news

مراکز رادیولوژی دندان‌پزشکی در آستانه ورشکستگی کامل!

By ژانویه 6, 2022 No Comments

با حذف ارز چهار هزار و دویست تومانی برای کالاها و تجهیزات پزشکی و دندان‌پزشکی، طی ماه‌های اخیر قیمت فیلم و سایر اقلام و تجهیزات رادیولوژی نزدیک به هشتصد درصد افزایش قیمت پیدا کرده است. این در حالی است که فیلم رادیوگرافی در بازار نایاب است و شرکت‌های فروشنده کالایی برای عرضه به مراکز رادیولوژی ندارند. این موضوع باعث چالش جدی مراکز رادیولوژی دندانپزشکی شده است و برخی مراکز را واداشته تا رادیوگرافی‌های خود را روی کاغذ پرینت بگیرند تا به شکل لوح فشرده در اختیار بیماران قرار دهند که عملا کارکرد پرینت روی فیلم رادیولوژی را ندارد.

افزایش هشت برابری هزینه‌ها در حالی رخ داده است که تعرفه خدمات رادیولوژی طی ماه‌های اخیر هیچ‌گونه افزایشی نداشته است. با این اوصاف مراکز رادیولوژی دندان‌پزشکی عملا در خطر ورشکستگی قرار گرفته‌اند.

پیگیری دندانه از هیات‌مدیره انجمن رادیولوژی دهان، فک و صورت در مورد چالش‌های رایولوژیست‌های دهان بی‌جواب مانده است و مدیران این انجمن ترجیح دادند با توجه به تغییرات مدیریتی در حوزه وزارت بهداشت و اداره تجهیزات فعلا واکنشی به این مساله نشان ندهند!

مقایسه برخی قیمت‌ها مرتبط با رادیولوژی:
_ قیمت یک بسته فیلم آگفا از سیصد و بیست هزار تومان به دو میلیون و سیثد هزار تومان رسیده است
_ تزریق گاز هلیوم به mri از صد میلیون تومان به هفتصد میلیون تومان افزایش یافته است.
_ تعرفه رادیوگرافی پانورکس از چهل و سه هزار تومان به صد هزار تومان رسیده است!

با حذف ارز چهار هزار و دویست تومانی برای کالاها و تجهیزات پزشکی و دندان‌پزشکی، طی ماه‌های اخیر قیمت فیلم و سایر اقلام و تجهیزات رادیولوژی نزدیک به هشتصد درصد افزایش قیمت پیدا کرده است. این در حالی است که فیلم رادیوگرافی در بازار نایاب است و شرکت‌های فروشنده کالایی برای عرضه به مراکز رادیولوژی …