news

کارزار «درخواست تحول در نظام تعرفه‌گذاری بخش سلامت»

By آوریل 26, 2022 No Comments

انجمن رادیولوژی فک و صورت ایران به فراخور اتفاقات پیش آمده در تعیین نامتناسب تعرفه خدمات سلامت، در اقدامی مدنی و با همراهی حداکثری جامعه پزشکی، یک کارزار در راستای حمایت از سازمان نظام پزشکی برگزار کرده است.
در متن این کارزار آمده است:

درخواست تحول در نظام تعرفه‌گذاری بخش سلامت

جناب آقای دکتر رئیسی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
جناب آقای دکتر قالیباف
ریاست محترم مجلس شورای اسلامی
جناب آقای دکتر عین‌الهی
وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با سلام و تحیات
اینجانبان جمعی از اعضا جامعه پزشکی کشور به استحضار می‌رسانیم پیرو برخی بیانات و اقدامات با اهداف ناصواب علیه جامعه مقدس پزشکی، شاهد بروز اختلاف نظرات در خصوص بحث تعیین تعرفه سالیانه خدمات نظام سلامت هستیم.
مسلماً جامعه پزشکی کشور با درک شرایط و تنگناهای موجود به هیچ عنوان خواستار وضع تعرفه‌های سنگین و غیرمتعارف نبوده لیکن از سوی دیگر با وجود نرخ بالای تورم و افزایش سرسام‌آور قیمت تجهیزات، مواد مصرفی، خدمات فنی، حقوق و دستمزد پرسنل، مالیات و… فشار سنگینی را متحمل شده و با توقع درک متقابل از سوی مسئولین محترم نظام خواهان اخذ تصمیمات منطقی، عادلانه و متکی بر واقعیات موجود، با هدف عدم زمینگیر شدن در ارائه خدمات است.
بدون شک بهترین راه برای افزایش حداکثری خدمت‌رسانی در بخش سلامت به ملت شریف ایران، گسترش و افزایش سهم بیمه‌های درمانی است؛ نه دخالت‌های غیرکارشناسانه و پرچالش در تعرفه‌های اعلامی جهت جبران سایر کمبودها که این خود می‌تواند باعث هرج و مرج شود.
متأسفانه طی سال‌های اخیر شاهد آنیم که سازمان‌های محترم بیمه در حالی که خود خریدار خدمات پزشکی هستند، به عنوان اعضای شورای عالی بیمه سلامت و در قامت تعیین‌کننده تعرفه‌های این خدمات نیز ظاهر می‌شوند!
لذا امضاکنندگان این متن، ضمن حمایت قاطع از سازمان محترم نظام پزشکی جمهوری اسلامی به عنوان رأس هرم جامعه پزشکی کشور و ابراز نگرانی شدید از وضع موجود، به طور جد درخواست تنفیذ مجدد امکان تعیین تعرفه خدمات پزشکی توسط این سازمان به مانند بسیاری از صنوف فعال در کشور را داشته و تا زمان انجام مراحل قانونی این مهم، خواستار تغییر ترکیب اعضای شورای عالی بیمه با حضور یک نماینده با یک حق رأی از طرف سازمان‌ها و نهادهای بیمه‌گر و عضویت دو نماینده از انجمن‌های‌ پزشکی کشور علاوه بر نماینده سازمان نظام پزشکی در این شورا با قید فوریت می‌باشیم.

با تشکر

برای حمایت و امضا این کارزار می‌توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:
https://www.karzar.net/38675

با به اشتراک‌گذاری این لینک و ارسال آن برای دیگران، نسبت به جمع‌آوری امضا اقدام کنید.
هیئت مدیره انجمن رادیولوژی فک و صورت ایران

انجمن رادیولوژی فک و صورت ایران به فراخور اتفاقات پیش آمده در تعیین نامتناسب تعرفه خدمات سلامت، در اقدامی مدنی و با همراهی حداکثری جامعه پزشکی، یک کارزار در راستای حمایت از سازمان نظام پزشکی برگزار کرده است. در متن این کارزار آمده است: درخواست تحول در نظام تعرفه‌گذاری بخش سلامت جناب آقای دکتر رئیسی …