news victoryتازه ها

آیا می‌توان برای تبلیغ، دندان‌ کارکنان مطب را درمان کرد؟

By April 16, 2021 No Comments

گاهِ اخلاق: ۱۳

پاسخ به چالش‌های اخلاقی دندانپزشکی توسط شورای اخلاق، امور قضایی و آئین‌نامه انجمن دندان‌پزشکی آمریکا
ترجمه و تنظیم متن توسط گروه رسانه‌ای دندانه
آرشیو مقالات گاه اخلاق

سؤال: بسیاری از همکارانم دندان تمام کارکنان خود را درست می‌کنند و برخی هم این کار را به رایگان انجام می‌دهند؛ چرا که می‌گویند آن‌ها یک تبلیغ متحرک برای کار دندانپزشکی‌شان هستند. آیا این کار اخلاقی است؟ سایر دندانپزشکان هم از کارکنانشان می‌خواهند تمام خدمات دندانپزشکی که در مطب انجام می‌شود را بر روی دندان‌هایشان انجام دهند. اگر بخواهم دندان کارمندانم را درمان کنم، چه موضوعات اخلاقی متوجه این کار خواهد بود؟

پاسخ: یکی از بهترین انواع تمجید کارکنان از دندانپزشک مطب یا کارفرمای خود، اعتماد به کار درمانی آن‌ها است. درمان کردن دندان کارکنان اغلب کاری دو سر سود است: دندانپزشک یک هوادار متحرک برای کارهای خود در مطب خواهد داشت و کارمند هم از خدماتی که به راحتی در دسترس و گاهی هم ارزان یا حتی رایگان هستند بهره‌مند ‌می‌شود.

زمانی که همگان از نتایج یک کار راضی هستند کمتر چالش اخلاقی درباره آن پیش می‌آید؛ اما کار کردن بر روی دندان‌های کارکنان، می‌تواند ملاحظات اخلاقی را به همراه داشته باشد، به خصوص اگر هر یک از طرفین از هر بخش از این کار ناراضی باشند.

معلمان بازاریابی اغلب به دندانپزشکان توصیه می‌کنند دندان کارکنانشان را به‌رایگان درمان کنند، به این امید که آنان نمونه‌های واقعی و تبلیغ زنده‌ی کار دندانپزشک باشند. در این موارد، سؤال اخلاقی و قانونی که پیش می‌آید این است که: آیا یک کارمند می‌تواند درمانی را که با هزینه کم یا به رایگان برای تأثیر گذاشتن بر روی سایر بیماران و ترغیب آن‌ها به انجام آن دریافت کرده، صادقانه به دیگران توصیه کند؟ برخی از متخصصین اخلاق این دغدغه را عنوان می‌کنند که کارکنان در این موقعیت نمی‌توانند بهترین درمان ممکن را به دیگران توصیه کنند؛ چرا که خودشان آن‌ را با یک تخفیف ویژه دریافت کرده‌اند.

توصیه‌ی مشورتی «اصول اخلاق و کد رفتار حرفه‌ای انجمن دندانپزشکی آمریکا (کد ADA) در ارتباط با بازاریابی یا فروش محصولات و خدمات می‌گوید:

دندانپزشکانی که به‌طور معمول عادت به استخدام نیروهای کمکی برای بازاریابی یا فروش محصولات یا خدمات به بیماران خود دارند، باید مراقب باشند از اعتماد موجود در رابطه‌ی بیمار و دندانپزشک برای بهره‌برداری‌های مالی خود استفاده نکنند. دندانپزشکان نباید بیماران خود را با سیاه نمایی در ارزش محصولات و خدمات، ضرورت انجام یک خدمت یا تخصص حرفه‌ای دندانپزشک، متقاعد کنند آن محصولات را بخرند یا تحت درمان خاصی قرار گیرند.

هرگونه تلاش منطقی برای افزایش آگاهی نسبت به خدمات خود، از نظر حرفه‌ای و اقتصادی عادی و قابل قبول است. اطلاع‌رسانی درباره کاهش قیمت‌ها، بازاریابی و درمان دندان‌های کارکنان، همه و همه ممکن است منجر به افزایش هوشیاری جامعه نسبت به خدمات شما شوند. با این حال، گذشته از دغدغه بیماران، آیا موقعیت‌های این‌چنینی می‌توانند سبب اعمال فشار بیش از حد بر روی کارکنان برای پذیرش خدمات دندانپزشکی در محل کار شوند؟ به عبارت ساده‌تر، آیا از کارکنان انتظار می‌رود درمانی که به آن‌ها پیشنهاد شده را بپذیرند؟ آیا اگر دندانپزشک، همان کارفرما است، کارکنان به دلیل نیاز به ادامه‌ی کار مجبور به پذیرش درمان می‌شوند؟

اولین اصل کد ADA یعنی «اصل خودمختاری» به دغدغه‌ی اخلاقی موجود در شرایطی که از کارکنان درخواست می‌شود تحت درمان کارفرمای خود قرار گیرند اشاره دارد. کلمه‌ی «خودمختاری» بر این اصل دلالت دارد که بیمار (و به‌تبع آن کارکنان مطب دندانپزشکی) حق دارند توسط دندانپزشکی که خودشان می‌خواهند درمان شوند. اگر کارکنان یک دندانپزشک برای انجام خدمات درمانی خود نزد دندانپزشک دیگری بروند، رابطه‌ی کارمند و کارفرما خدشه‌دار می‌شود.

اگر کارمند کاندید انجام یک درمان باشد؛ اما آن را نپذیرد، در مورد آن مطمئن نباشد یا با طرح درمان موافق نباشد چه؟ آیا فشار زیادی بر او وارد خواهد آمد تا با طرح درمان دندانپزشک موافقت کند؟ آیا دندانپزشک می‌تواند مطمئن شود که کارمند او می‌داند می‌تواند به او «نه» بگوید؟

گوش دادن به دغدغه‌های بیمار در رابطه با درمان، اولین گام برای اطمینان حاصل کردن از رضایت او است. از نظر اخلاقی، ما ملزم هستیم خواسته‌های بیمار را در نظر بگیریم و تا جایی که قابل‌قبول باشد، درمانی که او خواهان آن است را برایش انجام دهیم. طرح درمان شما به همراه هرگونه جایگزین منطقی که برای آن وجود دارد، باید برای بیمار شرح داده شود. همان‌طور که در بخشی از کد ADA به نام «دخالت دادن بیمار» آمده است، با این شیوه، بیمار به خدمات درمانی علاقه‌مند می‌شود و تشویق می‌شود در تصمیم‌گیری‌های مرتبط با آن دخالت فعال داشته باشد.

هنگام انجام خدمات درمانی بر روی کارکنان و بیماران خود به‌عنوان «تبلیغ متحرک»، باید بخشی از کد ADA به نام «تصویر کردن خدمات» را در ذهن داشته باشید که به دندانپزشکان هشدار می‌دهد خدمات درمانی را به شکلی غلط یا فریبنده به بیمار نمایش ندهند. همچنین به بخش «خدمات غیرضروری» هم توجه داشته باشید که می‌گوید: «دندانپزشکی که خدمات دندانی غیرضروری را پیشنهاد یا انجام می‌دهد، کار غیراخلاقی انجام داده است.»

پرداخت هزینه خدمات هم می‌تواند منجر به چالش‌های اخلاقی شود. کارکنانی که خدمات درمانی دریافت می‌کنند، اغلب از کارفرما و لابراتوار تخفیفات ویژه می‌گیرند یا در ساعات کاری از خدماتی بهره‌مند‌ می‌شوند.

کد ADA دستورالعمل‌های ویژه‌ای درباره پرداخت مشارکتی هزینه‌ها یا هزینه‌های اضافی دارد که دندانپزشکان باید به دقت آن را مطالعه کنند. بنا بر توصیه‌ی مشورتی کد ADA در ارتباط با «پرداخت مشارکتی»، «دندانپزشکی که هزینه‌های خدمات درمانی بیمار را تحت یک طرح با مشارکت شخص ثالث دریافت می‌کند؛ در صورتیکه به شخص ثالث اطلاع ندهد که سهم بیمار را از هزینه خدمات درمانی دریافت نمی‌کند، محکوم به دریافت هزینه اضافی از شخص ثالث است.»

اگر دندانپزشک با این قصد که از افشای موجودی باقی مانده خودداری کند برای شخص ثالث فاکتور بنویسد، کارش تقلب و فریب به شمار می‌رود و مسائل حقوقی و اخلاقی را به دنبال دارد. در این مواقع، شخص ثالث بر این گمان است که هزینه‌ی تمام شده‌ای که به او اعلام شده، هزینه‌ی واقعی است که دندانپزشک بعد از کسر تخفیف آن را دریافت کرده است. بنابراین این اقدام را می‌توان فریب و زیاد اظهاری دانست که از نظر کد ADA کاری غیراخلاقی است.

برطرف کردن نیازهای دندانی کارکنان از نظر اخلاقی کاری ممکن است؛ به این شرط که مطمئن شوید با آنان به‌گونه‌ای متفاوت از سایر بیماران برخورد نمی‌کنید. وقتی ما بهترین درمان را بسته به شرایط موجود انجام می‌دهیم، بیمار را در تصمیمات درمانی دخیل می‌کنیم و از اعمال فشار بر روی او خودداری می‌کنیم، هزینه‌های واقعی را دریافت و فاکتور می‌کنیم می‌توانیم بدون نگرانی از بعد اخلاقی هر بیماری را درمان کنیم.

*«گاهِ اخلاق» توسط اعضاء شورای اخلاق، امور قضایی و آئین‌نامه انجمن دندان‌پزشکی آمریکا با همکاری ژورنال این انجمن تهیه شده است.

گاهِ اخلاق: ۱۳ پاسخ به چالش‌های اخلاقی دندانپزشکی توسط شورای اخلاق، امور قضایی و آئین‌نامه انجمن دندان‌پزشکی آمریکا ترجمه و تنظیم متن توسط گروه رسانه‌ای دندانه آرشیو مقالات گاه اخلاق سؤال: بسیاری از همکارانم دندان تمام کارکنان خود را درست می‌کنند و برخی هم این کار را به رایگان انجام می‌دهند؛ چرا که می‌گویند آن‌ها …

Our Whatsapp