Uncategorized

انتشار یک ژورنال علمی بین‌المللی جدید مختص دانشجویان دندانپزشکی

By September 13, 2020 No Comments

انجمن بین‌المللی دانشجویان دندانپزشکی (IADS)، ژورنال جدید خود را منتشر کرد.

طرح جلد اولین شماره IJDS

به گزارش دنتال تریبون، این نشریه که ژورنال بین‌المللی دانشجویان دندانپزشکی (IJDS) نام دارد، نخستین شماره خود را برای تابستان ۲۰۲۰ منتشر کرده و به‌طور رایگان در اختیار عموم گذاشته است.

دکتر حذیفه عبدالقادر، سردبیر این نشریه در مصاحبه خود گفته است: «هدف از انتشار ژورنال جدید انجمن بین‌المللی دانشجویان دندانپزشکی، بیان مسائل علمی با ادبیات قابل فهم‌تر برای دندانپزشکان جوان با تمرکز بر تکنیک‌های جدید و موضوعات چالش‌برانگیز در پژوهش و کارهای بالینی است.»

او ادامه می‌دهد: «در این نشریه قصد داریم از ادبیات سنتی علم دندانپزشکی فاصله بگیریم تا نسل جدید دندانپزشکان بتوانند متودولوژی درمانی مدرن را بیاموزند. هدف ما از انتشار این ژورنال به وجود آوردن فضایی مورد پسند دانشجویان برای تبادل ایده‌‌های خلاقانه در سطح بین‌المللی است و هرچند مطالب ریشه در پروتکل‌های مشاهده محور خواهند داشت؛ اما در قالب مقالات طولانی با متن‌های سنگین بیان نمی‌شوند.»

گفتنی است انجمن بین‌المللی دانشجویان دندانپزشکی سال ۱۹۵۱ با هدف خدمت به نیازهای آموزشی دانشجویان دندانپزشکی در سراسر دنیا، در کپنهاگ، دانمارک تأسیس شد و در حال حاضر با داشتن دفتری در فدراسیون جهانی دندانپزشکی، ۲۰۰ هزار دانشجو را از ۶۰ کشور دنیا به عضویت خود درآورده است. این انجمن پیش از این یک نشریه رسمی به نام خود یعنی IADS داشت.

مهم‌ترین موضوعات مورد بحث در نخستین شماره ژورنال جدید این انجمن، شامل «سیلینگ عاج دندان»،« Posterior indirect adhesive restorations (PIAR)»، «سارس-کووید-۲؛ آیا می‌توان با بزاق دهان آن را تشخیص داد؟» و «باندینگ به زیرکونیا» می‌شوند.

گفتنی است در تیم تحریریه‌ی این نشریه، نام یک دانشجوی ایرانی به نام ثمین سیروس، دانشجوی ترم ۵ دانشگاه آزاد اصفهان نیز به چشم می‌خورد.

نخستین شماره از IJDS را در آدرس زیر مطالعه کنید.

https://de.dental-tribune.com/e-paper/iads/iads/

 

انجمن بین‌المللی دانشجویان دندانپزشکی (IADS)، ژورنال جدید خود را منتشر کرد. به گزارش دنتال تریبون، این نشریه که ژورنال بین‌المللی دانشجویان دندانپزشکی (IJDS) نام دارد، نخستین شماره خود را برای تابستان ۲۰۲۰ منتشر کرده و به‌طور رایگان در اختیار عموم گذاشته است. دکتر حذیفه عبدالقادر، سردبیر این نشریه در مصاحبه خود گفته است: «هدف از …