news victoryتازه ها

جریان زبان طلای مومیایی مصری چیست؟

By February 4, 2021 No Comments

باستان شناسان در معبد ماگنا که در نزدیکی شهر اسکندریه‌ی مصر واقع شده، ۱۶ مدفن پیدا کردند که ویژگی منحصر به فرد یکی از مومیایی‌های درون آن‌ها، توجه دیرین‌شناسان سراسر دنیا را به خود جلب کرده است. این مومیایی ۲ هزار ساله، زبانی از طلا در دهان دارد؛ اما دلیل آن چیست؟

به گزارش اینسایدر، جایگذاری زبان طلایی برای مومیایی‌ها، رسمی بوده است که آنان را قادر سازد بعد از مرگشان با خدای مصر صحبت کنند.

دو هزار سال پیش، مصریان باستان مرده‌های خود را در معبد تاپوسریس ماگنا خارج از اسکندریه دفن می‌کردند. اعضاء بدنشان را از هم جدا می‌کردند و آن‌ها را در پارچه‌ می‌پیچیدند.

یکی از این مومیایی‌ها به افتخاری بزرگ نائل آمده و سران مذهبی برای او یک حرز از جنس طلا به شکل زبان در دهان گذاشته‌اند تا بتواند بعد از مرگ با خدایانی چون اوزیریس، خدای جهان زیر زمین و دنیای پس از مرگ، صحبت کند.

وزارت جهانگردی و آثار باستانی مصر اعلام کرده این مومیایی یکی از بی‌شمار مومیایی‌هایی است که به تازگی در مأموریت مشترک باستان‌شناسان دومینیکن و مصر در اسکندریه کشف شده است.

باستان شناسان در معبد ماگنا که در نزدیکی شهر اسکندریه‌ی مصر واقع شده، ۱۶ مدفن پیدا کردند که ویژگی منحصر به فرد یکی از مومیایی‌های درون آن‌ها، توجه دیرین‌شناسان سراسر دنیا را به خود جلب کرده است. این مومیایی ۲ هزار ساله، زبانی از طلا در دهان دارد؛ اما دلیل آن چیست؟ به گزارش اینسایدر، …

Our Whatsapp