news victoryتازه ها

دندانپزشکی و سینما (۴)

By April 7, 2021 No Comments

بنا داریم رد و پای دندانپزشکی و دندان‌پزشکان را در میان فیلم‌های سینمایی پی بگیریم و فیلم‌هایی را که شامل نقش‌هایی کوتاه یا اصلی از یک دندانپزشک هستند معرفی کنیم. چهارمین بخش این مطلب پیش روی شماست:

بخش سوم «دندانپزشکی و سینما» را اینجا بخوانید.

همیشه تو بودی (It Was Always You)

فیلم سینمایی رمانتیک به کارگردانی مایکل روبیسون کارگردان کانادایی و ساخته‌ی سال ۲۰۲۱ است.

این فیلم داستان یک زوج دندان‌پزشک به نام‌های الیزابت (با بازی ارین کارپلوک) و جرج (با بازی جیلز پانتون) است که کلینیک موفقی را اداره می‌کنند؛ اما رابطه‌ی آنان صرفاً بر اساس منطق و نه احساسات است.

این موضوع الیزابت را در روز نامزدی‌شان به شک وامی‌دارد و باعث می‌شود تصمیم بگیرد در ازدواجش تجدید نظر کند.

«همیشه تو بودی» در IMDb امتیاز ۷ را به خود اختصاص داده است.

ریشه‌ی مشکل    (The Root of the Problem)

فیلم کوتاه ترسناک و کمدی ساخته شده در سال ۲۰۱۲ به کارگردانی رایان اسپیندل، کارگردان آمریکایی است.

این فیلم داستان زن خانه‌داری است که به مطب دندان‌پزشک محلی می‌رود تا دندانش را درست کند؛ اما به فضای مشکوک و ترسناک مطب شک می‌کند و با خود فکر می‌کند آیا در مطب رازهای خوفناکی پنهان شده یا شک او حاصل تفکرات پارانوییدی و در نتیجه ترس از تزریق بی‌حسی است؟

این فیلم جوایز زیادی را از آن خود کرده و شیوه‌ی آمیختن ترس و طنز در آن، توجه منتقدان بی‌شماری را به خود جلب کرده است.

Arbor Daze

فیلم کمدی و ترسناک ساخته‌ی سال ۲۰۰۳ به کارگردانی دن کوریگان و جان کر است.

این فیلم داستان چهار دندان‌پزشک است که برای تعطیلات آخر هفته به جنگل می‌روند. همه چیز خوب پیش می‌رود تا اینکه هم اردوگاهی‌ها یکی‌یکی شروع به ناپدید شدن می‌کنند. اما آیا آن‌ها می‌توانند قبل از اینکه مرگ به سراغشان بیاید به راز این اتفاقات پی ببرند؟

پری دندانی ۱ و ۲

پری دندانی (Tooth Fairy) نام یک فیلم کمدی و فانتزی به کارگردانی «مایکل لمبک» محصول سال ۲۰۱۰ آمریکاست. بازیگر نقش اول این فیلم دواین جانسون است و اشلی جاد و جولی اندروز از دیگر بازیگران هستند. فیلم در ونکوور کانادا فیلم‌برداری شده است.

در پری دندانی ۱، درک تامپسون (با بازی دواین جانسون) یک بازیکن حرفه‌ای هاکی است. او در هر بازی با چنان قدرتی به بازیکنان حریف ضربه می‌زند که دندان آن‌ها از جا کنده می‌شود به همین دلیل به نام پری دندان مشهور شده است. او شبی در خواب احساس ناراحتی می‌کند و وقتی بیدار می‌شود دو بال از پشتش بیرون می‌زند. حالا باید یک هفته نقش یک پری دندانی را بازی کند!

در پری دندانی ۲،  «لری د کیبل گای» نقش یک شخص سرگرمی ساز در تولد بچه‌ها را بازی می‌کند که بعد از اینکه به یک پسربچه می‌گوید پری دندانی واقعیت ندارد، یک پری دندانی شبی به سراغش می‌آید و می‌گوید او هم به دنیای آن‌ها آمده است و اگر روزی ۱۰ دندان جمع نکند بزرگ‌ترین رؤیایش را از دست می‌دهد!

 

فراتر از سوءظن  (Beyond Suspicion)

فیلمی درام ساخته‌ی سال ۱۹۹۳ به کارگردانی ویلیام گراهام با بازی کوربین برنسن، مارکی پست و دون سوایز است.

این فیلم داستان زنی است که شوهر دندان‌پزشکش را به چندین قتل متهم می‌کند و شواهد خود را با مراجع قضایی در میان می‌گذارد. او تصمیم می‌گیرد همسرش را به دادگاه ببرد؛ اما در این مسیر با مشکلات زیادی مواجه می‌شود.

بنا داریم رد و پای دندانپزشکی و دندان‌پزشکان را در میان فیلم‌های سینمایی پی بگیریم و فیلم‌هایی را که شامل نقش‌هایی کوتاه یا اصلی از یک دندانپزشک هستند معرفی کنیم. چهارمین بخش این مطلب پیش روی شماست: بخش سوم «دندانپزشکی و سینما» را اینجا بخوانید. همیشه تو بودی (It Was Always You) فیلم سینمایی رمانتیک به …

Our Whatsapp