news victoryتازه ها

آیا می‌توانم بیماری که بدون اطلاع قبلی مدام وقت‌هایش را کنسل می‌کند نپذیرم؟

By May 18, 2021 No Comments

گاهِ اخلاق*- ۲۵

پاسخ به چالش‌های اخلاقی دندانپزشکی توسط شورای اخلاق، امور قضایی و آئین‌نامه انجمن دندان‌پزشکی آمریکا
ترجمه و تنظیم متن توسط گروه رسانه‌ای دندانه
آرشیو مقالات گاه اخلاق

سؤال: تصور کنید من بر روی یک بیمار معاینه و تشخیص دقیقی انجام داده‌ام و برای او یک طرح درمان کامل چیده‌ام. تمام دانش، مهارت، مواد، تجهیزات و کارکنان را آماده کرده‌ام. برای درمان بیمار وقت در نظر گرفته‌ام؛ اما او نمی‌آید و هیچ تماس و توضیح و اطلاع قبلی هم در کار نیست. وقتی پرونده‌ی بیمار را بررسی می‌کنم، می‌بینم این اولین بار نیست وقتش را بدون اطلاع کنسل می‌کند و در ضمن تحت پوشش مدی‌کید است. مدیریت مطب می‌گوید این موضوع بین این دسته از بیماران شایع است. حال باید چه کنم؟ دوباره برای بیمار وقت بگذارم و خطر یک بدقولی دیگر را بپذیرم یا بیمار را جواب کنم؟

پاسخ: موردی که شما مطرح کردید، تعدادی از ملاحظات اخلاقی را در بر می‌گیرد. بخش «مدیریت حرفه» در کد رفتار حرفه‌ای و اصول اخلاقی انجمن دندان‌پزشکی آمریکا (کد ADA) می‌گوید:

«هر حرفه در قبال جامعه مسئولیت دارد تا برای خودش مقرراتی وضع کند و این تنظیم مقررات از طریق انجمن‌های حرفه‌ای ممکن است؛ بنابراین تمام دندان‌پزشکان از نظر اخلاقی ملزم هستند عضو انجمن حرفه‌ای خود باشند و قوانین و تعهدات اخلاقی آن را مد نظر داشته باشند.»

به عنوان اعضاء انجمن دندان‌پزشکی آمریکا (ADA)، هر یک از ما پذیرفته‌ایم که خود و مطبمان را مطابق اصول شرح داده شده در کد ADA مدیریت کنیم.

اصل «خیرخواهی (کار خوب انجام دادن)» کد ADA می‌گوید: «دندان‌پزشک وظیفه دارد رفاه بیمار را بهبود بخشد. این به این معناست که ما باید برای منافع بیمارانمان و کل جامعه کار کنیم. این اصل در ادامه می‌گوید: «این ملاحظات اخلاقی چه دندان‌پزشک به شکل فی‌ فور سرویس و چه تحت هر قرارداد دیگری کار درمانی انجام دهد برقرار هستند. تعهدات موجود در قرارداد، دندان‌پزشک را از وظیفه‌ی اخلاقی خود در راستای قرار دادن رفاه بیمار در اولویت معاف نمی‌کند.»

علاوه بر این، بخش «انصاف» کد ADA به ما یادآوری می‌کند که: «دندان‌پزشکان وظیفه دارند با مردم با رعایت انصاف برخورد کنند.» که این موضوع شامل «ارائه‌ی خدمات درمانی بدون پیش‌داوری» می‌شود. بخشی از کد ADA که به «انتخاب بیمار» اختصاص دارد می‌گوید:

«دندان‌پزشکان در عین اینکه در انتخاب بیماران خود صلاحدید منطقی را اعمال می‌کنند، نباید از پذیرفتن آن‌ها به دلیل جنسیت، نژاد، مذهب، رنگ پوست یا ملیت خودداری کنند.»

تصمیم شما برای پذیرفتن بیماران تحت پوشش مدی‌کید به‌رغم تمام مشکلاتی که این برنامه دارد قابل تقدیر است. شما زمانی که این تصمیم را گرفته‌اید، پذیرفته‌اید تصمیمات یکسانی را برای تمام این بیماران اتخاذ کنید. اولین اصل کد ADA، یعنی «استقلال بیمار (خودمختاری)» دارای این ایده است که بیماران حق دارند به معنای واقعی در طرح درمان خود دخالت کنند. قانون سال ۲۰۰۹ ADA با عنوان «بیانیه‌ی حقوق و مسئولیت‌های بیماران دندان‌پزشکی» هم تائید می‌کند که بیماران در طرح درمان خود سهمی از مسئولیت را دارا هستند.

هنگامی که ما بیماران را در تصمیمات درمانی خودشان دخالت می‌دهیم، باید به نیازها، خواسته‌ها و توانایی‌های آن‌ها هم توجه کنیم. به یاد داشته باشید که شرایط زندگی بسیاری از بیمارانی که تحت پوشش مدی‌کید هستند، ممکن است سبب شود نتوانند سر وقت برای معاینه به مطب بیایند. برای مثال ممکن است تعدادی از آنان به وسیله نقلیه مناسب دسترسی نداشته باشند یا نتوانند از محل کار مرخصی بگیرند. تعدادی دیگر هم ممکن است به اهمیت درمان‌های دندان‌پزشکی پی نبرده باشند و ندانند چقدر مهم است درمان مورد نیاز خود را ادامه دهند.

این موضوع اهمیت ارتباط مؤثر بین بیمار و دندان‌پزشک را از همان ابتدا روشن می‌کند. همچنان که کد ADA در بخش «صداقت» توضیح می‌دهد: «دندان‌پزشکان وظیفه دارند در ارتباط خود با مردم صادق و قابل اعتماد باشند.»

مقررات مدیریت وقت‌های کنسل شده، پیگیری بیمارانی که مراجعه نکرده‌اند و تماس‌های یادآوری در مطب شما باید برای تمام بیمارانتان یکسان باشد.

رجوع به قوانین مطب که شامل تعریف واضحی از زمان و چگونگی جواب کردن بیمار هستند همیشه ایده‌ی خوبی است. تمام تلاش خود را بکنید که این قوانین به تمام بیمارانتان، به‌خصوص آنان که شرایط زندگی‌شان احتمال کنسل شدن وقت‌هایشان را افزایش می‌دهد، ابلاغ شود و مطمئن شوید آنان این قوانین را فهمیده‌اند. بهترین زمان برای این کار، اولین معاینه است و اگر مقدور بود بهتر است این قوانین را بنویسید. به این ترتیب، تصمیمات شما درباره بیماری که مدام وقت‌هایش را از دست می‌دهد روشن خواهد بود.

برای تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا باید بیمار را از مطب جواب کنید یا خیر، در کد اخلاقی و مقررات ایالتی راهنماهایی وجود دارد تا بتوانید به‌گونه‌ای عمل کنید که از سلامت دهان، ایمنی و حریم خصوصی بیمار محافظت شود. اصل «بی‌ضرری» می‌گوید: «دندان‌پزشکان وظیفه دارند بیماران خود را از آسیب محافظت کنند.» ما تحت هیچ شرایطی نباید بیمار را به‌گونه‌ای از درمان محروم کنیم که سلامت دهانش در معرض خطر قرار گیرد. بخش «رها کردن بیمار» به ما هشدار می‌دهد:

«زمانی که بیمار طرح درمانی را شروع می‌کند، نباید بدون توضیحات کافی و فراهم آوردن امکان ادامه‌ی درمان نزد یک دندان‌پزشک دیگر، آن را قطع کند. باید مراقبت کنیم در این فرایند سلامت دهان بیمار در خطر قرار نگیرد.»

نظریه‌ی مشورتی «حریم خصوصی بیمار» به ما یادآوری می‌کند که هنگام جواب کردن بیمار، نگهداری از سوابق او باید به شیوه‌ای اخلاقی، دلسوزانه و قانونی صورت گیرد. به علاوه، شما باید فرایند این قطع ارتباط را به شکل نوشتاری (از طریق یک نامه‌ی دارای نام و نشان و دارای رسید تحویل) به بیمار توضیح دهید و یک کپی از سوابق بیمار را نگه دارید. نامه باید بیمار را از هر گونه تشخیص، توصیه‌های درمانی، به همراه دلایل خاتمه‌ی ارتباط درمانی آگاه سازد. به علاوه، باید در نامه قید شود قبل از اینکه بیمار یک دندان‌پزشک جدید پیدا کند، تا ۳۰ روز یا هر زمانی که قوانین ایالتی شما را ملزم می‌کند، به او خدمات اورژانسی ارائه خواهید داد و همچنین سوابق او را برای دندان‌پزشک جدیدش ارسال خواهید کرد.

در پایان باید گفت ما باید وقت‌های کنسل شده را به‌عنوان بخشی از کار خود بپذیریم و با این حال، باید برای تمام بیمارانمان، با هر شرایط پرداخت، بهترین خدمات درمانی را ارائه و از رفاه آنان مراقبت کنیم.

اگرچه ارزش‌های شخصی ما، تصمیمات روزانه‌ی حرفه‌ای‌مان را شکل می‌دهند، ضروری است در فلسفه‌ی این تصمیمات، ارزش‌های مرکزی حرفه و ADA و اصول اخلاقی کد ADA را مد نظر داشته باشیم.

*«گاهِ اخلاق» توسط اعضاء شورای اخلاق، امور قضایی و آئین‌نامه انجمن دندان‌پزشکی آمریکا با همکاری ژورنال این انجمن تهیه شده است.

گاهِ اخلاق*- ۲۵ پاسخ به چالش‌های اخلاقی دندانپزشکی توسط شورای اخلاق، امور قضایی و آئین‌نامه انجمن دندان‌پزشکی آمریکا ترجمه و تنظیم متن توسط گروه رسانه‌ای دندانه آرشیو مقالات گاه اخلاق سؤال: تصور کنید من بر روی یک بیمار معاینه و تشخیص دقیقی انجام داده‌ام و برای او یک طرح درمان کامل چیده‌ام. تمام دانش، مهارت، …

Our Whatsapp