news

مجازات حبس ابد یا اعدام برای دندان‌پزشک میلیونر به جرم قتل همسرش

By سپتامبر 2, 2022 No Comments

منبع CTV News/ آگوست ۲۰۲۲: یک دندانپزشک ثروتمند که متهم به شلیک مرگبار به قلب همسرش با تفنگ ساچمه‌ای در جریان یک سافاری آفریقایی بود، به جرم قتل و کلاهبرداری از بیمه مجرم شناخته شد.
هیئت منصفه‌ دادگاه پس از سه هفته محاکمه و یک روز و نیم رایزنی به گناه‌کار بودنن دکتر لارنس لری رودولف رای دادند.
دکتر رودولف که ۶۷ سال سن دارد، به قتل بیانکا رودولف در کشور زامبیا در سال ۲۰۱۶ و همچنین کلاهبرداری از بیمه و دریافت ۴.۸ میلیون دلار از مطالبات بیمه عمر همسرش متهم شده بود.

حکم نهایی این دادگاه در ماه فوریه صادر خواهد شد و این دندان‌پزشک با خظر مجازات حبس ابد یا اعدام روبرو است.
دکتر رودولف اما همچنان بر بی گناهی خود تاکید دارد و یکی از وکلای مدافع رودولف گفته است که آنها نسبت به حکم او درخواست تجدیدنظر خواهند کرد.

وکیلان مدافع معتقدند که همسر رودولف ۳۴ ساله که دارای مشکلات عصبی بود، در پایان یک سفر سافاری در کشور زامبیا و هنگام آماده شدن برای بازگشت به ایالات متحده در سال ۲۰۱۶، در حالی که سعی می کرد با عجله یک تفنگ ساچمه‌ای را بسته بندی کند، اشتباها به خود شلیک کرد.
اما دادستان‌ها ضمن مخالفت با این ادعا معتقدند شواهد نشان می‌دهد که این غیرممکن است، زیرا زخم قلب او ناشی از شلیک گلوله از فاصله ۲ تا ۳.۵ فوتی (۶۰ سانتی‌متر تا ۱ متری) است.
دادستان ها آن ماجرا را یک جنایت از پیش برنامه‌ریزی شده توصیف می‌کنند. آنها معتقدند پس از اینکه بیانکا همسر رودولف خواستار دخالت بیشتر در امور مالی و اخراج مدیر مالی مطب شوهرش شد، رودولف تصمیم گرفت او را بکشد تا کنترل زندگی خود را دوباره به دست بیاورد، اما وکیلان مدافع رودولف استدلال می‌کنند که هیچ انگیزه مالی برای رودولف که در آن زمان حدود ۱۵ میلیون دلار سرمایه داشت، وجود ندارد تا همسرش را بکشد.
پیش تر این پرونده با تحقیقات بازرسان در زامبیا تحت عنوان یک حادثه تصادفی مختومه شده بود و این دندان پزشک موفق شده بود نزدیک به ۵میلیون دلار بابت مرگ همسرش از بیمه دریافت کند.

منبع CTV News/ آگوست ۲۰۲۲: یک دندانپزشک ثروتمند که متهم به شلیک مرگبار به قلب همسرش با تفنگ ساچمه‌ای در جریان یک سافاری آفریقایی بود، به جرم قتل و کلاهبرداری از بیمه مجرم شناخته شد. هیئت منصفه‌ دادگاه پس از سه هفته محاکمه و یک روز و نیم رایزنی به گناه‌کار بودنن دکتر لارنس لری …