news victoryتازه ها

ژورنال‌های دندان‌پزشکی بین‌المللی در آوریل۲۰۲۱ به چه موضوعاتی پرداختند؟

By April 15, 2021 No Comments

در این نوشتار نگاهی داریم به شناخته‌‌شده‌ترین مجلات دندان‌پزشکی دنیا و مقالات آن‌ها در ماه آوریل سال۲۰۲۱.

ژورنال انجمن دندان‌پزشکی بریتانیا (BDJ)

 

این ژورنال طرح روی جلد و پرونده‌ی ویژه‌ی این شماره‌ی خود را به دندان‌پزشکی نظامی اختصاص داده و به موضوعاتی مثل نقش نیروهای درمانی و دندان‌پزشکان در جنگ هشت ساله‌ی ایران و عراق و پس از آن حمله‌ی عراق به کویت پرداخته است.

مقالات پرونده‌ی ویژه‌ی این شماره‌ی BDJ شامل «دندان‌پزشکی نظامی: یک حرفه‌ی خدمات درمانی با قابلیت استقرار در سراسر دنیا»، «دندان‌پزشکی ارتش سلطنتی در عصر حاضر»، «آیا خدمات پیشگیرانه سبب کاهش مشکلات دندانی نیروهای نظامی بریتانیا شده است؟» و مقالاتی راجع به دندان‌پزشکی در جنگ جهانی دوم و جنگ‌های برمه، کره و افغانستان هستند.

از جمله مقالات عمومی این شماره می‌توان به «نگاهی به نادیده‌گیری سلامت دهان (در هزار روز اول زندگی)»، «۵ دلیل اصلی شکایت‌های دندانی در دوران پاندمی کروناویروس»، «تمرکز بر سلامت دهان کودکان مبتلا به بیماری‌های فک و صورت»، «کار کردن به عنوان متصدی تزریق واکسن کووید ۱۹ چگونه است؟» اشاره کرد که می‌توانید آن‌ها را در آدرس زیر مطالعه کنید.

https://www.nature.com/bdj/volumes/230/issues/7

ژورنال توانبخشی دهانی (Journal of Oral rehabilitation)

این ژورنال موضوعات تشخیصی و بالینی ضروری برای برقراری مجدد عملکرد دهان، پس از اختلالاتی که به دلیل تروما یا بیماری پیش آمده را مورد بررسی قرار می‌دهد.

در این شماره‌ شما می‌توانید مقالاتی با موضوعات «تفاوت‌های تشخیصی در گروه‌های مختلف سنی، حالات روانی و کیفیت زندگی بزرگسالانی که به اختلالات گیجگاهی فکی دچار هستند»، «آیا فعالیت مفصل فک در بزرگسالانی که اختلالات مداوم گیجگاهی فکی دارند آسیب می‌بیند؟»، «کارایی متدهای مختلف ارزیابی توانایی جویدن بعد از درمان‌های پروتز پارسیل متحرک»، «تناوب دندان‌قروچه در بیداری در بیمارانی که ارتودنسی کرده‌اند» و سایر مقالات مرتبط را در آدرس زیر مطالعه کنید.

https://onlinelibrary.wiley.com/toc/13652842/2021/48/4

ژورنال تحقیقات دندان‌پزشکی (Journal of Dental Research)

در این شماره شما می‌توانید مقالاتی با موضوعات «استفاده از بیس فسفونات‌ها به عنوان مکمل در درمان دندان»، «ارتباط بین تحصیلات و افسردگی با از دست دادن دندان»، «توجیه اقتصادی استفاده از هوش مصنوعی برای تشخیص پوسیدگی‌های دندان پروگزیمال»، «مدیریت درمان‌های اورژانسی دندان‌پزشکی در دوران پاندمی کروناویروس» و مقالات مرتبط را در آدرس زیر مشاهده کنید.

https://journals.sagepub.com/toc/jdrb/current

ژورنال بیماری‌های دهان (Oral Diseases Journal)

در این شماره شما می‌توانید مقالاتی با موضوعات «گرانولوم حلقوی هیالین دهان: واکنش فیزیکی که دندان‌پزشکان باید نسبت به آن آگاه باشند»، «دیابت ملیتوس، سرطان دهان و اختلالات بالقوه بدخیم دهانی»، «ارتباط بین بیماری پریودنتال و ناباروری در مردان»، «شیوع ویروس پاپیلومای انسانی در اختلالات بالقوه بدخیم دهانی» و سایر مقالات مرتبط را در آدرس زیر مشاهده کنید.

https://onlinelibrary.wiley.com/toc/16010825/2021/27/3

ژورنال پروتزهای دندانی (The journal of Prosthetic Dentistry)

در این شماره مقالاتی با موضوعات «دقت ابعاد و سازگاری کلینیکی روکش‌های سرامیکی ساخته شده با روش استریولیتوگرافی»، «ساخت یک بیمار مجازی دچار بی‌دندانی کامل برای جراحی ایمپلنت با کمک کامپیوتر»، «ساخت دنچر پارسیل متحرک با تلفیقی از تکنیک‌های سنتی و دیجیتال»، «ترمیم شکستگی کلاس ۴ دندان با استفاده از کامپوزیت رزینی به کمک تکنولوژی پرینت سه‌بعدی» و «ارزیابی مقایسه‌ای دقت مورفولوژیکی تاج‌های دندانی ساخته شده با فناوری‌های مختلف» منتشر شده‌اند که می‌توانید آن‌ها را در آدرس زیر مطالعه کنید.

https://www.thejpd.org/current#closeFullCover

ژورنال جراحی، درمان، آسیب شناسی و رادیولوژی دهان (Oral Surgery, Oral Medicine, Oral Pathology and Oral Radiology)

این مجله در این شماره مقالاتی با موضوعات «ضایعه گرانولوماتوز کام»، «یک فریب بزرگ: درد فک و سردرد بعد از کشیدن دندان»، «سیگار الکترونیکی ممکن است باعث آسیب سلول‌های مخاط دهان شود»، «قابل اعتماد بودن و دقت روش اندازه‌گیری حجم کندیل مفصل فکی گیجگاهی»، «کیس پاتولوژی: ندول طولانی‌مدت در لب بالا» و سایر مقالات مرتبط با جراحی و رادیولوژی دهان، فک و صورت را منتشر کرده است که می‌توانید با مراجعه به آدرس زیر آن‌ها را مطالعه کنید.

https://www.oooojournal.net/current#closeFullCover

در این نوشتار نگاهی داریم به شناخته‌‌شده‌ترین مجلات دندان‌پزشکی دنیا و مقالات آن‌ها در ماه آوریل سال۲۰۲۱. ژورنال انجمن دندان‌پزشکی بریتانیا (BDJ)   این ژورنال طرح روی جلد و پرونده‌ی ویژه‌ی این شماره‌ی خود را به دندان‌پزشکی نظامی اختصاص داده و به موضوعاتی مثل نقش نیروهای درمانی و دندان‌پزشکان در جنگ هشت ساله‌ی ایران و …

Our Whatsapp