news victoryتازه ها

دستور جمع‌آوری یکی از دهانشویه‌های جی یو ام به دلیل آلودگی باکتریایی

By January 8, 2021 No Comments

شرکت سان استار امریکاز (SAI)، تولیدکننده‌ی محصولات بهداشت دهان جی‌ یو ام، یکی از دهانشویه‌های برند پاروئکس خود را به دلیل آلودگی باکتریایی ریکال کرد.

به گزارش سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)، این شرکت دهانشویه‌های کلرهگزیدین گلوکونات پاروئکس ۰.۱۲% را که تاریخ انقضای آن‌ها بین ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۲ است به دلیل احتمال آلودگی به باکتری بورخولدریا لاتا به طور داوطلبانه ریکال کرده است. گفتنی است SAI پیش از این محدوده‌ی کوچکی از این محصول که تاریخ انقضای آن بین ماه‌های ژوئن تا سپتامبر ۲۰۲۲ است را ریکال کرده بود؛ اما حالا دستور جمع‌آوری حجم بیشتری از آن را داده است.

FDA در وبسایت خود نوشته است مصرف این محصول عفونی در افرادی که ایمنی جسمانی مناسبی دارند ممکن است سبب عفونت‌های دهانی یا سیستمیک و در گروه پرخطر منجر به عفونت‌های کشنده مانند پنومونی و باکتریمی شود.

تا این لحظه، ۲۹ مورد عوارض جنبی در نتیجه مصرف این دهان‌شویه به SAI گزارش شده است که آزمایش بر روی این افراد، ابتلای آن‌‌ها به عفونت بورخولدریا لاتا را نشان می‌دهد. مصرف این محصول آلوده برای بیمارانی که به بیماری‌های تنفسی از جمله کووید ۱۹ دچار هستند خطرناک است.

دهان‌شویه‌های کلرهگزیدین گلوکونات پاروئکس در مطب‌ها و دانشکده‌های دندان‌پزشکی، شرکت‌های محصولات دندان‌پزشکی و داروخانه‌های آمریکا توزیع شده و شرکت سازنده از مصرف‌کنندگان و توزیع‌کنندگان درخواست کرده آن را به سرعت بازگردانند

شرکت سان استار امریکاز (SAI)، تولیدکننده‌ی محصولات بهداشت دهان جی‌ یو ام، یکی از دهانشویه‌های برند پاروئکس خود را به دلیل آلودگی باکتریایی ریکال کرد. به گزارش سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)، این شرکت دهانشویه‌های کلرهگزیدین گلوکونات پاروئکس ۰.۱۲% را که تاریخ انقضای آن‌ها بین ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۲ است به …

Our Whatsapp