news

انتصاب دکتر مهدی کدخدازاده به ریاست پژوهشکده علوم دندانپزشکی شهید بهشتی

By آگوست 8, 2022 No Comments

دکتر علیرضا زالی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در حکمی دکتر مهدی کدخدازاده را به عنوان رییس پژوهشکده علوم دندانپزشکی این دانشگاه منصوب کرد.

براساس دکتر مهدی کدخدازاده به مدت سه سال به عنوان رییس پژوهشکده علوم دندانپزشکی شهید بهشتی فعالیت خواهد کرد. پیش از این دکتر سیدمحمدرضا صفوی این مسئولیت را بر عهده داشت.

دکتر مهدی کدخدازاده، متخصص پرودنتولوژی و عضو هیات‌علمی دانشکده دندان‌پزشکی شهید بهشتی است. او یکی از جوان‌ترین اعضای هیات‌علمی رشته دندان‌پزشکی است که توانسته به مقام استاد تمامی ارتقاء پیدا کند.
دکتر کدخدازاده از سال ۱۴۰۰ به عنوان رییس دبیرخانه شورای آموزش دندان‌پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت منصوب شده است.

پژوهشکده علوم دندانپزشکی شهید بهشتی یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین مراکز پژوهشی مرتبط با دندان‌پزشکی در ایران است. این پژوهشکده در کنار پژوهشکده علوم دندانی دانشگاه علوم‌پزشکی تهران، تنها مراکز پژوهشی دندان‌پزشکی با ردیف بودجه مستقل در بودجه سالیانه کشور هستند.
پژوهشکده علوم دندانپزشکی شهید بهشتی در سال ۱۳۹۰به تصویب شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی رسیده است و متشکل از مرکز تحقیقات علوم دندانپزشکی، اندودانتیکس، ناهنجاریهای دندانی فکی است. این پژوهشکده در فضائی به مساحت هزار مترمربع در طبقه پنجم دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی قرار دارد و دارای بیش از ۴۰۰ مترمربع فضای آزمایشگاهی شامل آزمایشگاه مواد دندانی، آزمایشگاه تحقیقات سلولی ملکولی، آزمایشگاه پاتولوژی دهان و دندان و همچنین ۱۰۰ متر مربع فضا با امکانات سمعی بصری جهت برگزاری کارگاهها و سمینارهای علمی می­باشد.
ماموریت این پژوهشکده طراحی، تصویب، اجرا و انتشار نتایج طرح­های تحقیقاتی در چهار محور تحقیقات بالینی دندانپزشکی، مواد دندانی، علوم پایه دندانپزشکی و پیشگیری از بروز بیماریهای دهان و دندان و اختلالات دهانی، فکی است.

دکتر علیرضا زالی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در حکمی دکتر مهدی کدخدازاده را به عنوان رییس پژوهشکده علوم دندانپزشکی این دانشگاه منصوب کرد. براساس دکتر مهدی کدخدازاده به مدت سه سال به عنوان رییس پژوهشکده علوم دندانپزشکی شهید بهشتی فعالیت خواهد کرد. پیش از این دکتر سیدمحمدرضا صفوی این مسئولیت را بر عهده …