Uncategorized

احتمال تعلیق پروانه طبابت پزشک فرانسوی مدعی درمان کرونا

By September 11, 2020 No Comments

دکتر دیدیه رائولت، پزشک جنجالی فرانسوی که با تبلیغ خواص داروی ضد مالاریای هیدروکسی کلروکین در درمان کروناویروس برای خود شهرتی به هم زده بود، با شکایت ۵۰۰ نفر از متخصصان انجمن بیماری‌های عفونی فرانسه (SPILF) روبرو شد. در صورت محکومیت این پزشک، پروانه طبابت او ممکن است تعلیق شود.

به گزارش یاهو، این پزشک که در شهر مارسی کشور فرانسه سکونت دارد از طرف همکارانش به شایع کردن اطلاعات غلط درباره مزایای هیدروکسی کلروکین متهم شده است. از ابتدای پاندمی شدن کرونا، این پزشک با مطرح کردن ادعاهایی از این دست توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرد، به‌طوری‌که دونالد ترامپ و جائر بولسونارو، روسای جمهور آمریکا و برزیل با دفاع از تبلیغات او، مزایای این دارو در درمان کروناویروس را در بوق و کرنا کردند.

اما شیوه کار و نتیجه‌گیری دکتر رائولت از مطالعاتش از همان ابتدا مورد انتقاد دانشمندان بود؛ چرا که آنان معتقد بودند این اطلاعات توسط سایر کارشناسان بررسی نشده‌اند و روش تحقیق دکتر رائولت، مشاهده‌ای بوده است.

حال روزنامه‌ی راست‌گرای Le Figaro، نوشته است تعدادی از نمایندگان SPILF در ماه جولای شکایتی از این پزشک به دلیل زیر پا گذاشتن ۹ کد اخلاق پزشکی ثبت کرده‌اند. سخنگوی این انجمن اظهار کرده تا زمان به نتیجه نرسیدن پرونده‌، اطلاعات بیشتری از آن فاش نخواهد شد.

دکتر رائولت که ریاست بخش عفونی بیمارستان تیمون در شهر مارسی را به عهده دارد، ماه مارس ۲۰۲۰ گفته بود مطالعاتش بر روی ۸۰ بیمار نتایج قابل توجهی از تأثیر هیدروکسی کلروکین بر روی ۴ نفر از هر ۵ نفر که مبتلا به کروناویروس بوده و این دارو را مصرف کرده‌اند نشان می‌دهد؛ اما شکایتی که علیه او تنظیم شده، این تبلیغات را فاقد هرگونه مشاهدات علمی واقعی خوانده و اضافه کرده است: «باید از خود بپرسیم این اعلام نقطه نظرات صریح چقدر به سلامت عمومی آسیب رسانده است.»

 

دکتر دیدیه رائولت، پزشک جنجالی فرانسوی که با تبلیغ خواص داروی ضد مالاریای هیدروکسی کلروکین در درمان کروناویروس برای خود شهرتی به هم زده بود، با شکایت ۵۰۰ نفر از متخصصان انجمن بیماری‌های عفونی فرانسه (SPILF) روبرو شد. در صورت محکومیت این پزشک، پروانه طبابت او ممکن است تعلیق شود. به گزارش یاهو، این پزشک …