news

مهیج‌ترین تغییرات در دندان سلبریتی‌ها: از کیت میدلتون تا سلن دیون!

By فوریه 6, 2022 No Comments

ترجمه: ندا احمدلو دندانه

گفته‌اند که لبخند شما دریچه‌ای به روح شماست ــ‌ و به نظر می‌رسد که چهره‌های مشهور هالیوود و حتی خانواده سلطنتی بریتانیا این تمثیل را کاملا جدی می‌گیرند!

از کبت میدلتون تا سلن دیون و دیگران، تغییرات بزرگی را در وضعیت دندان‌هایشان تجربه کرده‌اند؛ ‌یعنی دندان‌های کج‌ومعوج خودشان را با دندان‌های یکدست، ردیف و درخشان عوض کرده‌اند. شاید این تغییر از نظر ما چیز مهمی نباشد، اما تفاوت‌های کلی‌ای که تغییرات ظاهری دندان‌ها در چهره ما به‌وجود می‌آورد، واقعا قابل توجه و اساسی است. بیهود نیست که بعضی‌ها اسم این لبخندها را «لبخند هالیوودی» گذاشته‌اند!

شاید فراگیر شدن روش‌های سفیدسازی و روشن‌سازی دندان‌ها بود که داشتن دندان‌های بی‌نقص، سفید و یکدست را به یکی از خواسته‌های دلخواه مردم جهان تبدیل کرد؛ شاید هم این اصل مهم که می‌توانیم بدون دستکاری اساسی دندان‌های طبیعی‌مان، محل قرارگیری آنها را از نو تنظیم کنیم؛ شاید هم به این دلیل که هر بار چهره‌های مشهور هالیوودی را می‌بینیم، حداقل برای چند ثانیه به لبخند بی‌نقص و عالی آنها فکر می‌کنیم.

درحالی که بعضی از سلبریتی‌ها سراغ مجموعه کاملا جدیدی از روکش‌های دندان رفتند، اما بعضی‌ها هم گزینه‌های ظریف‌تری را انتخاب کردند ــ‌ حتی کیت میدلتون هم قبل از ازدواج با شاهزاده ویلیام تصمیم گرفت که وضعیت دندان‌هایش را تغییر بدهد تا لبخند بهتری داشته باشد.
اما آیا همه سلبریتی‌هایی که اکنون دندان‌های بی‌نقص و منحصربه‌فردی دارند، قبلا دندان‌های ناجور و نامرتبی داشته‌اند‌؟ مطمئنا افزایش مصرف قهوه در سراسر جهان هم به شکل‌گیری نیازهای بیشتر برای سفید کردن دندان‌ها کمک کرده است، اما اصلا کسی به خاطر می‌آورد که ستاره‌های بزرگ هرگز با دندان‌های کج‌ومعوج پا روی فرش قرمز گذاشته باشند؟!‌ شاید هم مشکل این است که ما نمی‌توانیم روزهایی را به یاد بیاوریم که سفیدسازی دندان‌ها (که امروزه حتی با فیلترهای اینستاگرام و… هم امکان‌پذیر شده) به یکی از هنجارهای مورد قبول تبدیل نشده بود… .

برای این‌که حافظه‌مان را خانه‌تکانی کرده باشیم، می‌خواهیم تصاویری متفاوت از دندان‌های مشهورترین ستاره‌ها و سلبریتی‌ها را به شما نشان بدهیم.


کیت میدلتون، دوشس کمبریج
مدتی قبل از این‌که کیت میدلتون به یکی از اعضای خانواده سلطنتی تبدیل شود، او متوجه شد که داشتن لبخند زیبا و بی‌نقص برای او به‌عنوان یک پرنسس سلطنتی واقعا مهم است. طبق گزارشات، دکتر دیدیه فیلیون (جراح دندانپزشکی) بود که برنامه صاف‌سازی دندان‌ها و سفیدسازی محدود دندان‌های طبیعی کیت میدلتون را با موفقیت به سرانجام رساند.


تام کروز
اگر جوانان دهه ۱۹۸۰ میلادی این دندان‌های عجیب‌وغریب تام کروز را می‌دیدند، آیا باز هم حاضر بودند که عکس‌های او را به در و دیوار اتاق‌هایشان بزنند؟! خوش‌بختانه این ستاره جهان بازیگری درحال حاضر واقعا دندان‌های بی‌نقصی دارد.


مورگان فریمن
بله ما هم می‌دانیم که مورگان فریمن یکی از بزرگ‌ترین بازیگران هالیوودی است و پیدا کردن تصویری قدیمی از دندان‌های او واقعا کار سختی بود، اما بالاخره تصویری از دندان‌های کج‌ومعوج او پیدا کردیم! قطعا دندان‌های فعلی او جلوه ظاهری بهتری دارند، مگر نه؟!‌


کریستیانو رونالدو
باورش سخت است که یکی از جذاب‌ترین و مشهورترین مردان حال حاضر جهان در دوران جوانی دندان‌های بدریختی داشته. حتی موهای هایلایت‌شده‌ای که در تصویر قدیمی می‌بینید هم نتوانسته‌اند جلوه ناجور دندان‌های او را پنهان کنند. اما با کمک یک دندان‌پزشک فوق‌العاده و پایان دوران بلوغ، امروز می‌بینیم که رونالدو چه لبخند زیبایی دارد.


سلن دیون
تصویری قدیمی از دندان‌های سلن دیون را در دهه ۱۹۸۰ میلادی می‌بینید، قبل از این‌که به یک ستاره تبدیل شود. قطعا حالا او از داشتن دندان‌های یکدست و سفیدش راضی است.

منبع: glamourmagazine

ترجمه: ندا احمدلو دندانه گفته‌اند که لبخند شما دریچه‌ای به روح شماست ــ‌ و به نظر می‌رسد که چهره‌های مشهور هالیوود و حتی خانواده سلطنتی بریتانیا این تمثیل را کاملا جدی می‌گیرند! از کبت میدلتون تا سلن دیون و دیگران، تغییرات بزرگی را در وضعیت دندان‌هایشان تجربه کرده‌اند؛ ‌یعنی دندان‌های کج‌ومعوج خودشان را با دندان‌های …