news victoryتازه ها

ژورنال‌های دندان‌پزشکی بین‌المللی در ژوئن ۲۰۲۱ به چه موضوعاتی پرداختند؟

By June 22, 2021 No Comments

در این نوشتار نگاهی داریم به شناخته‌‌شده‌ترین مجلات دندان‌پزشکی دنیا و مقالات آن‌ها در ماه ژوئن سال۲۰۲۱.

ژورنال انجمن دندان‌پزشکی آمریکا (JADA) 

در این شماره مقالاتی مانند «نرخ ابتلا به کووید ۱۹ در افرادی که به دندان‌پزشکی مراجعه کرده‌اند»، «تحقیق بالینی درباره کارایی سیستم‌های مکش در کاهش آئروسل‌ها»، «میزان بروز کووید ۱۹ در میان دندان‌پزشکان آمریکایی»، «ارتباط پریودنتیت اپیکال و دیابت نوع ۲» و سایر مقالات برای عموم در دسترس است که می‌توانید آن‌ها را در آدرس زیر مشاهده کنید.

https://jada.ada.org/issue/S0002-8177(20)X0008-0

ژورنال انجمن دندان‌پزشکی بریتانیا (BDJ)

در این شماره که پرونده‌ی ویژه‌ی آن به ریتنشن ارتودنسی اختصاص پیدا کرده، شما می‌توانید مطالبی با موضوعات «تاریخچه‌ی مختصری از ریتنشن ارتودنسی»، «ریتنشن متحرک: دستیابی به همکاری بیمار در استفاده و تصمیم‌گیری مشترک»، «ریتنشن ارتودنسی: آینده چگونه خواهد بود؟»، «ملاحظات بالینی استفاده از ریتنشن‌های متحرک»، «برنامه‌ریزی ارتودنسی: برای ثبات بیشتر چه می‌توانیم بکنیم؟» را درباره ارتودنسی و سایر مقالات با موضوعات «افزایش دید مثبت نسبت به فلوراسیون آب در شبکه‌های اجتماعی»، «جدیدترین سمان رزینی چسبنده» و سایر مقالات را در آدرس زیر مطالعه کنید.

https://www.nature.com/bdj/volumes/230/issues/11

ژورنال اندودنتیک (JOE)

این ژورنال که نشریه‌ی رسمی انجمن اندودنتیست‌های آمریکا است، در این شماره به مقالاتی با موضوعات «روش‌های درمان ریشه‌ی رژنراتیو برای دندان‌های نکروتیک مبتلا به پریودنتیت اپیکال در فرد بالغ»، «ارزیابی کلینیکی توموگرافی کامپیوتری اشعه‌ی مخروطی»، «تشخیص و مدیریت آسیب‌های دندانی تروماتیک با استفاده از رادیوگرافی داخل دهانی و توموگرافی کامپیوتری پرتوی مخروطی»، «تناسب استفاده از تصویربرداری رزونانس مغناطیسی برای اندودنتیکس هدایت شده» و سایر مقالات مرتبط با درمان ریشه پرداخته است که می‌توانید آن‌ها را در آدرس زیر مطالعه کنید.

https://www.jendodon.com/current#closeFullCover

ژورنال اقتصاد دندان‌پزشکی (DE)

این ژورنال که از سال ۱۹۱۰ منتشر می‌شود یک نشریه‌ی عمومی است که علاوه بر موضوعات اقتصادی، محصولات و تجهیزات دندان‌پزشکی، مباحث مربوط به درمان دندان‌پزشکی را هم در بر می‌گیرد.

در این شماره به موضوعاتی مانند «درمان ایمپلنت در اشخاصی که پریودنتیت مزمن آن‌ها درمان شده، ۱۰ برابر بیشتر شکست می‌خورد»، «انقلاب صنعتی در پول: سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین و رمز ارزها»، «اجازه ندهید سرمایه‌گذاری اولیه‌ی بد شما را از تکنولوژی‌های جدید بترساند»، «۷ دلیل برای اینکه مطب شما از شبکه‌های اجتماعی بهره‌ای نمی‌برد» و سایر مقالات را در آدرس زیر مطالعه کنید.

https://digital.dentaleconomics.com/dentaleconomics/202106/MobilePagedReplica.action?pm=2&folio=Cover#pg1

ژورنال تحقیقات بالینی ایمپلنت‌های دندانی (Clinical Oral Implants Research)

در این شماره شما می‌توانید مقالاتی با موضوعات «آزاد شدن گرما در استئوتومی ایمپلنت و تأثیر آن بر استخوان‌سازی»، «ایمپلنت‌های ۲ تکه‌ی زیرکونیا با تمام روکش‌های سرامیکی سازگاری دارند»، «شیوع بیماری‌های پری ایمپلنت اطراف ایمپلنت‌هایی که به صورت ساب کریستال کاشته شده‌اند»، «ارتباط بین نتایج درمان پریودنتیت و بیماری‌های پری ایمپلنت» و سایر مقالات را در آدرس زیر مطالعه کنید.

https://onlinelibrary.wiley.com/toc/16000501/2021/32/6

 

در این نوشتار نگاهی داریم به شناخته‌‌شده‌ترین مجلات دندان‌پزشکی دنیا و مقالات آن‌ها در ماه ژوئن سال۲۰۲۱. ژورنال انجمن دندان‌پزشکی آمریکا (JADA)  در این شماره مقالاتی مانند «نرخ ابتلا به کووید ۱۹ در افرادی که به دندان‌پزشکی مراجعه کرده‌اند»، «تحقیق بالینی درباره کارایی سیستم‌های مکش در کاهش آئروسل‌ها»، «میزان بروز کووید ۱۹ در میان دندان‌پزشکان …

Our Whatsapp