news

معضل کیتی پری با نخ‌ دندان‌های رهاشده همسرش!

By فوریه 4, 2022 No Comments

ترجمه: ندا احمدلو/ دندانه

رعایت بهداشت دهان و دندان همیشه به معنای تمیز بودن و رعایت اصول بهداشتی در دیگر زمینه‌های زندگی نیست! کیتی پری (خواننده آمریکایی) اخیرا فاش کرده که بدترین عادت نامزدش اورلاندو بلوم (بازیگر مشهور) این است که نخ دندان استفاده‌شده‌اش را در «همه‌جای» خانه رها می‌کند.


پری ۳۷ ساله در برنامه تلویزیونی Heart Breakfast with Jamie Theakston and Amanda Holden درباره بلوم ۴۵ ساله گفت: «او عاشق نخ دندان است و من واقعا از این بابت خوشحالم چون بعضی از افراد این کار را انجام نمی‌دهند، درحالی که انجام ندادن این کار منزجرکننده است. اورلاندو دندان‌های درخشانی دارد، اما نخ دندان را در همه‌جای خانه رها می‌کند».
پری توضیح داد که او اغلب نخ دندان استفاده‌شده بلوم را «کنار تخت، در خودرو یا روی میز آشپزخانه» پیدا می‌کند، با این‌که سطل زباله همه‌جا در دسترس است. وقتی که آماندا هولدن با شوخی از خواننده Firework درخواست کرد که این بازیگر مشهور را «تربیت کند»، پری پاسخ داد که «بله حتما! تمام تلاشم را می‌کنم».

پخش کردن نخ دندان در خانه، مساوی با پخش آلودگی!
واقعا نیازی نیست که دکترای میکروبیولوژی داشته باشید تا متوجه شوید که رها کردن تکه‌های نخ دندان استفاده‌شده در قسمت‌های مختلف خانه کار نادرستی است چون تقریبا همه ما می‌دانیم که انداختن هر نوع زباله درون سطل زباله، نشانه پاکیزگی و رعایت اصول اولیه بهداشتی خواهد بود. اما اگر کسی این اصل ساده را رعایت نکند، می‌توانیم از پزشکان و متخصصان درباره این موضوع نظرخواهی کنیم.

دکتر اومی گارنر (استاد پاتولوژی و پزشکی آزمایشگاهی) می‌گوید: «واقعا فکر نمی‌کردم که کسی تا حالا چنین کاری کرده باشد. رها کردن نخ دندان در خانه برای من مساوی است با تف کردن در قسمت‌های مختلف خانه! توجه کنید که نخ دندان دقیقا وارد دهان می‌شود و با ترکیبات درون دهان تماس دارد. پس نخ دندان به رشته‌های کوچکی از باکتری‌های بدبو و تکه‌های غذا شباهت دارد چون تراکم باکتری‌ها در نخ دندان بسیار بالاست؛ یعنی همان باکتری‌هایی باعث ابتلا به بیماری‌های دهان و دندان می‌شوند. همین نکته باعث می‌شود که نخ دندان بوی بدی داشته باشد».
دکتر گارنر خاطرنشان می‌سازد که رها کردن نخ دندان در سطوح مختلف خانه باعث می‌شود که ذرات غذا، بزاق دهان و باکتری‌ها در سراسر خانه پخش شوند. خوش‌بختانه بیشتر افراد در دستشویی یا حمام از نخ دندان استفاده می‌کنند، اما اگر کسی از نخ دندان در خودرو، آشپزخانه یا اتاق خواب استفاده کند، به‌راحتی این ذرات آلوده را در قسمت‌های مختلف خانه پخش می‌کند. پس با انجام این کار نادرست به‌راحتی فرمان خودرو، اجاق گاز، بالش‌ها و… به باکتری‌های مختلف آلوده خواهد شد.

منبع: self و pagesix

ترجمه: ندا احمدلو/ دندانه رعایت بهداشت دهان و دندان همیشه به معنای تمیز بودن و رعایت اصول بهداشتی در دیگر زمینه‌های زندگی نیست! کیتی پری (خواننده آمریکایی) اخیرا فاش کرده که بدترین عادت نامزدش اورلاندو بلوم (بازیگر مشهور) این است که نخ دندان استفاده‌شده‌اش را در «همه‌جای» خانه رها می‌کند. پری ۳۷ ساله در برنامه …