news victoryتازه ها

حاشیه‌های درخواست نظام پزشکی برای تخصیص سهمیه واکسن کرونا به هنرمندان

By February 19, 2021 No Comments

ماجرای نامه مدیر کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی همزمان با انتشار فیلمی از واکسن زدن شهاب حسینی در آمریکا در فضای مجازی بازتاب بسیاری داشته و حاشیه‌ساز شده است.

دکتر حسین کرمانپور، مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، در نامه‌ای خطاب به کیانوش جهانپور، رئیس روابط عمومی وزارت بهداشت نوشته است: از آنجا که برنامه‌سازان سینمایی-تلویزیونی و بازیگران، مثل کادر درمان، در «جهاد نگهداشت مردم در خانه» نقش داشتند، جزو «پرریسک‌ترین» گروه‌ها بوده و بهتر است برای آنها نیز همچون کادر درمان، «سهمیه لازم» واکسن کرونا در نظر گرفته شود.

سازمان نظام پزشکی در عین حال هشدار داده «در صورتی که این پیش‌بینی از طرف وزارت بهداشت و ستاد خستگی‌ناپذیر ملی کرونا در نظر گرفته نشود، بیم آن می‌رود تولیدات به شدت کاهش یافته (که تاثیر منفی در ماندن مردم در خانه دارد) و یا با پذیرش ریسک‌پذیری این عزیزان شاهد فقدان بیشتر آنها باشیم.»

نامه نظام پزشکی به وزارت بهداشت همزمان با انتشار ویدئویی از تزریق واکسن کرونا به شهاب حسینی، بازیگر سینما و تلویزیون، منتشر شده که انتقادهای بسیاری را در فضای مجازی برانگیخته است.

همشهری آنلاین هم نوشته یک روز پس از انتشار تصاویر واکسن زدن شهاب حسینی، «حالا خبر می‌رسد تلاش برخی سلبریتی‌ها برای زدن واکسن کرونا خارج از نوبت و اولویت وارد فاز اجرایی شده است.»

از زمان شیوع کرونا در ایران، شماری از چهره‌های سینما و تلویزیون از جمله علی انصاریان، اکبر عالمی و کریم اکبری مبارکه بر اثر ابتلا به این ویروس درگذشتند و شمار بسیار بیشتری مبتلا شدند.

سازمان نظام پزشکی در حالی خواستار تخصیص سهمیه واکسن کرونا به برنامه‌سازان هنری شده که در سایر نقاط دنیا، کادر درمان، افراد مسن و دارای بیماری‌های خاص در اولویت دریافت این واکسن قرار دارند.

وزارت بهداشت هنوز به نامه سازمان نظام پزشکی پاسخ نداده است.

توضیحات مدیرکل روابط‌عمومی سازمان نظام‌پزشکی در خصوص نامه برای درنظر گرفتن سهمیه واکسن کرونا برای هنرمندان

دکتر حسین کرمانپور پس از انتشار نامه خود به دکتر جهانپور در مورد درنظر گرفتن سهمیه تزریق واکسن کرونا به هنرمندان کشور در این مورد توضیحاتی داد مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی اعلام کرد:

سازمان نظام‌پزشکی از روز اول مطرح شدن امکان تزریق واکسن به کادر درمان و مردم ایران پیگیر موضوع بوده و در تمام ماه‌های اخیر با نامه نگاری و پیگیری و تشکلیل جلسه و مشاورت و همفکری به دنبال تسهیل گری برای ورود واکسن های معتبر در کوتاهترین زمان ممکن در درجه اول برای کادر درمان بوده است و تمام سوابق این موضوع موجود است.

سازمان نظام‌پزشکی به‌عنوان سازمان صنفی کلیه اعضای کادر درمان از روز اول کلیه تلاش خود را به عمل آورده است که واکسن استاندارد در اسرع وقت برای تزریق به کادر درمان اختصاص یابد و حتی خود سازمان نظام‌پزشکی برخلاف رویه معمول در این موضوع ورود کرده و کلیه تلاش خود را بکار گرفت تا واکسن استاندارد برای تزریق برای کادر درمان را خود وارد کشور کند. این تلاش ها هنوز هم ادامه دارد و حالا پس از تزریق سری اول واکسن های وارداتی به کشور و سپس انتشار سند ملی واکسیناسیون کرونا که در آن کلیه اعضای کادر درمان و بسیاری از مشاغل و صنوف دیگر در آن در اولویت مختلف در نظر گرفته شده اند و کلیه اعضای کادر درمان در فازهای ۱ و ۲ آن جای دارند، در نظر نگرفته شدن هنرمندان و فعالان هنری که مجبور به کار در محیط‌های به هرحال شلوغ هستند باعث شد که رئیس مدیرکل اداره روابط عمومی این نامه را برای درنظر گرفته شدن این گروه پرشمار در یکی از اولویت های چهارگانه اختصاص واکسن بنویسد.

برخی واکنش ها به این نامه به گونه ای است که کلیه اقدامات پیشین و نیز سند ملی واکسیناسیون کرونا و حتی متن خود نامه را مورد توجه قرار نمی دهند و می خواهند این گونه جلوه دهند که غرض مهمتر دانستن هنرمندان بر کادر درمان بوده که یک بار خواندن متن نامه و مراجعه به سابقه ذهنی و نیز صفحات سند ملی می تواند نشان دهد که این اقدامات صرفا برای تخریب و از روی نیت فرصت طلبی بوده و لاغیر
یادمان باشد که در همه گیری ها همه باید در کنار هم باشیم و تا همه در کنار هم ایمن نشویم بیماری از بین نخواهد رفت.
خداوند ناظر بر کلیه رفتار و گفتار و کردار ماست و او نیک می داند که در نهان ما چه می گذرد

ماجرای نامه مدیر کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی همزمان با انتشار فیلمی از واکسن زدن شهاب حسینی در آمریکا در فضای مجازی بازتاب بسیاری داشته و حاشیه‌ساز شده است. دکتر حسین کرمانپور، مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، در نامه‌ای خطاب به کیانوش جهانپور، رئیس روابط عمومی وزارت بهداشت نوشته است: از آنجا که …

Our Whatsapp