news victoryتازه ها

با بیمار بی‌ادب چه باید بکنم؟

By May 31, 2021 No Comments

گاهِ اخلاق*- ۳۲

پاسخ به چالش‌های اخلاقی دندانپزشکی توسط شورای اخلاق، امور قضایی و آئین‌نامه انجمن دندان‌پزشکی آمریکا
ترجمه و تنظیم متن توسط گروه رسانه‌ای دندانه

آرشیو مقالات گاه اخلاق

سؤال: من بیمار خیلی بی‌نزاکتی دارم که اغلب دیر می‌آید و گاهی اصلاً روزی که وقت گرفته در مطب حاضر نمی‌شود. او با من و کارکنانم رفتارهای تحقیرکننده‌ای دارد. متأسفانه تعدادی درمان طولانی برای این بیمار آغاز کرده‌ام و می‌دانم قطع درمان در این مرحله، خطر چالش اخلاقی «رها کردن بیمار» را به دنبال دارد؛ اما من و کارکنان مطب هر زمان نام این بیمار را می‌شنویم تنمان می‌لرزد. در این شرایط چه می‌توانم بکنم؟

پاسخ: چالشی که پیش روی شما قرار گرفته، موضوع رایجی است که نه‌تنها ملاحظات اخلاقی، بلکه مشکلات قانونی هم برای دندان‌پزشک به دنبال دارد.

به طور کلی، اصل «خیرخواهی (کار خوب انجام دادن)» کد رفتار حرفه‌ای و اصول اخلاق انجمن دندان‌پزشکی آمریکا (کد ADA) در این زمینه کاربرد دارد. این اصل می‌گوید: «مهم‌ترین وجه این تعهد (خیرخواهی)، ارائه‌ی به موقع خدمات دندان‌پزشکی باکیفیت در چارچوب شرایط بالینی بیمار است.» ما به عنوان دندان‌پزشک باید همگی آگاه باشیم که جلوه‌ی بیرونی رفتار شخص در مطب دندان‌پزشکی می‌تواند نتیجه‌ی ترس‌های روانی او از خدمات دندان‌پزشکی باشد. در بسیاری از مواقع شاهد بوده‌ایم بیماری که به دلیل ترس رفتار پرخاشگرانه‌ای داشته، از دریافت خدمات دندان‌پزشکی اجتناب کرده، درمان‌های مورد نیاز خود را به تأخیر انداخته و آن‌قدر صبر کرده تا دچار وضعیت اورژانسی شود. این رفتارها ممکن است واکنشی ذهنی برای التیام دادن حس مسئولیت خود برای دریافت خدمات دندان‌پزشکی باشد؛ بنابراین ما وظیفه‌ی اخلاقی داریم که درباره این رفتار مخرب با بیمار به بحث بنشینیم و او را از کشمکشی که این رفتار می‌تواند در رابطه‌ی بیمار و دندان‌پزشک به وجود آورد آگاه کنیم. به عنوان دندان‌پزشک، ما علاوه بر این باید بکوشیم درمان‌های دندان‌پزشکی را به شیوه‌ای انجام دهیم که بیمار بر ترسش فائق آید و به ما اجازه دهد به الزامات درمانی خود بپردازیم. اگر هر چیزی از آنچه گفته شد کم بگذاریم رفتار غیرحرفه‌ای یا به عبارت ساده‌تر بی‌رحمانه‌ای انجام داده‌ایم.

اگر رفتار بیمار ناشی از وجود نوعی نقص در او باشد، همانطور که در قانون «آمریکاییان دچار ناتوانی» ذکر شده، فراهم آوردن تسهیلات ممکن هم می‌تواند به شما کمک کند تعهدات اخلاقی خود را در قبال او انجام دهید. این کار می‌تواند سبب شود رفتارهای توهین‌آمیز بیمار تا حد قابل تحملی کاهش یابد تا شما بتوانید خدمات درمانی مناسب را انجام دهید.

اگر وضعیت به جایی رسید که بحث درباره رفتار بیمار یا فراهم آوردن تسهیلات کمکی به بهبود آن نکرد، می‌توانید از دو بخش از کد ADA کمک بگیرید. بخش اول یعنی «انتخاب بیمار» می‌گوید: «دندان‌پزشکان در زمان خدمت به مردم، می‌توانند احتیاط منطقی را در انتخاب بیمار به کاربندند.» یک دندان‌پزشک ازنظر اخلاقی موظف نیست روابط حرفه‌ای خود را با تمام بیماران بپذیرد یا حفظ کند.

به هر حال دندان‌پزشکان در به‌کارگیری این امتیاز ویژه، باید ملاحظات اخلاقی و قانونی را در نظر بگیرند. این بخش از کد ADA ادامه می‌دهد: «دندان‌پزشکان نباید به دلیل جنسیت، رنگ پوست، نژاد، کیش و مسلک یا ملیت از پذیرفتن بیماران در مطب خود یا ارائه‌ی خدمات درمانی به آنان خودداری کنند.» همچنین یکی از نظریه‌های مشورتی کد اخلاق به بیماران مبتلا به اچ‌آی‌وی و سایر بیماری‌های خونی اشاره می‌کند. بر اساس قوانین ایالتی یا فدرال، دندان‌پزشکان باید مراقب باشند به دلیل نژاد، جنسیت، مذهب، نقص جسمانی یا گرایش‌های جنسی، در مورد افراد تبعیض قائل نشوند؛ بنابراین تضمین اینکه اصول اخلاقی و قانونی اجازه‌ی ختم ارتباط با بیمار را می‌دهند، نیاز به ملاحظات جدی دارد.

مفهوم «رها کردن بیمار» که به آن اشاره کردید، در ختم درمان بیمار در اولویت توجه قرار دارد. تمام کردن درمان قبل از قطع ارتباط، یک قانون کلی است. بخشی از کد ADA که به «رها کردن بیمار» اختصاص دارد می‌گوید: «زمانی که دندان‌پزشک درمانی را شروع کرد، نباید آن را بدون ارائه‌ی اطلاعات کافی به بیمار و در اختیار قرار دادن شانس دریافت درمان توسط دندان‌پزشک دیگر قطع کند.»

این بخش الزاماً به این معنا نیست که تمام درمان دندان‌پزشکی، قبل از اینکه بیمار از قطع ارتباط مطلع شود باید تمام شود؛ به عبارت دیگر، اگر کار روکش تعدادی دندان شروع شده و دندان‌پزشک تصمیم گرفته ارتباطش را با بیمار قطع کند، رها کردن او با روکش موقت می‌تواند دندان‌پزشک را در معرض خطر نقض کد اخلاق قرار دهد. با این حال، تمام کردن روکش دندان‌ها و خاتمه‌ی رابطه‌ی دندان‌پزشک و بیمار قبل از شروع فاز بعدی درمان می‌تواند رفتاری اخلاقی تلقی شود. قطعاً تمام این‌ها بستگی به شرایط بالینی بیمار دارد.

اگر ارتباط قطع شده باشد، روشن است که دندان‌پزشک از نظر اخلاقی متعهد است به بیمار اطلاع دهد که به پیشگیری درمانش نیاز دارد. بیمار همچنین باید مطلع شود تا زمانی که دندان‌پزشک دیگری پیدا نکرده، خدمات درمانی اورژانسی توسط دندان‌پزشک قبلی به او ارائه خواهد شد.

ضروری است قوانین مورد نظر در زمان ختم رابطه با بیمار را با انجمن محلی یا وکیل خود مرور کنید. چرا که برخی ایالت‌‌ها مقتضیاتی مانند طول مدت اطلاع دادن موضوع به بیمار را مطرح می‌کنند.

*«گاهِ اخلاق» توسط اعضاء شورای اخلاق، امور قضایی و آئین‌نامه انجمن دندان‌پزشکی آمریکا با همکاری ژورنال این انجمن تهیه شده است.

گاهِ اخلاق*- ۳۲ پاسخ به چالش‌های اخلاقی دندانپزشکی توسط شورای اخلاق، امور قضایی و آئین‌نامه انجمن دندان‌پزشکی آمریکا ترجمه و تنظیم متن توسط گروه رسانه‌ای دندانه آرشیو مقالات گاه اخلاق سؤال: من بیمار خیلی بی‌نزاکتی دارم که اغلب دیر می‌آید و گاهی اصلاً روزی که وقت گرفته در مطب حاضر نمی‌شود. او با من و …

Our Whatsapp