news

«طفلی به نام شادی» در دارالاکرام تهران

By مارس 18, 2022 No Comments

واحد دندانپزشکی دارالاکرام تهران اسفندماه سال جاری و به همت جامعه‌ی دندانپزشکی ایران راه‌اندازی و به نام یکی از مجموعه اشعار استاد شفیعی کدکنی، از سفیران موسسه خیریه دارالاکرام، نامگذاری شد.
این مجموعه درمانی دارای دو یونیت دندانپزشکی، اتوکلاو دستگاه رادیوگرافی و سایر تجهیزات یک مطب مدرن است و به یاد مرحوم امیرحسن گلنار، فرزند محسن گلنارمحسنی، از خیرین تهران آغاز به کار کرده است.

دارالاکرام، حامی تحصیل کودکان مستعد فاقد سرپرست موثر، در پانزده استان کشور بیست و پنج شعبه دارد و با پشتیبانی از نزدیک به هفت هزار دانش‌آموز، خدمات بورسیه‌ی آموزشی، بهداشت، معیشت و … را به آنها ارائه می‌دهد.
شعبه تهران این نهاد خیریه از سال نود و سه آغاز به کار و حدود چهارصد دانش‌آموز را بورسیه کرده است.

در این مراسم دکتر رضا بیات موحد، مسئول کمیته نیکوکاری و مسئولیت اجتماعی جامعه دندانپزشکی ایران، کار انجام‌شده را مسئولیتی اجتماعی دانست و گفت: جامعه دندانپزشکی ایران بیش از ده سال است که چنین کارهایی را شروع کرده است و هدف از آن انجام کار نیک در حوزه‌ی تخصصی است.
وی افزود: به هیچ وجه با اعطای بسته‌های معیشتی که توسعه فقر است موافق نیستیم. گروه‌های تخصصی باید آنچه را می‌دانند به مردم ارائه دهند تا این اقدام باعث توسعه‌ی جامعه‌ی مدنی بشود. آنچه دندانپزشک‌ها می‌توانند انجام دهند توسعه بهداشت در وهله‌ی اول و در مرحله‌ی بعد درمان است.
دکتر علی تاجرنیا، رئیس جامعه دندانپزشکی ایران، نیز که در این مراسم حضور داشت، گفت: تشکیل کمیته نیکوکاری و مسئولیت‌های اجتماعی یکی از اتفاق‌های خوبی بود که در جامعه دندانپزشکی افتاد. آنچه در کمیته دندانپزشکی مطرح بوده خدمت به اقشار آسیب‌پذیر، چه در اینجا و چه در مجموعه‌های وابسته است.
وی ضمن تشکر از باشگاه اندیشه و دارالاکرام برای گسترش فعالیت‌های این‌چنینی در دیگر شعب دارالاکرام و همچنین همکاری‌های بیشتر با دارالاکرام تهران با توجه به واقع شدن آن در مرکزیت شهر اعلام آمادگی کرد.
دکتر میراحمدی‌زاده، مدیرعامل دارالاکرام، نیز با اشاره به سابقه فعالیت‌های این موسسه گفت: با توجه به اهمیت چکاپ دندان‌ها به طور منظم و دقیق به ویژه در دانش‌آموزان و سنگین بودن هزینه‌ی خدمات مربوط به دندانپزشکی، دارالاکرام در راستای ارائه خدمات پنجگانه به دانش‌آموزان بورسیه شده خود از این مهم غافل نبوده است و به همت جامعه دندانپزشکان و باشگاه اندیشه و با همکاری بنیاد شهید قدوسی این واحد را در شعبه تهران خود راه‌اندازی کرد.
وی افزود: دارالاکرام در استان کرمان (در جنوب کرمان و خود کرمان) نیز دو شعبه دارد که دانش‌آموزان در آنجا نیز به صورت جدی با مشکلات دندان مواجه هستند. دارالاکرام حدود بیش از هزار دانش‌آموز در رودبار، جنوب قلعه گنج، کهنوج، جازموریان و عنبرآباد دارد که به علت آب نامطلوب، با مشکلات دندان مواجه‌اند. امیدواریم به کمک دوستانی که اهل خیر هستند در نقاط دیگر هم این کارها ادامه یابد. چنان که در شیراز نیز به همت خیرین خارج از کشور و با کمک کلینیک صدف این کار در حال انجام است.

واحد دندانپزشکی دارالاکرام تهران اسفندماه سال جاری و به همت جامعه‌ی دندانپزشکی ایران راه‌اندازی و به نام یکی از مجموعه اشعار استاد شفیعی کدکنی، از سفیران موسسه خیریه دارالاکرام، نامگذاری شد. این مجموعه درمانی دارای دو یونیت دندانپزشکی، اتوکلاو دستگاه رادیوگرافی و سایر تجهیزات یک مطب مدرن است و به یاد مرحوم امیرحسن گلنار، فرزند …