Uncategorized

بازیگری و دندانپزشک ۱

By September 11, 2020 No Comments

در سلسله مطالب بازیگری و دندانپزشک، قصد داریم شما را با دندانپزشکانی که بازیگری را به‌عنوان حرفه اصلی یا شغل دوم خود انتخاب کرده‌اند آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

دکتر آشیش تریودی

 آشیش تریودی

دکتر آشیش تریودی (Ashish trivedi) یکی از بازیگران سریال تلویزیونی هندی پرمخاطب پرواز (Udaan) که از سال ۲۰۱۴ تا سال ۲۰۱۹ در حدود ۱۳۵۰ قسمت از شبکه‌ی کالرز هند پخش شد، دندانپزشکی است که بازیگری را با بازی در این سریال آغاز کرد. او که متولد سال ۱۹۹۱ در شهر نویدا در هند است، در دانشگاه شاردا دندانپزشکی عمومی خواند.

دکتر تریودی که با بازی در نقش «پراکاش» در سریال پرواز شناخته شد، می‌گوید همیشه به بالیوود علاقه داشته؛ اما از اینکه دندانپزشکی خوانده خوشحال است. چرا که هر شخصی باید یک کسب و کار اقتصادی داشته باشد. اگرچه او از وقتی بازیگر شده به مطب نمی‌رود و فقط بیمارهایی که نیاز به کمک اورژانسی داشته باشند را معاینه می‌کند.

سریال بعدی که دکتر تریودی در آن ایفای نقش کرد، «جمجمه‌ها و گل‌های رز» بود که از نظر محتوایی با انتقاداتی مواجه شد. این دندانپزشک همچنین در تبلیغات تلویزیونی زیادی ایفای نقش کرده است.

دکتر جولیو بروتی

جولیو بروتی

جولیو بروتی(Giulio Berruti) ، هنرپیشه‌ی ایتالیایی متولد سال ۱۹۸۴، دندانپزشکی است که پس از گرفتن دو تخصص در این رشته، به حرفه بازیگری روی آورد!

او که به‌خاطر بازی در فیلم‌های «مونت کارلو» و «قدم‌ زدن روی آفتاب» شناخته شده است، در دانشگاه «تورورگاتا رم» دندانپزشکی عمومی خواند و سال ۲۰۱۰ از تخصص پروتزهای دندانی فارغ‌التحصیل شد و سال ۲۰۱۵ بار دیگر سراغ تحصیل رفت و در ارتودنسی تخصص گرفت.

بروتی اولین بار با بازی در فیلم لیزی مک‌گوایر در سال ۲۰۰۳ به بازیگری روی آورد و سپس با بازی در فیلم‌های ملسا پی، بازگشت دختر الیزا به ریومبروزا و مونت کارلو به شهرت رسید.

این هنرپیشه تا به حال در بیش از ۳۰ فیلم و سریال نقش ایفاء کرده و در مدلینگ و نویسندگی هم تجربیاتی دارد.

دکتر راجیف پیلای

راجیف پیلای

راجیف پیلای (Rajeev Pillai) دندانپزشک و بازیگر هندی متولد سال ۱۹۸۲ است که سال ۲۰۱۱ با بازی در فیلم «شهر خدا» به جرگه‌ی بازیگران پیوست.

او که در لندن دندانپزشکی خوانده بود، پس از بازگشت به هند، رشته دانشگاهی خود را کنار گذاشت و به صنعت مد پیوست. دکتر پیلای را یکی از پیشگامان صنعت مد در ایالت کرالا در هند می‌دانند. به‌طوری‌که بسیاری از جوانان به دنبال او پا در این عرصه گذاشتند؛ اما او پس از چند اجرای موفق برای چند برند بین‌المللی، با بازی در یکی از نقش‌های اصلی فیلم شهر خدا، خود را به‌عنوان بازیگر به همگان نمایاند.

دکتر پیلای تا به حال در بیش از ۲۵ فیلم نقش ایفا کرده و برای بازی در فیلم Oru Muthassi Gadha، برنده جایزه ویژه هیات داوران آسیاویژن شده است. از دیگر فیلم‌هایی که این دندانپزشک در آن نقش ایفا کرده، می‌توان به ۷ روز Naatkal) 7 ( و افسانه (The legend) نام برد.

سوفیا ورگارا، دانشجوی دندانپزشکی سابق و پردرآمدترین هنرپیشه زن

سوفیا ورگارا

پردرآمدترین هنرپیشه‌ی زن دنیا، زمانی که تنها ۲ ترم با دندانپزشک شدن فاصله داشت، به سوی آینده طلایی خود یعنی هنرپیشگی رفت. سوفیا ورگارا، هنرپیشه و مدل کلمبیایی که سال ۲۰۱۸ برای هفتمین بار به انتخاب فوربس، پردرآمدترین هنرپیشه زن تلویزیون و سال ۲۰۱۹ پردرآمدترین هنرپیشه زن دنیا معرفی شد، می‌گوید در سال آخر تحصیل خود آن‌قدر موقعیت‌های کاری مختلف به او روی آورده بودند که هر روز مجبور بود این سؤال را از خودش بپرسد که: « بروم سر کلاس یا پول دربیاورم؟» و او گزینه دوم را انتخاب کرد.

این هنرپیشه‌ی ۴۸ ساله، اولین بار در سن ۱۷ سالگی و زمانی که با خانواده برای گردش به یکی از سواحل کلمبیا رفته بود، توجه گروهی که برای تبلیغ پپسی به دنبال بازیگر می‌گشتند را جلب کرد. نقش‌آفرینی در این تبلیغ باعث شد سوفیا ورگارا در سراسر آمریکای لاتین معروف شود؛ اما هنوز تصمیمات جدی‌تری برای زندگی‌اش داشت. در ۱۸ سالگی با هم‌مدرسه‌ای‌اش ازدواج کرد، یک پسر به دنیا آورد و در دانشکده دندانپزشکی بوگوتا، پایتخت کلمبیا مشغول به تحصیل شد؛ اما موقعیت‌های کار در صنعت مد و بازیگری یکی پس از دیگری به او روی‌ می‌آوردند. تا جایی که مهم‌ترین تصمیم زندگی‌اش را گرفت و برنامه‌ای که برای آینده حرفه‌ای‌اش داشت را از دندانپزشکی به بازیگری و مدلینگ تغییر داد.

درآمد ۴۲ تا ۴۳ میلیون دلاری این هنرپیشه که حالا در آمریکا زندگی ‌می‌کند از سال ۲۰۱۱ تاکنون او را در صدر فهرست هنرپیشه‌های زن پردرآمد دنیا قرار داده است. او در این سال‌ها بخش زیادی از درآمد خود را از بازی در سریال کمدی خانواده امروزی به دست آورده که ۴ بار به دلیل بازی در این سریال نامزد جایزه امی شده است. البته سوفیا ورگارا تاجر موفقی هم هست و برند عطر و مبلمان خود را هم دارد.

در سلسله مطالب بازیگری و دندانپزشک، قصد داریم شما را با دندانپزشکانی که بازیگری را به‌عنوان حرفه اصلی یا شغل دوم خود انتخاب کرده‌اند آشنا کنیم. با ما همراه باشید.  آشیش تریودی دکتر آشیش تریودی (Ashish trivedi) یکی از بازیگران سریال تلویزیونی هندی پرمخاطب پرواز (Udaan) که از سال ۲۰۱۴ تا سال ۲۰۱۹ در حدود …

Generated by Feedzy