news

نسل جهش یافته گریل دندان

By نوامبر 25, 2021 No Comments

این روزها تصاویری از دندان‌هایی که بر روی آن‌ها تکنیکی شبیه کاشت ناخن به کار رفته، در شبکه‌های اجتماعی توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است. دندان‌هایی که گویی ناخن‌های بلندی روی آن‌ها قرار گرفته و زیورآلات ناخن هم به ان‌ها آویخته شده است.

لیزا میچالیک

این دندان‌ها هنر لیزا میچالیک میکاپ آرتیست فرانسوی است که ساخت گریل‌های دندان را از ۵ سال پیش شروع کرده است. او در ساخت تعداد کمی از زیورآلات دندانی‌اش، مانند گریل‌های رایج از فلزات استفاده کرده؛ اما حالا دیگر دندان‌ها را با مواد دندانی تزئین و آرایش صورت، رنگ‌آمیزی بدن و جلوه‌های ویژه را هم به کارش اضافه می‌کند.

او که این کار را ۵ سال پیش شروع کرده به ژورنال مد اِل (Elle)  می‌گوید: «من علاقه به ساختن قطعاتی دارم که روی صورت قرار بگیرند و شکل آن را تغییر دهند. دوست دارم یک تیپ جدید از فرد بسازم؛ به همین دلیل است که شروع به ساختن گریل کردم. مدل‌ جواهرات من از رویاهایم می‌آیند. دوست دارم آن‌ها منحصر به فرد باشند؛ برای همین وقت زیادی صرف ساختنشان می‌کنم.»

او ادامه می‌دهد: « منشاء گریل‌های دندان به فرهنگ هیپ هاپ در دهه ۱۹۹۰ نسبت داده می‌شود؛ اما کار من تحت تاثیر هیپ هاپ نیست؛ بلکه فقط ناشی از این است که می‌خواهم جلوه‌ی جدید از دندان‌ها بسازم. چیزی که گریل‌های مرا متفاوت می‌کند جنس مواد آن‌ها است؛ چون دیگر از فلزات استفاده نمی‌کنم.»

لیزا میچالیک برای برندهایی مثل لنوین، دِیزد و وگ گریل می‌سازد؛ البته بیشتر می‌توان گفت او شکل دندان‌ها را تغییر می‌دهد. او می‌گوید: «من هنوز هم از کارهایم راضی نیستم و حالا حالاها می‌خواهم کارهای جدید خلق کنم و چهره‌های متفاوت بسازم. ما معمولاً دوست داریم بگوییم هر چیزی را که فکرش را بکنیم قبلاً ساخته شده؛ اما در حقیقت با ترکیب هنر و دانش، هنوز هم می‌توانیم چیزهای جدید خلق کنیم و رویاهایمان را با مواد مختلف به صورت اجسام دربیاوریم.»

لیزا میچالیک در یکی از مصاحبه‌هایش در این باره که آینده زیبایی چه خواهد شد می‌گوید: «در آینده زیبایی یعنی حذف کردن محدودیت‌ها، ترکیب سنت و تکنولوژی مدرن که در چرخه‌ی بازآفرینی است.»

این روزها تصاویری از دندان‌هایی که بر روی آن‌ها تکنیکی شبیه کاشت ناخن به کار رفته، در شبکه‌های اجتماعی توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است. دندان‌هایی که گویی ناخن‌های بلندی روی آن‌ها قرار گرفته و زیورآلات ناخن هم به ان‌ها آویخته شده است. این دندان‌ها هنر لیزا میچالیک میکاپ آرتیست فرانسوی است …