news victoryتازه ها

دستگیری پزشک قلابی که با مهر دندان‌پزشک نسخه می‌نوشت!

By February 18, 2021 No Comments

دختر جوانی که ادعا داشت قبلا دانشجوی رشته پزشکی بوده اما ادامه تحصیل نداده است، در حالی دستگیر شد که با مهر دندان‌پزشک مشغول معالجه انواع بیماری‌های مردم در مطب بود!

اوایل بهمن یکی از بازرسان دانشگاه علوم پزشکی مشهد که با دقت مشغول بررسی نسخه‌های پزشکی بود ناگهان نگاهش روی یک نسخه خیره ماند. داروهای تجویز شده در نسخه دفترچه بیمه، هیچ همخوانی با هم نداشتند و ماجرای درمان نوع بیماری بسیار مشکوک به نظر می رسید. بازرس مذکور بلافاصله به استعلام شماره نظام پزشکی موجود روی نسخه درمانی پرداخت و متوجه شد که مهر پای نسخه، مربوط به یک خانم دندان‌پزشک در کرمانشاه است!

نشانی پای نسخه درمان حاکی از آن بود که این تخلف در محدوده میدان بار سپاد و در حاشیه شهر صورت می گیرد؛ بنابراین بازرس، بلافاصله عازم خیابان شقایق شد و به تحقیق میدانی پرداخت. جوانی داخل مطب نشسته و سرگرم معالجه بیمارانی بود که در صف انتظار قرار داشتند.

بررسی‌های تخصصی نشان می‌داد که دکتر قلابی از چند مهر در زیر نسخه‌های درمانی استفاده می‌کند که مهر اصلی او ارتباط با رشته پزشکی ندارد، به همین دلیل بازرس دانشگاه علوم پزشکی با پلیس تماس گرفت و ماجرای پزشک قلابی را اطلاع داد. با صدور دستوری ویژه رئیس کلانتری سپاد مشهد گروهی از نیروهای گشت انتظامی عازم خیابان شقایق شدند و پزشک‌نمای ۳۸ ساله را دستگیر کردند.
با انتقال دکتر قلابی به کلانتری، تحقیقات ویژه‌ای از وی آغاز شد.

«ع- الف» که دیگر همه چیز را لو رفته می‌دید به ناچار لب به اعتراف گشود و راز اتهامات خود را فاش کرد.

او با این ادعا که در رشته پزشکی ترک تحصیل کرده‌است، ادامه داد: چند سال در رشته پزشکی درس خواندم؛ اما نتوانستم در این رشته مدرک بگیرم و ترک تحصیل کردم تا این که حدود دو سال قبل در همین مطب با یک پزشک عمومی آشنا شدم و در روزهایی که آن پزشک حضور نداشت من به جای او بیماران را درمان می‌کردم و برایشان نسخه می‌نوشتم.
البته بیمارانی در حد سرماخوردگی یا جوش صورت را درمان می کردم و بقیه بیماری‌ها را به دیگر پزشکان ارجاع می‌دادم.

این متهم متاهل که اهل تهران است در ادامه اظهاراتش گفت: وقتی آن پزشک عمومی از این مطب به جای دیگری رفت من هم به طور اتفاقی با یک شماره نظام پزشکی مهر درست کردم و با مهر دو پزشک عمومی دیگر که در مطب مانده بود، به نسخه نویسی برای بیماران پرداختم اما آن خانم دندان‌پزشک را نمی‌شناسم!

با توجه به این که مطب مذکور در حاشیه شهر قرار داشت و بیماران زیادی نیز به این پزشک قلابی مراجعه می‌کردند و او را به عنوان «دکتر عمومی» می‌شناختند، وی با صدور دستور ویژه‌ای از سوی مقام قضایی روانه زندان شد تا بررسی‌های تکمیلی در این باره انجام شود./ منبع روزنامه خراسان

عکس خبر تزئینی است

دختر جوانی که ادعا داشت قبلا دانشجوی رشته پزشکی بوده اما ادامه تحصیل نداده است، در حالی دستگیر شد که با مهر دندان‌پزشک مشغول معالجه انواع بیماری‌های مردم در مطب بود! اوایل بهمن یکی از بازرسان دانشگاه علوم پزشکی مشهد که با دقت مشغول بررسی نسخه‌های پزشکی بود ناگهان نگاهش روی یک نسخه خیره ماند. …

Our Whatsapp