news victoryتازه ها

اتحاد فدراسیون جهانی دندان‌پزشکی با شرکت‌های تولیدکننده محصولات بهداشتی برای حمایت از محیط زیست

By May 5, 2021 No Comments

فدراسیون جهانی دندان‌پزشکی (FDI) با چهار شرکت تولیدکننده‌ی محصولات بهداشتی، قرارداد تعهد به «پایداری در دندان‌پزشکی*» امضاء کرد.

به گزارش وبسایت FDI، شرکت‌های کولگیت، دنتسپلای سیرونا، گلاکسواسمیت‌کلاین و TePe در این قرارداد متعهد شده‌اند طی دو سال آینده به عنوان شریک FDI در جهت تدوین استراتژی و به کار بردن راهکارهایی برای کاهش تاثیر دندان‌پزشکی و صنایع وابسته به آن بر محیط زیست بکوشند. این همکاری در نهایت منجر به تدوین «کد پایداری مطب FDI» خواهد شد که راهنماها و اهدافی را برای دست یافتن به چرخه‌ی تولید پایدار ارائه می‌دهد و مقرر شده است که در نهایت به امضاء دست‌اندرکاران زنجیره‌ی تولید برسد.

دکتر گرهارد سیلبرگر، رئیس FDI درباره آغاز این حرکت زیست محیطی می‌گوید: «این پروژه در ابتدا آغازی ملایم برای تشویق دندان‌پزشکان و مطب‌های دندان‌پزشکی به «تفکر سبز» بود و حالا وارد فاز همکاری، اقدام عملی و نتیجه‌گیری شده است.»

پایداری زیست محیطی در دندان‌پزشکی موضوعی چندوجهی است و افراد زیادی در آن دخیل هستند. انتشار CO2، مصرف پلاستیک، تولید زباله و سایر آثار زیست محیطی، چالش‌های عمده‌ای در سطوح مختلف تامین محصولات دندان‌پزشکی و ارائه‌ی خدمات درمانی هستند؛ بنابراین کاهش اثر دندان‌پزشکی بر محیط زیست، نیاز به فعالیت و حمایت بسیاری از دست اندرکاران دارد.

هدف دیگر این پروژه، این است که دندان‌پزشکان و تیم‌هایشان را به ابزارها و منابعی تجهیز کند تا بتوانند «دندان‌پزشکی پایدار» را در مطبشان ارتقاء دهند و عموم مردم را از نقششان در این زمینه با مراقبت از سلامت دهان خود و گرفتن تصمیم‌های آگاهانه مطلع سازند.

*: پایداری در دندان‌پزشکی به معنای کاهش آثار دندان‌پزشکی و صنایع وابسته بر منابع طبیعی و محیط زیست است.

فدراسیون جهانی دندان‌پزشکی (FDI) با چهار شرکت تولیدکننده‌ی محصولات بهداشتی، قرارداد تعهد به «پایداری در دندان‌پزشکی*» امضاء کرد. به گزارش وبسایت FDI، شرکت‌های کولگیت، دنتسپلای سیرونا، گلاکسواسمیت‌کلاین و TePe در این قرارداد متعهد شده‌اند طی دو سال آینده به عنوان شریک FDI در جهت تدوین استراتژی و به کار بردن راهکارهایی برای کاهش تاثیر دندان‌پزشکی …

Our Whatsapp