news victoryتازه ها

آیا در نظر گرفتن مشوق‌های مالی برای جذب بیماران جدید، اخلاقی است؟

By May 3, 2021 No Comments

گاهِ اخلاق*-۱۸

آیا می‌توانم برای جذب بیماران جدید به مطب، برای ارجاع دهندگان و بیماران جدید هدایایی در نظر بگیرم؟

پاسخ به چالش‌های اخلاقی دندانپزشکی توسط شورای اخلاق، امور قضایی و آئین‌نامه انجمن دندان‌پزشکی آمریکا
ترجمه و تنظیم متن توسط گروه رسانه‌ای دندانه

آرشیو مقالات گاه اخلاق

سؤال: به تازگی در یک سمینار مدیریت مطب شرکت کرده‌ام که موضوع آن فراخواندن بیماران جدید و حفظ بیماران سابق بود. یکی از موضوعاتی که درباره آن بحث شد، به‌کارگیری مشوق‌هایی برای بیماران بود. برای مثال سخنران توصیه می‌کرد به بیماران جدید که اولین بار برای معاینه می‌آیند، هدایایی مانند کارت خرید بدهیم و زمانی که با بیمارانی که پروفیلاکسی را به تأخیر انداخته‌اند تماس می‌گیریم، بر ارتباط بین بیماری‌های پریودنتال و بیماری‌های سیستماتیک تأکید کرده و از عبارت لزوم «حفظ سلامت پریودنتال» استفاده کنیم. در استفاده از این تکنیک‌های جذب بیمار چه موضوعات اخلاقی را باید مدنظر داشته باشم؟

پاسخ: به نظر می‌رسد سؤال شما را می‌توان به دو بخش تقسیم کرد: اول استراتژی جذب بیماران جدید به مطب و دوم تشویق بیماران قبلی به بازگشت برای معاینات. البته علاوه بر بعد اخلاقی، موضوع مهم دیگر در این زمینه این است که به قوانین محلی رجوع کنید و ببینید در زمینه تبلیغات چه می‌گویند.

ابتدا به بحث اعطاء مشوق به بیماران جدید می‌پردازیم. در یک مطب خصوصی، موفقیت شما می‌تواند به توانایی‌تان برای جذب بیماران جدید وابسته باشد و راه‌های بسیار زیادی برای تبلیغ خدمات حرفه‌ای‌تان وجود دارد. شما از بین این راه‌ها، به اعطاء کارت خرید اشاره کردید که این کار ممکن است بسته به نوع انجام آن اخلاقی باشد یا نباشد.

بر اساس اصول اخلاق و کد رفتار حرفه‌ای انجمن دندان‌پزشکی آمریکا (کد ADA) ما از نظر اخلاقی نمی‌توانیم برای جذب بیماران پولی بپردازیم. این کد در بخشی که به «خدمات ارجاعی» اختصاص دارد می‌گوید: «دندان‌پزشک به‌طور کل اجازه ندارد برای ارجاع بیماران به مطب خودش هزینه‌ای بپردازد.» همچنین پرداختن هزینه به بیماران فعلی در جهت تشویق سایرین برای آمدن به مطب شما کاری غیراخلاقی است. مثالی از این کار، تشکیل یک کمپین تبلیغاتی و اهداء کارت خرید در ازای هر یک بیمار که به مطب شما ارجاع دهند یا برگزاری رقابت برای ارجاع بیشترین بیمار به مطب شما در ماه و اعطاء هدیه به برنده است. در این مثال‌ها، شما به بیماران خود در ازاء ارجاع سایر بیماران به مطب خود مشوق‌های مالی پیشنهاد می‌کنید که اگر بخواهیم بر آن نام «پرداخت درصدی از هزینه درمان» را هم بگذاریم، باز هم کاری غیراخلاقی است.

با این حال، این کار را نمی‌توان به اعطاء کارت خرید به یک بیمار برای تشکر از ارجاع دوستان و آشنایان خود به شکل داوطلبانه تعبیر کرد. چرا که اگر چنین بود، بیمار توقع چنین هدیه‌ای را نداشته و این هدیه برای تشکر به او اعطاء شده است. به همین دلیل است که اعطاء هدایایی مانند محصولات بهداشت دهان که بی‌دلیل به بیماران هدیه می‌دهید، کاری غیراخلاقی به شمار نمی‌رود.

اگر شما در نظر دارید به بیمارانی که در آینده به مطب شما می‌آیند کارت خرید اهداء کنید، باید الزامات اخلاقی که نظریه مشورتی کد ADA با موضوع «چشم پوشی از پرداخت» به آن‌ها اشاره می‌کند را مدنظر داشته باشید. این نظریه مشورتی می‌گوید:

«دندان‌پزشکی که به بیمه‌گر اطلاع نمی‌دهد بیمار سهم کمتری از تعرفه را بابت خدمات درمانی پرداخت کرده، به فریب و ارائه اطلاعات نادرست متهم می‌شود.»

به‌طور خلاصه، اگر به بیمار بابت هزینه‌های درمانی‌اش تخفیف می‌دهید، باید این موضوع را به هر شخص ثالثی که در بازپرداخت هزینه‌ها مشارکت می‌کند اطلاع دهید. برای مثال بیایید تصور کنیم تصمیم دارید به یک بیمار جدید که برای معاینه یا پروفیلاکسی مراجعه می‌کند، یک کارت خرید ۱۰۰ دلاری هدیه دهید. در این صورت به او تخفیف داده‌اید و باید این موضوع را به اطلاع بیمه‌گر برسانید.

بخش دوم سؤال شما، مربوط به استراتژی‌های تبلیغاتی برای بازگرداندن بیماران سابق برای درمان پروفیلاکسی است. از آنجا که بخش مهمی از کار دندان‌پزشکی به آموزش بیماران مربوط می‌شود، شما خواهان این خواهید بود که لزوم معاینه‌ی منظم دندان‌پزشکی را به بیماران گوشزد کنید.

پژوهش در زمینه‌ی ارتباط بین سلامت دهان و سلامت سیستماتیک، نه‌تنها در حرفه‌ی دندان‌پزشکی موضوع داغی به شمار می‌رود؛ بلکه تیتر رایج اخبار است و بیماران از آن آگاه هستند. مشاهدات موجود در ارتباط بین بیماری‌های سیستماتیک مختلف با بیماری‌های دهان بسیار متفاوت است و با گذشت زمان، اطلاعات موجود در مورد آن‌ها تغییر می‌کند.

لانتز و فوی (Lantz and Foy) می‌گویند: «دندان‌پزشکان از نظر اخلاقی متعهد هستند در توصیه‌های درمانی خود، رویکرد مبتنی بر مشاهده داشته باشند.» علاوه بر این، اصل مهم دیگر که بر هر چیز اولویت دارد، لزوم صداقت داشتن با بیمار است.

بر اساس مشاهدات علمی موجود، قابل قبول است که به بیماران خود بگویید بیماری‌های پریودنتال و مشکلات قلبی با یکدیگر وجوه اشتراکی دارند و تحقیقات زیادی برای یافتن ارتباط بین این دو در حال انجام هستند؛ اما اگر بخواهید به تمام بیماران خود هشدار دهید که اگر برای معاینه مراجعه نکنند، در معرض خطر حمله‌ی قلبی هستند، بر اساس بخش «ارائه اطلاعات غیر مستند» موجود در کد ADA کاری غیراخلاقی انجام داده‌اید:

«دندان‌پزشکی که چنین وانمود کند که درمان‌ها و تکنیک‌های تشخیص او این قابلیت را دارند که بیماری‌ها، عفونت‌ها و اختلالات خاصی را تشخیص دهند و درمان کنند؛ در حالی که چنین ادعایی بر پایه‌ی اصول علمی نباشد کار غیراخلاقی انجام داده است.»

متقابلاً در نظر نگرفتن اطلاعات علمی پذیرفته شده یا یافته‌های پژوهشی، هنگام بحث با بیمار برای تصمیم‌گیری درمانی هم وجه اخلاقی دارد.

بعد از آگاه کردن بیماران از ارتباط بین بیماری‌های دهان و بیماری‌های سیستمیک، بر ضرورت بازگشت بیماران به مطب برای «حفظ سلامت پریودنتال» ضروری است بخش «ارائه‌ی اطلاعات درمانی» کد ADA را در ذهن داشته باشید که به ما هشدار می‌دهد درمان را به گونه‌ای فریبنده و غلط به بیمار جلوه ندهیم. به خاطر داشته باشید «حفظ سلامت پریودنتال»، یک فرایند درمانی است که توسط «کد درمان‌های دندان‌پزشکی و نام‌گذاری آن‌ها (Dental Procedures and Nomenclature)، برای خدمات درمانی ادامه‌دار به بیمارانی که تحت درمان‌های پریودنتال قرار گرفته‌اند تشریح شده و از نظر اخلاقی فقط می‌تواند برای این بیماران مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین به کارگیری عبارت «حفظ سلامت پریودنتال» برای بیمارانی که پروفیلاکسی دریافت می‌کنند مناسب نیست و درخواست از بیماران مطب برای مراجعه‌ به این منظور کاری اخلاقی نخواهد بود؛ مگر اینکه در مطب شما فقط به بیماران دارای مشکلات پریودنتال خدمات درمانی ارائه شود.

*«گاهِ اخلاق» توسط اعضاء شورای اخلاق، امور قضایی و آئین‌نامه انجمن دندان‌پزشکی آمریکا با همکاری ژورنال این انجمن تهیه شده است.

 

گاهِ اخلاق*-۱۸ آیا می‌توانم برای جذب بیماران جدید به مطب، برای ارجاع دهندگان و بیماران جدید هدایایی در نظر بگیرم؟ پاسخ به چالش‌های اخلاقی دندانپزشکی توسط شورای اخلاق، امور قضایی و آئین‌نامه انجمن دندان‌پزشکی آمریکا ترجمه و تنظیم متن توسط گروه رسانه‌ای دندانه آرشیو مقالات گاه اخلاق سؤال: به تازگی در یک سمینار مدیریت مطب …

Our Whatsapp