news victoryتازه ها

رونمایی از دومین نشریه‌ی رسمی انجمن دندان‌پزشکی آمریکا

By May 19, 2021 No Comments

انجمن دندان‌پزشکی آمریکا (ADA) از دومین ژورنال رسمی خود رونمایی کرد.

به گزارش وبسایت این انجمن، نشریه جدید که ژورنال علوم بنیادی انجمن دندان‌پزشکی آمریکا (JFS) نام دارد، با هدف انتشار پژوهش‌های محققین علوم بنیادی و کاربردی به منظور استفاده‌ی کلینیکی پزشکان و دندان‌پزشکان منتشر می‌شود و برای عموم در دسترس خواهد بود.

JFS در حال حاضر در مرحله‌ی پذیرش مقاله در حوزه‌های زیست‌شناسی، شیمی، مهندسی، علم مواد، علوم کامپیوتر و انفورماتیک، تصویربرداری پیشرفته و پردازش و سایر علوم بنیادی مرتبط با تئوری‌های بیماری‌ها، شیوه‌های جدید تشخیص و ابزارها و فناوری‌های بالینی است.

دکتر جک فراکِین، مسئول بخش دندان‌پزشکی بالینی و مدیر بخش زیست مواد و بیومکانیک دانشکده دندانپزشکی دانشگاه بهداشت و علوم اورگان در پورتلند که نخستین سردبیر این ژورنال است می‌گوید: «هدف این نشریه، انتشار مقالاتی با دقت علمی بالا و کاربردی در علوم پایه و از بین بردن موانع دسترسی دانشمندان تمام رشته‌های مرتبط با سلامت دهان به این مقالات است. البته JFS قطعاً با ژورنال انجمن دندان‌پزشکی آمریکا (JADA) هم‌پوشانی خواهد داشت؛ اما این نشریه‌ی جدید بسیار کمتر بر مطالعات بالینی تمرکز دارد و بیشتر به علوم بنیادی می‌پردازد.»

انجمن دندان‌پزشکی آمریکا (ADA) از دومین ژورنال رسمی خود رونمایی کرد. به گزارش وبسایت این انجمن، نشریه جدید که ژورنال علوم بنیادی انجمن دندان‌پزشکی آمریکا (JFS) نام دارد، با هدف انتشار پژوهش‌های محققین علوم بنیادی و کاربردی به منظور استفاده‌ی کلینیکی پزشکان و دندان‌پزشکان منتشر می‌شود و برای عموم در دسترس خواهد بود. JFS در …

Our Whatsapp