سوابق بیمار را از او مطالبه کنید. بنابراین در این مورد، استقلال بیمار ممکن است شما را از نظر اخلاقی ملزم کند بیمار را به دندان‌پزشک اصلی‌اش بازگردانید.

شما دو موضوع را باید با همکاران خود حل کنید. اول اینکه اگر بیماران دندان‌پزشکان دیگر بدون توافق قبلی شما برای درمان‌های اورژانسی در بعد از ساعات کاری به شما مراجعه می‌کنند، ممکن است خواهان این باشید که این موضوع را با آن دندان‌پزشکان به بحث بگذارید. تعهداتی که به بیمارانشان دارند (همچنین تعهداتی که در قبال احترام به مطب شما دارند) را به آنان یادآور شوید و به این ترتیب ممکن است بتوانید این چالش را حل کنید. ممکن است حتی بخواهید گروهی از دندان‌پزشکانی که بعد از ساعات کار فرصت دارند تشکیل دهید که درمان‌های اورژانسی را انجام دهند.

دوماً وقتی خارج شهر هستید، راه‌های زیادی وجود دارد که بتوانید به بیمارانتان درمان اورژانسی ارائه دهید. شما می‌توانید با دندان‌پزشکان دیگری که نزدیک مطب شما هستند هماهنگی‌های لازم را انجام دهید یا از کلینیک دندان‌پزشکی که خدمات اورژانسی ارائه می‌دهد استفاده کنید. نکته کلیدی این است که مطمئن شوید دندان‌پزشکی که بیمارتان را به او ارجاع می‌دهید در دسترس  و مشتاق انجام این کار است. بنابراین باید از قبل هماهنگی‌های لازم را با او انجام دهید و پیش از مراجعه بیمار با دندان‌پزشک مورد نظر تماس بگیرید تا مطمئن شوید آن را فراموش نکرده است.

*«گاهِ اخلاق» توسط اعضاء شورای اخلاق، امور قضایی و آئین‌نامه انجمن دندان‌پزشکی آمریکا با همکاری ژورنال این انجمن تهیه شده است.

گاهِ اخلاق*-سه تعهدات اخلاقی من در مقابل بیماران دندان‌پزشکان دیگر که بعد از ساعات کاری درخواست مراجعه به مطب من را دارند چیست؟ پاسخ به چالش‌های اخلاقی دندانپزشکی توسط شورای اخلاق، امور قضایی و آئین‌نامه انجمن دندان‌پزشکی آمریکا ترجمه و تنظیم متن توسط گروه رسانه‌ای دندانه آرشیو مقالات گاه اخلاق سؤال: من به تازگی فارغ‌التحصیل …

Our Whatsapp