news victoryتازه ها

دارایی افسانه‌ای ثروتمندترین دندان‌پزشکان دنیا از کجا آمده است؟

By May 31, 2021 No Comments

 

سقف درآمد دندان‌پزشکی کجاست؟ آیا می‌توان از کار درمانی به ثروت هنگفت رسید؟ نگاهی به فهرست ثروتمندترین دندان‌پزشکان دنیا بر اساس رده‌بندی وبسایت dentalorg نشان می‌دهد نزدیک‌ترین اقدام پولساز افراد صدر نشین این فهرست به دندان‌پزشکی، راه‌اندازی کلینیک‌های زنجیره‌ای است و عده‌ای هم از حرفه‌های جنبی به این ثروت دست پیدا کرده‌اند. با هم به این فهرست نگاهی می‌اندازیم.

 

دکتر سام صالح

سام صالح

دکتر سام صالح (Sam Saleh)، نهمین دندان‌پزشک ثروتمند دنیا، از معدود دندان‌پزشکان این فهرست است که ثروت خود را از کار دندان‌پزشکی به دست آورده است. او که در کالج سلطنتی لندن درس خوانده، در کالیفرنیای جنوبی و لندن به کار دندان‌پزشکی می‌پردازد. ثروت این دندان‌پزشک ۵ میلیون دلار برآورد می‌شود و نقل قولی در فضای مجازی وجود دارد که تعرفه‌ی طراحی لبخند او در سال ۲۰۰۵، بین ۱۰ هزار تا ۸۰ هزار دلار بوده است.

 

 

دکتر بیل دورفمن

بیل دورفمن

دکتر بیل دورفمن(Bill Dorfman) ، که لقب هشتمین دندان‌پزشک ثروتمند دنیا را از آن خود کرده، اگرچه به خاطر خدمات دندان‌پزشکی زیبایی‌اش برای ستاره‌های هالیوود شهرتی به هم زده است؛ اما این تنها منبع درآمدش این نیست و بخشی از ثروت ۱۰ تا ۱۵ میلیون دلاری خود را از هنرنمایی در برنامه‌ی “Extreme Makeover” در شبکه‌ی ABC با تغییر لبخند جادویی شرکت‌کنندگان و همچنین اجرای مشترک تاک شوی «پزشکان» در شبکه‌ی CBS به دست‌ آورده است. دکتر دورفمن علاوه بر این نویسنده‌ی کتاب‌های پرفورش «لبخند میلیارد دلاری» و «راهنمای لبخند» است.

 

دکتر رابرت هامریک

رابرت هامریک

دکتر رابرت هامریک (Dr. Robert E. Hamric)  هفتمین دندان‌پزشک ثروتمند دنیا با سرمایه‌ی ۳۴ میلیون دلاری هم از جمله دندان‌پزشکانی است که سرمایه‌ی خود را با کار دندان‌پزشکی به دست آورده است. او از سال ۱۹۶۷ کار دندان‌پزشکی را آغاز کرده و در حال حاضر مطب موفقی در بیرمنگام دارد.

او در مصاحبه‌ی خود با ژورنال «اقتصاد دندان‌پزشکی» می‌گوید: «من بر روی تعداد زیادی کلینیک دندان‌پزشکی با سرمایه‌ی میلیون دلاری مطالعه کرده‌ام. آنچه به آن رسیده‌ام این است که همیشه مطب بزرگ‌تر بهتر نیست. هیچ یک از این مطب‌هایی که من دیده‌ام وسعت زیادی نداشتند. دندان‌پزشکی یک نکته‌ی خوب دارد و آن این است که شما می‌توانید در آن به هر سطحی از درآمد که دوست دارید برسید.»

 

دکتر ریک کوشنر

ریک کوشنر

دکتر ریک کوشنر (Rick Kushner) ششمین دندان‌پزشک ثروتمند دنیا، بنیان‌گذار و رئیس طرح Comfort Dental است که در اصل یک طرح تسهیلاتی یا بیمه با بیش از ۱۵۰ مطب طرف قرارداد در ایالات متحده‌ی آمریکا است.

دکتر کوشنر سال ۱۹۸۴ فعالیت تجاری خود را از ایالت کلورادو با ارائه‌ی خدمات دندان‌پزشکی رایگان در روز کریسمس آغاز کرد و امروز به سرمایه‌ی ۳۵ میلیون دلاری رسیده است.

 

 

دکتر هرمن استرو

هرمن استرو

دکتر هرمن استرو (Herman Ostrow) پنجمین فرد فهرست ثروتمندترین دندان‌پزشکان دنیا، سال ۱۹۴۵ از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی فارغ‌التحصیل شد و بعد از ۱۷ سال کار دندان‌پزشکی، وارد بازار املاک و مستغلات شد.

دکتر استرو سال ۲۰۱۰ در بازدیدی از دانشکده‌ی محل تحصیلش، در رویدادی بی‌سابقه ۳۵ میلیون دلار به این دانشکده هدیه داد و از آن به بعد، نام دانشکده‌ی دندان‌پزشکی کالیفرنیای جنوبی به نام او تغییر کرد.

 

 

 

 

دکتر کلینتون هرزاگ

کلینتون هرزاگ

دکتر کلینتون هرزاگ (Clinton Herzog) چهارمین دندان‌پزشک ثروتمند دنیا با دارایی ۱۰۰ میلیون دلار هم از جمله دندان‌پزشکانی است که ثروت خود را از کلینیک‌های زنجیره‌ای به دست آورده است.

این دندان‌پزشک که کلینیک‌های Floss Dental را سال ۲۰۰۷ در دالاس تأسیس کرد، به دنبال بروز حاشیه‌هایی مانند تبلیغات غیرواقعی در سال ۲۰۱۶ و پس از به وجود آمدن شائبه‌ی تعلیق مدرکش، کار دندان‌پزشکی را کنار گذاشت و مجموعه‌ی خود را تعطیل کرد.

 

 

دکتر دیوید آلامیل

دیوید آلامیل

دکتر دیوید آلامیل (David Alameel) سومین دندان‌پزشک ثروتمند دنیا با ثروتی بالغ بر ۹۰۰ میلیون دلار، یک دندان‌پزشک لبنانی است که در سن ۲۰ سالگی به آمریکا رفته و برای کمک به خانواده‌اش به حرفه‌های گوناگون پرداخته است. او پس از خدمت در ارتش آمریکا، در دانشگاه تگزاس دندان‌پزشکی خوانده و کلینیک‌های دندان‌پزشکی زنجیره‌ای موفقی راه‌اندازی کرده است. پس از مدتی این مجموعه‌ی موفق را فروخت و به عنوان یک سرمایه‌گذار موفق، وارد بازارهای مالی شد.

 

 

دکتر ریچارد مالوف

دکتر ریچارد مالوف

دکتر ریچارد مالوف (Richard Malouf)، ارتودنتیست لبنانی- آمریکایی و مالک کلینیک‌های دندان‌پزشکی زنجیره‌ای All Smiles Dental در سراسر آمریکا است که سال ۲۰۰۲ آن‌ها را بنیان‌گذاشته است.

او که با در اختیار داشتن ۱ میلیارد دلار دومین دندان‌پزشک ثروتمند دنیا است، سال ۲۰۱۲، هفتاد و دو درصد از سهام شرکت خود را فروخت. این شرکت از آن زمان تاکنون یکی از بزرگترین ارائه‌کنندگان خدمات دندان‌پزشکی در منطقه‌ی دالاس-فورت ورث ایالت تگزاس است که بیشتر مراجعان آن را کودکان خانواده‌های بی‌بضاعت و تحت پوشش مدیکید تشکیل می‌دهند.

البته این دندان‌پزشک سال ۲۰۲۰ به دلیل صدور ۱۰۰ فاکتور مدیکید به نام خودش در حالی که دندان‌پزشک دیگری آن خدمات را انجام داده بود، به پرداخت ۱۲ میلیون دلار غرامت محکوم شد.

 

دکتر دن فیشر

دن فیشر

دکتر دن فیشر (Dan Fischer) که با ثروت ۱.۱ میلیارد دلاری لقب ثروتمندترین دندان‌پزشک دنیا را به خود اختصاص داده، بنیان‌گذار شرکت محصولات بهداشتی و دندان‌پزشکی الترادنت است که سال ۱۹۷۶ کار خود را از خانه‌اش آغاز کرده است.

اولین چیزی که او تولید کرد، محصولی برای توقف خونریزی بود، چرا که آن زمان در بازار چنین محصولی وجود نداشت و دکتر فیشر تشخیص داده بود وجود آن‌ها برای کار با کیفیت دندان‌پزشکی ضروری است.

حالا بعد از گذشت ۴ دهه، او گواهی‌های ثبت اختراع زیادی در خانه دارد و هنوز در حال تحقیق و نوشتن است.

 

منبع: https://www.dentalorg.com/top-6-richest-dentists-in-the-world.html

  سقف درآمد دندان‌پزشکی کجاست؟ آیا می‌توان از کار درمانی به ثروت هنگفت رسید؟ نگاهی به فهرست ثروتمندترین دندان‌پزشکان دنیا بر اساس رده‌بندی وبسایت dentalorg نشان می‌دهد نزدیک‌ترین اقدام پولساز افراد صدر نشین این فهرست به دندان‌پزشکی، راه‌اندازی کلینیک‌های زنجیره‌ای است و عده‌ای هم از حرفه‌های جنبی به این ثروت دست پیدا کرده‌اند. با هم …

Our Whatsapp