news victoryتازه ها

ملاحظات اخلاقی و قانونی درج مهارت‌ها در تبلیغات مطب

By May 12, 2021 No Comments

گاهِ اخلاق*- ۲۲

در نام‌گذاری و تبلیغ مطب باید به چه نکاتی توجه کنم؟

پاسخ به چالش‌های اخلاقی دندانپزشکی توسط شورای اخلاق، امور قضایی و آئین‌نامه انجمن دندان‌پزشکی آمریکا
ترجمه و تنظیم متن توسط گروه رسانه‌ای دندانه
آرشیو مقالات گاه اخلاق

سؤال: من ۳۰ سال به تنهایی کار درمانی دندان‌پزشکی انجام می‌دادم. به تازگی تصمیم گرفته‌ام مطب را به یکی از همکارانم بفروشم. در بخشی از فرایند انتقال، ما با یک متخصص بازاریابی کار می‌کنیم که پیشنهاد داده تغییرات ظاهری به وجود آوریم. به ما توصیه می‌کند اسم مطب را تغییر دهیم و عناوین درمانی مثل دندان‌پزشکی زیبایی و ایمپلنت به همراه تبلیغات جذاب پیشنهاد می‌دهد. تا به حال شیوه‌ی تبلیغاتی من فقط درج نامم بر روی درب مطب بوده و تمام بیماران جدیدم توسط بیماران قدیمی ارجاع می‌شده‌اند. من می‌خواهم مطب برای شخصی که بعد از من اداره آن را به دست می‌گیرد حرکت رو به رشد داشته باشد؛ اما تبلیغات تندروانه مرا عصبی می‌کند. آیا کد اخلاق ما راهنمایی دارد که در این زمینه مؤثر باشد؟

پاسخ: با گذشت زمان، استفاده از تکنیک‌های بازاریابی که در تلاش هستند بیماران را جذب کنند به جزئی از حرفه‌ی ما تبدیل شده‌اند. یکی از چیزهایی که حرفه دندان‌پزشکی را از تجارت متمایز می‌کند، این است که ما کد اخلاقی داریم که خط مشی کارهای ما، از جمله روش‌های تبلیغاتی که استفاده می‌کنیم را تعیین می‌کند. کد رفتار حرفه‌ای و اصول اخلاقی انجمن دندان‌پزشکی آمریکا (کد ADA) در این زمینه راهنماهایی دارد.

اصل اخلاقی که به طور مستقیم‌تری به سؤال شما ارتباط پیدا می‌کند، «صداقت» است. بخشی از کد ADA می‌گوید: «دندان‌پزشکان وظیفه دارند در تعامل با مردم صادق و قابل اعتماد باشند.» دندان‌پزشک از نظر اخلاقی متعهد است به اعتماد نهفته در رابطه خود با بیمار احترام بگذارد و صادقانه و بدون فریب با او ارتباط برقرار کند.

بخش «آگهی حرفه‌ای» می‌گوید: «در راستای خدمت‌دهی صحیح به عموم مردم، دندان‌پزشکان باید به گونه‌ای به خود احترام بگذارند که منجر به عزتمندی حرفه شود. آنان نباید صلاحیت‌ها و آموزش‌هایی که دیده‌اند را نادرست و به شکل فریبنده اظهار کنند.» دغدغه‌هایی که در باب اجتناب از اظهار خود به شکلی غلط و فریبنده وجود دارد، موضوع مهمی است که هر بار که شما در حال تصمیم‌گیری بازاریابی یا تبلیغات هستید باید به آن رجوع کنید. از خودتان بپرسید: «آیا این تبلیغ می‌تواند اشتباه تعبیر شود یا آیا برای بیماری که هیچ چیز درباره حرفه و مطب من نمی‌داند فریبنده است؟»

اجازه بدهید با نام مطب آغاز کنیم. تعداد زیادی از اسامی هستند که شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و ممکن است فریبنده باشند. بخشی از کد ADA که به «نام مطب» اختصاص دارد می‌گوید: «از آنجا که نامی که دندان‌پزشک تحت آن مطب خود را اداره می‌کند می‌تواند عاملی در هدایت بیمار به مطب باشد، استفاده از یک نام تجاری یا فرضی که به هر نوعی غلط و فریبنده است، کاری غیراخلاقی است.» شما به عنوان یک دندان‌پزشک عمومی باید از انتخاب‌ نام‌هایی که دلالت بر تخصص دارند مانند «پیشرفته» یا «برتر» خودداری کنید. البته هر ایالت قوانین تبلیغاتی خود را دارد که ممکن مفادی چون الزام وجود نام دندان‌پزشک در بخشی از نام مطب در آن وجود داشته باشد؛ بنابراین شما باید برای راهنمایی‌های بیشتر در این زمینه به آن قوانین محلی رجوع کنید.

ممکن است خریدار مطب شما، تصمیم بگیرد نام شما حتی بعد از بازنشستگی‌تان جزئی از نام مطب باشد تا بیمارانی که شما را می‌شناسند را جذب کند. بخشی از کد اخلاق هم به این موضوع اشاره دارد: «نام دندان‌پزشکی که دیگر کار نمی‌کند می‌تواند برای حداکثر ۱ سال، به‌عنوان بخشی از نام مطب مورد استفاده قرار گیرد.» البته در توصیه مشورتی کد اخلاق، برای این امر استثناء وجود دارد:

«نام دندان‌پزشکی که مطب را ترک کرده، با اخذ اجازه از او می‌تواند بیش از یک سال برای مطب مورد استفاده قرار گیرد و باید در کارت‌های ویزیت مطب ذکر شود این دندان‌پزشک از این مطب بازنشست شده است.»

بخشی از کد ADA که به «مدارک غیرپزشکی و افتخاری» اختصاص دارد می‌گوید:

«دندان‌پزشک می‌تواند عنوان دکتر، دندان‌پزشک، DDS، DMD یا هر عنوان دانشگاهی که در حوزه خدمات درمانی کسب کرده را برای معرفی خود به عموم مردم به کار گیرد. اعلان یک مدرک که در دانشگاه کسب نشده کاری فریبنده است؛ چرا که ممکن است امر بر عموم مردم مشتبه شود که این مدرک بر تخصص شخص دلالت دارد. به طور کلی ذکر مدارک افتخاری یا غیرپزشکی و فلوشیپ‌ها که بیشتر دلالت بر عضویت شخص در آن نهاد دارند، باید محدود به مقالات علمی و رزومه باشند.»

برای مثال اگر شما قبل از ورود به دانشکده دندان‌پزشکی در رشته‌ی شیمی تحصیل کرده‌ یا از نهاد‌های دندان‌پزشکی مانند کالج بین‌المللی دندان‌پزشکی فلوشیپ افتخاری گرفته‌اید، نباید آن را در تبلیغات خود ذکر کنید. با این حال، می‌توانید نام فلوشیپ‌هایی که از طریق تحصیل دریافت کرده‌اید، مانند آنچه آکادمی دندان‌پزشکی عمومی اعطاء می‌کند را ذکر کنید؛ اما همان‌گونه که در بخشی از کد ADA که به گواهینامه‌ها در دندان‌پزشکی عمومی اختصاص دارد ذکر شده است، آگهی نباید بر تخصص دلالت داشته باشد. همان بخش از کد به ما هشدار می‌دهد: «از استفاده از نام‌ اختصاری گواهینامه‌ها در صورتی که اشخاص گمان کنند این نام نشان‌دهنده‌ی یک مدرک دانشگاهی است باید پرهیز شود.»

اگر متخصص بازاریابی شما در ابزار تبلیغاتی خود قصد دارد بر برخی از درمان‌ها بیش از سایرین تأکید ورزد، شما باید راهنمایی که در بخش «آگهی‌های دندان‌پزشک عمومی» آمده است را مد نظر داشته باشید که می‌گوید: «دندان‌پزشکان عمومی که می‌خواهند برای خدمات درمانی خود تبلیغ کنند، باید ذکر کنند که این خدمات توسط دندان‌پزشکان عمومی ارائه می‌شوند.» اگر شما بر درمان‌های زیبایی یا ایمپلنت که ADA آن‌ها را به‌عنوان تخصص نمی‌شناسد تأکید می‌کنید، باید این موضوع را هم در تبلیغاتتان روشن کنید که شما و همکارتان دندان‌پزشک عمومی هستید.

بخشی از کد ADA، مثالی از دندان‌پزشکی ذکر می‌کند که به او یک دیپلم اعطاء شده یا مدرکی در حوزه‌ای کسب کرده که تخصص به شمار نمی‌رود. چرا که گرفتن تخصص نیاز به گذراندن دوره‌ تجربی و آموزشی پیشرفته و رسمی حداقل به مدت ۱۲ ماه و امتحان کتبی و شفاهی دارد. کد ADA می‌گوید در موارد این‌چنینی، دندان‌پزشک می‌تواند این مدارک را با لحاظ کردن دو محدودیت اعلام کند:

  • روشن شود که او دندان‌پزشک عمومی است؛
  • ادبیات به کار برده شده به نحوی باشد که مشخص شود این حوزه‌ها، تخصص دندان‌پزشکی به شمار نمی‌آیند.

البته قوانین ایالتی، موضع متفاوتی نسبت به تخصص‌های دندان‌پزشکی دارند.

موضوع دیگری که متخصص بازاریابی شما باید به آن توجه کند، فهرست‌های شماره تلفن است. این فهرست‌ها اغلب بر اساس نوع خدمات ارائه شده توسط شخص طبقه‌بندی می‌شوند. مانند دندان‌پزشکی عمومی، جراح دهان، ارتودنسی، پریودانتیکس و غیره. ممکن است شرکت‌های گردآورنده‌ی آن‌ها شما را تشویق کنند نام خود را در فهرست خدماتی که در مطب ارائه می‌دهید قرار دهید. از آنجا که در این صورت نام شما در کنار متخصصان قرار می‌گیرد، باید توجه داشته باشید عموم مردم با دیدن آن چه چیزی را تلقی می‌کنند. این فهرست‌ها یکی از دلایل رایج شکایت به کمیته‌های اخلاق انجمن‌ها هستند.

ما قطعاً برای پیشرفت مطبمان به بیماران و تبلیغات نیاز داریم. دامنه‌ی تبلیغات، از نوع اطلاع‌رسانی درباره وجود مطب تا نوع جذب بیماران را در بر می‌گیرد. این بخشی از کار ماست و باید اطمینان حاصل کنیم روشی که برای جذب بیماران استفاده می‌کنیم، روشی صادقانه باشد و یک انسان متوسط که در جامعه حضور دارد نباید از آن فریب بخورد.

*«گاهِ اخلاق» توسط اعضاء شورای اخلاق، امور قضایی و آئین‌نامه انجمن دندان‌پزشکی آمریکا با همکاری ژورنال این انجمن تهیه شده است.

گاهِ اخلاق*- ۲۲ در نام‌گذاری و تبلیغ مطب باید به چه نکاتی توجه کنم؟ پاسخ به چالش‌های اخلاقی دندانپزشکی توسط شورای اخلاق، امور قضایی و آئین‌نامه انجمن دندان‌پزشکی آمریکا ترجمه و تنظیم متن توسط گروه رسانه‌ای دندانه آرشیو مقالات گاه اخلاق سؤال: من ۳۰ سال به تنهایی کار درمانی دندان‌پزشکی انجام می‌دادم. به تازگی تصمیم …

Our Whatsapp