news

هنرمند لندنی که می‌خواهد به دندان‌ها مجسمه بپوشاند!

By نوامبر 27, 2021 No Comments

گریل‌های دندان، نوعی از جواهرات هستند که منشأ رواج آن‌ها به فرهنگ هیپ‌هاپ در دهه ۱۹۹۰ نسبت داده می‌شود. این روزها جواهرسازان زیادی به ساختن این جواهرات با طرح‌های مختلف و بعضاً با قیمت‌های میلیون دلاری روی آورده‌اند. از آنجا که خلاقیت و هنر همواره به هم آمیخته‌اند؛ این روزها هنرمندان به ساختن جواهرات دندان با اشکال قدیمی آن بسنده نکرده‌اند.

کلووا رائه اسمیت، دانشجوی سال آخر طراحی زیورآلات دانشگاه سنترال سنت مارتین است. او می‌گوید: «وقتی جوان‌تر بودم دوست داشتم دندان‌پزشکی بخوانم؛ اما نشد. من همیشه دندان‌ها را دوست داشتم. سوار کردن زیورآلات روی دندان، حالت رازآلود و جذابی دارد. من به زیورآلات به مثابه مجسمه‌هایی نگاه می‌کنم که یک نقش عملکردی دارند. می‌خواهم بگویم مجسمه‌هایی هستند که ما از آن‌ها بر روی بدنمان استفاده می‌کنیم.»

او ادامه می‌دهد: «قبل از ساخت گریل تحقیقات زیادی انجام دادم و فهمیدم آراستن دندان‌ها به دوران اتروسک‌ها و مایاها برمی‌گردد و در آن دوران افراد زیورآلاتی بر روی دندان‌هایشان می‌گذاشتند. من دوست دارم گریلی درست کنم که مردم پیش از این ندیده باشند. هر چه من می‌سازم دست‌ساز است.»

شیوه‌ی کار خانم اسمیت به این شکل است که از مشتری می‌خواهد طرح و قیمت گریل دندان مورد نیاز خود را به همراه فرم مشخصات و قالبی که با استفاده از یک کیت قالب‌گیری در منزل از دندان‌هایش گرفته ارسال کند و پس از مدت مشخصی آن‌ها را از طریق پست تحویل بگیرد. گریل‌های او معمولاً بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ پوند قیمت دارند.

کلووا رائه اسمیت در حال نمایش یکی از گریل‌هایش

 

گریل‌های دندان، نوعی از جواهرات هستند که منشأ رواج آن‌ها به فرهنگ هیپ‌هاپ در دهه ۱۹۹۰ نسبت داده می‌شود. این روزها جواهرسازان زیادی به ساختن این جواهرات با طرح‌های مختلف و بعضاً با قیمت‌های میلیون دلاری روی آورده‌اند. از آنجا که خلاقیت و هنر همواره به هم آمیخته‌اند؛ این روزها هنرمندان به ساختن جواهرات دندان …