news victoryتازه ها

دندانپزشکانی که موسیقی‌دان شدند (بخش دوم)

By February 16, 2021 No Comments

در سلسله مطالب موسیقی و دندانپزشک، قصد داریم شما را با دندانپزشکانی که موسیقی را به‌عنوان حرفه اصلی یا شغل دوم خود انتخاب کرده‌اند آشنا کنیم. با ما همراه باشید. بخش اول این مطلب را اینجا بخوانید

آلفرد هویی
دکتر آلفرد هویی (Alfred Hui Ting-hang) دندانپزشک و خواننده‌ اهل هنگ کنگ و متولد سال ۱۹۸۸ است.
او که سال ۲۰۱۲ از رشته دندانپزشکی دانشگاه هنگ کنگ فارغ‌التحصیل شد، اولین بار سال ۲۰۰۹ در فصل اول مسابقه‌ی آوا درخشید.

نخستین آلبوم دکتر هویی به نام سه گانه‌ی عزیمت  (Departure Triology) سال ۲۰۱۱ منتشر شد و گواهینامه‌ی طلایی دریافت کرد. او آن سال، تمام جوایز موسیقیایی ملی هنگ کنگ را در بخش «تازه واردها» از آن خود کرد و کنسرتی برگزار کرد که با استقبال و موفقیت زیادی روبرو شد.
دکتر هویی سال ۲۰۱۲، آلبومی به نام «بزرگ شدن» را به زبان فرانسه منتشر کرد. او تا به حال بیش از ۱۰ آلبوم به بازار ارائه داده و جوایز موسیقیایی زیادی دریافت کرده است.

دندان‌پزشکان مرموز ژاپن؛ خواننده‌هایی که نامشان را فاش نمی‌کنند!

تصور کنید که خواننده معروفی شده‌اید. ثروت و شهرت به دست آورده‌اید و همه می‌خواهند سر از کارتان دربیاورند، به شما نزدیک شوند و عکس و امضا بگیرند. حالا تصور کنید همزمان یک دندان‌پزشک موفق هم هستید و از این می‌ترسید که برملا شدن هویتتان، سبب شود حرفه شما به عنوان دندان‌پزشک به خطر بیفتد. چه کار می‌کنید؟
این دقیقا ماجرای گروه موسیقی «گرین» در ژاپن است؛ ۴ دندان‌پزشک که خواننده‌های موفقی شده‌اند، اما از ترس اینکه حرفه‌شان به عنوان پزشک به خطر بیفتد، هیچ وقت، نه در ویدیوهای تبلیغاتی، نه در آلبوم‌هایی که بیرون داده‌اند و نه در اجراهای تلویزیونیشان چهره خود را نشان نداده‌اند. این ۴ نفر تنها با اسامی هاید (پنهان)، ناوی، ۹۲ و سوه شناخته می‌شوند.

البته یکی از اعضای گروه (هاید) گفته، شاید یک روز از مدیران بیمارستانی که در آن کار می‌کنند اجازه بگیرند و هویتشان را فاش کنند؛ ولی فعلا خبری از نام و نشان آن‌ها نیست و مخفیانه کار می‌کنند تا وقتی روپوش پزشکی می‌پوشند و بالای سر بیمار می‌نشینند، با خیال راحت و به دور از جنجال به کارشان برسند.

شروع کار
هر ۴ خواننده گروه در فوکوشیما درس خوانده‌اند و موسیقی را سال ۲۰۰۷ و وقتی هنوز در دانشگاه بودند، آغاز کردند. آن‌ها ابتدا می‌گفتند بعد از پایان امتحانات و گرفتن مجوز کار، خود را معرفی می‌کنند ولی سال ۲۰۰۹ اعلام کردند، هم چنان مخفی می‌مانند تا اختلالی در کارشان به عنوان دندان‌پزشک ایجاد نشود.

موفقیت
خیلی از کارهای این گروه به صدر جدول پرفروش‌های ژاپن رسیده و حتی آلبوم سوم آن‌ها در سال ۲۰۰۹ ضمن بردن جایزه آلبوم سال، در‌‌ همان هفته اول بیش از ۴۵۲ هزار نسخه فروخت. ترانه «کیسهکی» گروه گرین نیز در سال ۲۰۰۹ ۲ میلیون و ۳۰۱ هزار و ۶۷۴ بار دانلود و فروخته شد تا به عنوان پرفروش‌ترین ترانه دانلود شده در ژاپن، در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت شود.

ساخت فیلم
حالا رمزآلود بودن و موفقیت این گروه ۴ نفره، کار را به جایی رسانده که فیلمی از روی ماجرای زندگی آن‌ها نیز ساخته شده و اواخر ژانویه سال جدید میلادی اکران خواهد شد. این فیلم داستانی، ماجرای «هاید» که رهبر گروه گرین است و ۳ همکارش را روایت می‌کند که چگونه در ۱۰ سال گذشته در صنعت موسیقی پیشرفت کرده‌اند و نام آن هم «پسران سبز» است.

۴ بازیگر این فیلم قبل از فیلمبرداری ۲ ماه آموزش خوانندگی دیدند و چون قبلا تجربه این کار را نداشتند، باید از امکانات کامپیوتری استفاده می‌شد تا کیفیت صدایشان را بهتر کنند. با توجه به اینکه سازندگان فیلم قصد نداشته‌اند صدای خواننده‌ها را روی لب‌زنی بازیگران بگذارند، تلاششان را کرده‌اند تا صدای اصلی بازیگران خوب از آب دربیاید و ظاهرا موفق هم شده‌اند.

دکتر ریشاب جُشی
دکتر ریشاب جُشی (Rishab Joshi) او یک دی‌جی شناخته شده در کشور هند است و به ساخت ری‌میکس‌های پرطرفدار معروف است.
این دندان‌پزشک در حال حاضر در دانشکده دندان‌پزشکی VSPM در ایالت ماهاراشترا در هندوستان مشغول به کار است. او پیش از این تجربیاتی به عنوان نویسنده مجلات کودکان و عکاس داشته است، اما ری‌میکس‌های او شاخص‌ترین فعالیت هنری‌اش به شمار می‌روند. دکتر جُشی به همراه دوستش پرایاگ مهتا (Prayag Mehta)، یک گروه موسیقی به نام داستان‌های گمشده (Lost Stories) تشکیل داده‌اند و ری میکس‌هایی که از آثار آلن واکر، گروه وان ریپابلیک، السا هیل و جاستین بیبر ساخته و در هندوستان اجرا کرده‌اند، هزاران نفر تماشاچی داشته است. او می‌گوید: «من هیچ‌ کاری را به اندازه موسیقی نمی‌توانم خوب انجام بدهم. وقتی کوچک بودم، پدرم برای به دست آوردن مقدار کمی پول، برایم ابزار میکس موسیقی خرید، اما الآن از این کار پول زیادی در می‌آورم که آن را صرف بالا بردن کیفیت کارهایم کرده‌ام.»

گروه داستان‌های گمشده علاوه بر هند، در دوبی، آمریکا، بلژیک و انگلستان اجراهایی داشته‌اند که مورد استقبال واقع شده است.

در سلسله مطالب موسیقی و دندانپزشک، قصد داریم شما را با دندانپزشکانی که موسیقی را به‌عنوان حرفه اصلی یا شغل دوم خود انتخاب کرده‌اند آشنا کنیم. با ما همراه باشید. بخش اول این مطلب را اینجا بخوانید آلفرد هویی دکتر آلفرد هویی (Alfred Hui Ting-hang) دندانپزشک و خواننده‌ اهل هنگ کنگ و متولد سال ۱۹۸۸ …

Our Whatsapp