news victoryتازه ها

آیا ملزم به درست کردن درمان بی‌کیفیتی که خارج از کشور انجام شده هستم؟

By May 16, 2021 No Comments

گاهِ اخلاق*: ۲۴

پاسخ به چالش‌های اخلاقی دندانپزشکی توسط شورای اخلاق، امور قضایی و آئین‌نامه انجمن دندان‌پزشکی آمریکا
ترجمه و تنظیم متن توسط گروه رسانه‌ای دندانه
آرشیو مقالات گاه اخلاق

سؤال: بیمارم به خارج از آمریکا مسافرت کرده و آنجا، درمان‌های دندان‌پزشکی انجام داده که به نظر من کیفیت آن‌ها پایین‌تر از استانداردهای درمانی کشور ما است. اگر او به درمان اورژانسی ناشی از این درمان‌ها نیاز داشته باشد، با توجه به اینکه منشاء مشکل او کار دندان‌پزشک دیگری در خارج از کشور است، آیا من از نظر اخلاقی متعهد هستم مشکلش را حل کنم؟ من خواهان کمک به بیمارم هستم، اما از این ناراحتم که بعد از این همه سال، برای چند دلار صرفه‌جویی به جای دیگری رفته است. رویکرد اخلاقی در این زمینه چیست؟

پاسخ: سفر تفریحی به همراه درمان دندان‌پزشکی پدیده‌ای است که روز به روز بیشتر در حال گسترش است. در گذشته، دندان‌پزشکان آمریکایی موج بیمارانی که به دلیل در دسترس بودن خدمات و کیفیت بالای آن‌ها به داخل کشور سرازیر می‌شدند را معاینه می‌کردند و این اتفاق هنوز هم می‌افتد. با این حال، همچنان که کیفیت خدمات درمانی در بسیاری از نقاط دنیا در حال بهبودی است، آمریکایی‌ها هم برای دریافت این خدمات، از جمله درمان‌های دندان‌پزشکی به کشورهای دیگر سفر می‌کنند. دلایل آن‌ها برای این کار متفاوت است. تعدادی ممکن است بخواهند در یک فضای متفاوت درمان گرانی دریافت کنند و تعدادی دیگر هم فقط به دنبال کاهش هزینه‌های خود هستند. یک جستجوی ساده در اینترنت برای عبارت «توریسم دندان‌پزشکی»، شما را به حجم انبوهی از مقالات و تبلیغات مرتبط با این موضوع راهنمایی می‌کند.

وقتی گردشگران سلامت عوارضی را تجربه و به درمان‌های بعدی نیاز پیدا می‌کنند، معمولاً در کشور محل سکونت خود به دنبال برطرف کردن آن هستند و این موضوع می‌تواند دغدغه‌هایی را به دنبال داشته باشد. با این حال ما باید به حق بیمار برای انتخاب دندان‌پزشک خود احترام بگذاریم. کد رفتار حرفه‌ای و اصول اخلاق انجمن دندان‌پزشکی آمریکا (کد ADA) در اصلِ «استقلال (خودمختاری) بیمار» می‌گوید: «دندان‌پزشک وظیفه دارد به حقوق بیمار در زمینه‌ی تصمیم‌گیری برای خود احترام بگذارد.»

شکی در این نیست که دندان‌پزشکان حاذق و خدمات باکیفیت خارج از آمریکا هم یافت می‌شوند. با این حال بیمارانی که به خارج از کشور مسافرت می‌کنند ممکن است از تفاوت بین خدماتی که قبلاً در آمریکا دریافت کرده و خدماتی که خارج از کشور دریافت می‌کنند آگاه نباشند. بهترین راه پرداختن به این مسائل، تعلیم بهتر بیماران درباره سلامت دهان مطلوب و ارزش خدمات در برابر هزینه آن‌ها است تا بتوانند عاقلانه‌تر خدمات دندان‌پزشکی را انتخاب کنند. گردشگران سلامت که هنگام گذراندن اوقات فراغت در یک کشور کمتر توسعه یافته تصمیم به دریافت خدمات درمانی دندان‌پزشکی می‌گیرند، می‌توانند از قبل درباره‌ی آموزش دندان‌پزشکی و کیفیت خدمات در آن کشور و حل مشکلات اورژانسی ناشی از خدمات درمانی خارج از کشور تحقیق کنند تا بتوانند بهتر تصمیم بگیرند.

ما هم بیماران بسیار زیادی را دیده‌ایم که خارج از آمریکا خدمات درمانی دریافت کرده‌اند و به نظر ما کیفیت خدمات آن‌ها قابل قبول نبوده است. هرچند درمان‌های بی‌کیفیت این‌چنینی در داخل کشور هم اتفاق می‌افتد و ملاحظات اخلاقی و قانونی یکسانی در هر دو مورد صادق است.

کد ADA در بخش «انتقاد توجیه‌پذیر» توضیح می‌دهد که دندان‌پزشک چگونه باید بیمار را از وجود مشکل دهان و دندان آگاه سازد:

«دندان‌پزشکان باید متعهد باشند خطاهای فاحش یا ادامه‌دار در درمان سایر دندان‌پزشکان را با تائید انجمن محلی به سازمان ناظر مناسب گزارش دهند و بیماران باید از وضعیت فعلی سلامت دهان خود بدون هیچ‌گونه پیام تحقیرکننده درباره خدمات درمانی قبلی آگاه شوند.»

گزارش دادن چنین موردی سخت است؛ چرا که دندان‌پزشکِ مسئول خطای درمانی، در خارج از کشور به سر می‌برد. با این حال بیمار هنوز هم حق دارد از وضعیت سلامت دهان خود آگاه شود و شما به عنوان دندان‌پزشک وظیفه دارید او را از این موضوع آگاه کنید. این موضوع در نظریه‌ی مشورتی کد ADA که لغت «توجیه‌ پذیر» را توضیح داده شرح داده شده است. این نظریه می‌گوید: «بیماران برای دانستن وضعیت سلامت دهان خود به تخصص دندان‌پزشک وابسته هستند و دندان‌پزشک در زمان آگاه کردن آن‌ها از این موضوع باید دقت کند که پیام‌هایش صادقانه، آگاهانه و توجیه‌پذیر باشند.»

به عبارت دیگر، شما باید فقط حقایق بی‌ چون و چرا را مد نظر داشته باشید. آنچه می‌بینید را شرح دهید و بگویید اگر درمانی انجام ندهید، وضعیت سلامت دهان بیمار چگونه خواهد شد. ممکن است بیمار از این موضوع خوشحال نشود و متوجه شود خدمات دندان‌پزشکی تخفیف خورده‌ای که دریافت کرده، به نفعش نبوده و مجبور است آن‌ها را تکرار کند.

شما در بخش دیگری از سؤال خود درباره تعهد احتمالی برای انجام خدمات درمانی اورژانسی بیمار که ناشی از درمان خارج از کشور او می‌شود پرسیده‌اید. بخشی از کد ADA که به «خدمات اورژانسی» اختصاص دارد می‌گوید که شما متعهد هستید «اقدامات منطقی را برای نیاز اورژانسی بیمار به عمل آورید.» و این اصل درباره بیماران باسابقه خودتان و افرادی که بیمار شما نیستند؛ اما از شما کمک خواسته‌اند صادق است. برای مثال فرض کنیم بیمار، در دندان‌هایی که مورد پالپوتومی قرار گرفته یا درمان اندونتیک آن‌ها طول کافی نداشته است، دچار طغیان علائم اندودنتیک شده است. اگر این بیمار به طور معمول به مطب شما مراجعه می‌کند، از نظر اخلاقی متعهد هستید این مشکل اورژانسی را برای او حل کنید؛ به خصوص اگر تصمیم دارید رابطه‌ی خود را به عنوان دندان‌پزشک با بیمار حفظ کنید.

«بیمار با سابقه (Patient of Record)» بر پایه قوانین ایالتی یا احکام مراجع قضایی تعریف می‌شود؛ اما اگر شما بیمار را جدیداً برای پروفیلاکسی و معاینه (که حین آن متوجه این مشکل شده‌اید) دیده‌اید، به‌عنوان بیمار با سابقه، ملزم به درمان مشکل اورژانسی او خواهید بود.

بنابراین اگر بیمار از شما درخواست نکرده که سوابق او را به دندان‌پزشک دیگری ارجاع دهید یا او را قبلاً از مطب خود (با یک نامه حاوی توضیحات کافی) جواب نکرده‌اید و با این فرض که با بیمار توافق کرده‌اید که شما اقدامات لازم را برای درست کردن خدمات بی‌کیفیت انجام دهید، او را می‌توان «بیمار باسابقه» خواند و شما متعهد خواهید بود که درمان اورژانسی او را انجام دهید. سر باز زدن از چنین کاری با توجه بخش «راندن بیمار» در کد ADA، ممکن است سبب چالش‌های اخلاقی شود:

«زمانی که دندان‌پزشک انجام دادن خدماتی را بر عهده می‌گیرد، نباید بدون اطلاعات کافی و فراهم آوردن این امکان که بیمار خدمات خود را نزد دندان‌پزشک دیگری دنبال کند، ارائه‌ی خدمات درمانی او را قطع کند. باید دقت شود که سلامت دهان بیمار در این فرایند در معرض خطر قرار نگیرد.»

بنابراین حتی اگر از اینکه بیمار درمانش را خارج از کشور انجام داده رنجیده‌اید، دلیل موجه اخلاقی ندارید که درمان‌های بعدی، به‌خصوص درمان‌های اورژانسی را از او دریغ کنید.

برای کمک به بیماران برای اخذ تصمیمات آگاهانه، می‌توانید به منابع زیادی که در زمینه‌ی مسافرت بیماران به خارج از کشور موجود هستند رجوع کنید. شما می‌توانید این اطلاعات را از طریق وبسایت «راهنمای مسافر برای خدمات درمانی دندان‌پزشکی ایمن توسط سازمان ایمنی و روش‌های کنترل عفونت (www.osap.org)»، انجمن بین‌المللی مشورت پزشکی به مسافران (“www.iamat.org”) و منابع آنلاین ADA با موضوع «خدمات درمانی دندان‌پزشکی دور از خانه» در آدرس (www.ada.org/public/manage/care/index.asp) به دست آورید.

*«گاهِ اخلاق» توسط اعضاء شورای اخلاق، امور قضایی و آئین‌نامه انجمن دندان‌پزشکی آمریکا با همکاری ژورنال این انجمن تهیه شده است.

گاهِ اخلاق*: ۲۴ پاسخ به چالش‌های اخلاقی دندانپزشکی توسط شورای اخلاق، امور قضایی و آئین‌نامه انجمن دندان‌پزشکی آمریکا ترجمه و تنظیم متن توسط گروه رسانه‌ای دندانه آرشیو مقالات گاه اخلاق سؤال: بیمارم به خارج از آمریکا مسافرت کرده و آنجا، درمان‌های دندان‌پزشکی انجام داده که به نظر من کیفیت آن‌ها پایین‌تر از استانداردهای درمانی کشور …

Our Whatsapp