news victoryتازه ها

آیا دندان‌پزشکان در حال از دست دادن جایگاه حرفه‌ای خود هستند؟

By April 27, 2021 No Comments

گاهِ اخلاق*- ۱۵

آیا ما دندان‌پزشکان در حال از دست دادن جایگاه حرفه‌ای خودمان هستیم؟

پاسخ به چالش‌های اخلاقی دندانپزشکی توسط شورای اخلاق، امور قضایی و آئین‌نامه انجمن دندان‌پزشکی آمریکا
ترجمه و تنظیم متن توسط گروه رسانه‌ای دندانه

آرشیو مقالات گاه اخلاق

سؤال: به عنوان یک دندان‌پزشک تازه کار، روز به روز بیشتر نگران این می‌شوم که دندان‌پزشکان جایگاه خود را در نگاه عموم مردم داده باشند. به تازگی از یکی از بیمارانم پرسیدم که آیا بین دندان‌پزشک و شخصی که کار تجاری می‌کند تفاوتی می‌بیند؟ پاسخ داد: «من گمان می‌کنم شما مدت بیشتری به دانشگاه می‌روید و درجه‌ی حرفه‌ای بالاتری دارید؛ اما تاجران نه!» علاوه بر این، من اطلاعات زیادی درباره اینکه «چه طور مطب را اداره کنیم تا پول بیشتری به دست آوریم» و «چگونه درمان‌های بیشتری که سود بهتری دارند را انجام دهیم» دریافت می‌کنم؛ اما هیچ بحثی از اینکه «چه طور بهتر به نیازهای بیمارم پاسخ دهم» وجود ندارد. آیا به ما دندان‌پزشکان به‌عنوان شخصیت‌های تجاری اقتصادمحور که با هزینه‌های کلان دانش آموخته‌ایم نگاه می‌شود؟ اگر چنین است، برای تغییر این نگاه چه کاری باید انجام دهیم؟

پاسخ: شما موضوعی را بیان کردید که می‌تواند یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های دندان‌پزشکی امروز باشد. وقتی اقتصاد جهانی، دندان فرهنگ مشتری مداری را خرد می‌کند، کار درمانی دندان‌پزشکی هم نمی‌تواند از این موضوع مصون باشد.

نتایج نظرسنجی سال ۲۰۰۹ موسسه‌ی گالوپ که از مردم خواسته بود به میزان صداقت و استانداردهای اخلاقی افراد در رشته‌های مختلف امتیاز بدهند شاهدی بر این مدعاست. در این بین فقط ۵۷ درصد رأی‌دهندگان، امتیاز «بالا و خیلی بالا» را به دندان‌پزشکان دادند در حالی که این میزان سال ۲۰۰۶، حدود ۶۲ درصد بود. در جامعه‌ای که روز به روز بیماران بیشتر از آنکه خود را بیمار بدانند، مصرف‌کننده می‌دانند؛ به دندان‌پزشکان، فشار بیشتری برای تأمین هرچه بیشتر کالاها و خدمات وارد می‌آید؛ در حالی که آنان باید متخصصین خدمات درمانی باشند که در راستای ایجاد رابطه‌ی طولانی مدت برای مراقبت از سلامت بیمارانشان بکوشند.

در این فضای مشتری محور، ما اغلب با فشارهای متناقضی در راستای چگونگی اداره مطب خود روبرو هستیم. مشاوران مدیریتی وجود دارند که بر مدل‌های تجاری برای به حداکثر رساندن سوددهی تأکید می‌کنند، قانون‌گذارانی که از ما می‌خواهند بدون داشتن دغدغه‌ای از بابت بدهی‌هایمان خدمات انجام دهیم؛ شرکت‌های بیمه‌گر که تعدادی از خدمات را با این فرض که بیش از حد آن‌ها را انجام می‌دهیم از پوشش خود خارج می‌کنند و تعدادی از بوردهای دندان‌پزشکی ایالتی مشخص که می‌خواهند قلمروی خدمات درمانی ما را به همان شکل که بر مردم حکمرانی می‌کنند، مدیریت کنند.

اگرچه این فشارهای مختلف، بالطبع بد نیستند؛ در ترکیب با یکدیگر می‌توانند ما را مجبور کنند کار درمانی دندان‌پزشکی را به سبک خدمات تجاری مدیریت کنیم. در نتیجه، آنچه بین دندان‌پزشکی و خدمات تجاری تفاوت ایجاد می‌کند از بین می‌رود. حال دندان‌پزشکان چگونه می‌توانند در این دنیا که روز به روز تجاری‌تر می‌شود با دل و جان خدمات درمانی انجام دهند؟ ما چگونه می‌توانیم ارزش‌های مرکزی که پایه و اساس کار ماست را حفظ کنیم؟

ما افراد متخصصی هستیم که نیاز به گردآوری حجم زیادی از اطلاعات، آموزش‌های بالینی و دانشگاهی و آزمایش صلاحیت و مهارت‌هایمان داریم. ممکن است تجارت‌های خاصی همین پیش نیازها را داشته باشند. با این حال، آنچه ما را از تجار جدا می‌کند، توانایی و الزام ما به مدیریت کار خود، به همراه تعهد به استانداردهای بالای اخلاقی است. این قوانین و استانداردها در اصول اخلاق و کد رفتار حرفه‌ای انجمن دندان‌پزشکی آمریکا (کد ADA) ترسیم شده است.

به عنوان دندان‌پزشکان عضو ADA، باید بر اساس عدالت و صداقت آمیخته با دانش و مهارت رفتار کنیم که این ما را تبدیل به چیزی بیش از ارائه دهندگان صرف خدمات می‌کند. مشخصاً آنچه سطح حرفه‌ای ما را از تجار بالاتر می‌برد، اخلاق است. در بخش «بی‌ضرری (آسیب نرساندن)» کد اخلاق ADA، ما می‌پذیریم که وظیفه داریم از آسیب رساندن به بیماران دوری کنیم.

در این راستا، ما می‌پذیریم که متعهد شویم دانش و مهارت‌هایمان را به روز نگه داریم؛ هر زمان که بتوانیم با مشورت گرفتن رفاه بیمارانمان را بهبود بخشیم یا از آن حراست کنیم، به این کار مبادرت ورزیم و درمان را به گونه‌ای قطع نکنیم که سلامت دهان بیماران را به خطر اندازد.

کد ADA در راستای تقدیر از اعتمادی که جامعه به حرفه‌ی ما دارد؛ تعهدات اخلاقی ما را افزایش می‌بخشد. همان‌طور که کشور ما دارای قانون اساسی، قوانین ایالتی و مقرراتی برای تنظیم رفتارها به عنوان شهروند است؛ اعضاء ADA هم قانون اساسی، آئین‌نامه و کد ADA دارند که خط مشی رفتارهای اخلاقی آن‌ها را به روشنی مشخص می‌کند.

مقدمه‌ی کد ADA چارچوب کار ما را روشن می‌کند و ارائه آن در مطب‌های دندان‌پزشکی، می‌تواند بیماران، بازاریابان و مشاوران را آگاه کند که تمرکز اولیه ما بر روی رفاه بیمارانمان است. این مقدمه می‌گوید:

«انجمن دندان‌پزشکی آمریکا از دندان‌پزشکان می‌خواهد از استانداردهای بالای اخلاقی که منفعت بیمار را هدف اصلی خود قرار می‌دهند تبعیت کنند. تعلیم و آموزش دندان‌پزشکان به گونه‌ای است که آنان خود اداره‌ی کار خود را در دست دارند و این یک مزیت است که استانداردهای بالای اخلاقی را می‌طلبد که باید طی آموزش‌های دانشکده‌های دندان‌پزشکی و بعدها در کار حرفه‌ای تمرین شوند.

انجمن بر این باور است که دندان‌پزشکان نه‌تنها باید دانش، مهارت و صلاحیت حرفه‌ای داشته باشند؛ بلکه ابعاد شخصیتی که التزام به اصول اخلاقی را پرورش می‌دهند دارا باشند. صداقت، دلسوزی، مهربانی، امانت‌داری، انصاف و نیکوکاری بخشی از تعالیم اخلاقی دندان‌پزشکان و کار دندان‌پزشکی است. علاوه بر این، هر دندان‌پزشک باید با توجه به شرایط شخصی‌اش در مراقبت از افراد کم‌برخوردار سهمی داشته باشد. دندان‌پزشک متخلق آنچه را خوب و درست است انجام می‌دهد و کد ADA ابزاری برای کمک به دندان‌پزشک در این راستا است.»

همان‌طور که می‌بینید، در این مقدمه کلمه‌ی «سود» جایی ندارد. کار ما در کنار هرگونه ارائه‌ی خدمات به بیمار باید سالم باشد؛ با این حال، باید هوشیار باشیم که یک تعادل متناسب را بین درمان اخلاق مدار و فروختن خدماتمان حفظ کنیم.

پاسخ من به شما و تمام دندان‌پزشکان این است که پیوسته در ذهن داشته باشید آنچه ما را از سایرین متمایز می‌کند، تلاش برای حفظ تعادل بین مزایای اقتصادی و ارائه خدمات اخلاقی و حرفه‌ای به بیمار است. وسعت قلب ما، موفقیتمان را بسیار بهتر از اندازه خانه، حساب بانکی و مطب مشخص می‌کند.

*«گاهِ اخلاق» توسط اعضاء شورای اخلاق، امور قضایی و آئین‌نامه انجمن دندان‌پزشکی آمریکا با همکاری ژورنال این انجمن تهیه شده است.

گاهِ اخلاق*- ۱۵ آیا ما دندان‌پزشکان در حال از دست دادن جایگاه حرفه‌ای خودمان هستیم؟ پاسخ به چالش‌های اخلاقی دندانپزشکی توسط شورای اخلاق، امور قضایی و آئین‌نامه انجمن دندان‌پزشکی آمریکا ترجمه و تنظیم متن توسط گروه رسانه‌ای دندانه آرشیو مقالات گاه اخلاق سؤال: به عنوان یک دندان‌پزشک تازه کار، روز به روز بیشتر نگران این …

Our Whatsapp