news victoryتازه ها

آیا می‌توان بیمار را به دلیل تعرفه‌ی پایین بیمه برای یک خدمت، به دندان‌پزشک دیگری ارجاع داد؟

By May 20, 2021 No Comments

گاهِ اخلاق*- ۲۶

پاسخ به چالش‌های اخلاقی دندانپزشکی توسط شورای اخلاق، امور قضایی و آئین‌نامه انجمن دندان‌پزشکی آمریکا
ترجمه و تنظیم متن توسط گروه رسانه‌ای دندانه

آرشیو مقالات گاه اخلاق

سؤال: من زمان کوتاهی است کار دندان‌پزشکی انجام می‌دهم و دوران سختی دارم. به این نتیجه رسیده‌ام که بهتر است با بیمه‌های مختلفی قرارداد ببندم. یکی از این بیمه‌ها تعرفه‌ی دریافتی من را برای خدماتی که تحت پوشش ندارد محدود می‌کند. من معتقدم تعرفه‌هایی که دریافت می‌کنم در مجموع با توجه به تجربه، مهارت‌ها و توقعات بیماران منطقی هستند. با این حساب آیا می‌توانم بیمارانم را برای درمان‌هایی که خارج از پوشش این بیمه هستند به دندان‌پزشک دیگری ارجاع دهم؟

پاسخ: در حال حاضر شرایط برای همه‌ی دندان‌پزشکان سخت است و شما تنها نیستید. این به آن معنا است که همه‌ی ما باید خودمان را با رکود اقتصادی تطبیق دهیم.

همیشه مبنا بر این بوده که بیمه‌گران، فقط برای خدمات تحت پوشش خود سقف تعرفه تعریف کنند؛ چرا که وقتی خدمتی تحت پوشش بیمه نیست، این بیمار است که باید هزینه‌ها را بپردازد. به نظر می‌رسد در تعدادی از طرح‌های بیمه‌ای روندی در حال رایج شدن است که برای خدماتی که تحت پوشش نیستند هم محدودیت تعرفه تعیین می‌شود. از آنجا که این بیمه‌ها سقف مطلوبی از تعرفه را پوشش می‌دهند، کارفرمایان در شرایط اقتصادی فعلی ممکن است به این نوع قراردادها جذب شوند.

اگر شما می‌پذیرید تحت شرایط این بیمه‌ها کار کنید، پس شرایط مالی آن برای تمام خدمات، از جمله خدماتی که تحت پوشش نیستند را هم پذیرفته‌اید. اگر بیمه شامل خدماتی می‌شود که شما به دلیل محدودیت تخصص ارائه نمی‌دهید یا این خدمات نیاز به مشارکت یک دندان‌پزشک متخصص یا مشاوره با دندان‌پزشک دیگری دارد بر اساس بخش «مشاوره و ارجاع» کد رفتار حرفه‌ای و اصول اخلاق انجمن دندان‌پزشکی آمریکا (کد ADA) ضروری است بیماران خود را به دندان‌پزشکی ارجاع دهید که این خدمات را ارائه می‌دهد و اگر به این کار مبادرت نورزید ممکن است متهم به نقض بسیاری از قوانین دندان‌پزشکی ایالتی شوید.

بخش «خیرخواهی (کار خوب انجام دادن)» کد ADA به طور مشخص به این چالش اخلاقی اشاره کرده است. این بخش می‌گوید:

«دندان‌پزشک وظیفه دارد رفاه بیمار را بهبود بخشد. به این معنا که دندان‌پزشکان باید در جهت منافع دیگران کار کنند. بر این اساس، تعهد اولیه‌ی دندان‌پزشک، خدمت به بیمار و به طور کلی جامعه است. مهم‌ترین جنبه‌ی این تعهد، ارائه‌ی خدمات به‌موقع و باکیفیت در چارچوب شرایط بالینی بیمار با توجه به خواسته‌ها، ارزش‌ها و نیازهای او است. این شرایط اخلاقی چه دندان‌پزشک به صورت فی‌ فور سرویس و چه تحت هر نوع قرارداد دیگری کار کند پابرجاست. ممکن است دندان‌پزشکان بخواهند قراردادهایی ببندند که به گروه خاصی از از بیماران خدمات ارائه می‌کند؛ با این حال، تعهدات قرارداد، سبب معذوریت دندان‌پزشک از وظیفه اخلاقی خود مبنی بر قرار دادن رفاه بیمار در اولویت نمی‌شود.»

دندان‌پزشک در نهایت مسئول است نگذارد منافع بیرونی بر تصمیمات درمانی او اثر گذارند و به این طریق از رفاه بیماران محافظت کند. طرح درمانی که به بیمار ارائه می‌شود، باید طرح درمان مورد نیاز برای رساندن سلامت دهان او به وضع مطلوب باشد و این وظیفه‌ی دندان‌پزشک است که با مهارت، مراقبت و تصمیم‌گیری قبل از در نظر گرفتن محدودیت‌های مالی بیمه، بیمار را در این مسیر راهنمایی کند. اگر یک شرکت بیمه‌ای تعرفه‌ها را محدود می‌کند، وظیفه‌ی شما مبنی بر اینکه به رغم وضعیت پوشش دهی بیمه بهترین خدمات درمانی را به بیمار ارائه کنید پابرجا است. این کار غیراخلاقی است که دندان‌پزشک خدماتی که ارائه می‌دهد را از بین فهرستی که بیشترین سوددهی را دارند انتخاب کند.

به علاوه، اینکه شما یک بیمار را فقط به این دلیل که با تعرفه‌ی تحت قرارداد موافق نیستید به دندان‌پزشک دیگری ارجاع دهید، در حالی که به طور معمول آن خدمت را ارائه می‌دهید، کاری غیراخلاقی است و می‌تواند به نقض قرارداد تعبیر شود. بخش «دخالت دادن بیمار» می‌گوید: «دندان‌پزشک باید بیمار را از هرگونه جایگزین منطقی خدمات درمانی به گونه‌ای آگاه سازد که او بتواند در تصمیمات درمانی خود دخیل باشد.» ممکن است شما به بیمار جایگزین‌های ارزان‌تر را پیشنهاد دهید؛ اما خدماتی که تعرفه‌ی آن‌ها توسط بیمه محدود شده است هم باید جزو پیشنهاد‌های شما باشد. تصمیم بیمار برای پذیرفتن یک درمان باید بر اساس نیازها، خواسته‌ها و توانایی مالی خودش باشد.

شما از این تعقل بهره‌مند هستید که هر قراردادی را با احتیاط بپذیرید و تمام منابعی که در اختیار دارید را هنگام تصمیم‌گیری‌هایی که بر رفاه و درمان بیمارتان تأثیر می‌گذارد مورد استفاده قرار دهید. ما به عنوان دندان‌پزشک گاهی احساس می‌کنیم برای ادامه‌ی حیات اقتصادی خود، باید با شرایطی موافقت کنیم. شما یا باید تعرفه طرح‌های بیمه‌ای را به طور کامل بپذیرید یا اصلاً با آن طرح قرارداد نبندید. ممکن است ما به عنوان دندان‌پزشک احساس کنیم تمام برگ‌های برنده از آنِ این شرکت‌هاست و ما مورد لطف آن‌ها هستیم؛ اما شما می‌توانید در مورد تعرفه‌هایی که به‌عنوان ارائه دهنده‌ی خدمات برایتان قابل قبول است و می‌توانید طبق آن‌ها بهترین خدمات را به بیماران ارائه دهید چانه‌زنی کنید.

همان‌طور که گفته شد، بر اساس کد ADA تعهد اولیه‌ی شما رفاه بیمار است. شما از نظر اخلاقی و قانونی متعهد هستید علی‌رغم تعرفه‌های تصویب شده، بهترین درمان‌های ممکن را برای بیمارانتان فراهم آورید. توجه داشته باشید که بیماران به ما اعتماد کرده‌اند و اگر این اعتماد از دست برود، نمی‌توان به آسانی آن را برگرداند.

*«گاهِ اخلاق» توسط اعضاء شورای اخلاق، امور قضایی و آئین‌نامه انجمن دندان‌پزشکی آمریکا با همکاری ژورنال این انجمن تهیه شده است.

گاهِ اخلاق*- ۲۶ پاسخ به چالش‌های اخلاقی دندانپزشکی توسط شورای اخلاق، امور قضایی و آئین‌نامه انجمن دندان‌پزشکی آمریکا ترجمه و تنظیم متن توسط گروه رسانه‌ای دندانه آرشیو مقالات گاه اخلاق سؤال: من زمان کوتاهی است کار دندان‌پزشکی انجام می‌دهم و دوران سختی دارم. به این نتیجه رسیده‌ام که بهتر است با بیمه‌های مختلفی قرارداد ببندم. …

Our Whatsapp