Uncategorized

سلبریتی‌های ناراضی و شهرت‌های بر باد رفته

By November 12, 2021 No Comments

انتشار عکس‌ پس از درمان سلبریتی‌ها و دندان‌پزشکانی که برای هر موقعیتی یک عکس آماده با افراد معروف که تیتر اخبار می‌شوند دارند، راهی است که تعدادی از دندان‌پزشکان کشورمان برای معروف شدن انتخاب کرده‌اند که البته با جستجوی عبارت «دندان‌پزشک سلبریتی‌ها» به انگلیسی، نمونه‌های مشابه زیادی هم می‌توان در خارج از کشور یافت.

اگرچه قطعاً این کار باعث معروف شدن دندان‌پزشک و سرازیر شدن درآمد زیادی به مطب او می‌شود؛ اما همین معروفیت می‌تواند یک شبه با رسانه‌ای شدن ادعاهای قصور پزشکی توسط همان اشخاص مشهور از بین برود و فرصت دفاع را از دندان‌پزشک بگیرد. در این گزارش به چند پرونده از چالش‌های بین سلبریتی‌ها و دندان‌پزشکان که سر و صدای زیادی به راه انداخت پرداخته‌ایم.

سحر جعفری جوزانی

تیرماه ۱۴۰۰، سحر جعفر جوزانی، بازگیر سینما و تلویزیون در ویدیویی اعلام کرد که پس از مراجعه به دندان‌پزشک، فک پایینش فلج شده و برای صحبت کردن باید آن را با دست نگاه دارد و به همین دلیل از دندان‌پزشکش شکایت کرده است.

این موضوع به سرعت رسانه‌ای شد تا جایی که شباهت اسمی دندان‌پزشک خانم بازیگر با یکی دیگر از دندان‌پزشکان، سبب شد افراد زیادی به حساب کاربری او هجوم ببرند و او را شماتت کنند که آقای دندان‌پزشک با انتشار ویدیویی، این شباهت اسمی را توضیح داد و از این هجمه‌ها ابراز نارضایتی کرد.

در نهایت رحمت‌الله توکل، مدیرکل کمیسیون پزشکی سازمان نظام پزشکی طی توضیحاتی که در خبرگزاری‌ها منتشر شد، گفت خانم بازیگر اصلاً از جراح فک و صورت مذکور شکایتی نکرده و حتی در پی تماس سازمان نظام‌پزشکی به سازمان مراجعه نکرده تا امکان پیگیری موضوع را به نظام پزشکی بدهد.

وی ادامه داد: «خانم جعفری جوزانی با درد عضلات فکی که ناشی از اسپاسم عضلات فک پایینی‌شان بوده به مطب آقای دکتر مراجعه می‌کند. ایشان به آقای دکتر اعلام می‌کند که یکسال است که کمابیش این درد را دارد. تشخیص پزشک این بوده که این درد به دلیل اسپاسم است و می‌گوید که یکی از روش‌های درمانی تزریق بوتاکس است؛ اما بیمار دیگر به دندان‌پزشک مراجعه نکرده است.»

این پرونده هم که چند وقتی داغ و بر سر زبان‌ها بود، با انتشار ویدیوی دیگری که خانم جوزانی را در سلامت کامل نشان می‌داد خاتمه یافت و خانم جوزانی ادعا کرد در فرایند شکایتش از آقای دکتر مصر و پیگیر است.

رزیتا غفاری

آذرماه سال ۹۵ رزیتا غفاری، بازیگر سینما و تلویزیون، عکسی که او را با گاز استریل چسب زده روی بینی‌اش نشان می‌داد،  در صفحه شخصی‌اش منتشر کرد.

غفاری در این پست نوشته بود: «روز بر همه شما عزیزان به خیر.. از شما چه پنهان یه چند روزى در بیمارستان براى عمل جراحى بسترى بودم! البته داستانش مفصله که اگه از حوصله‌تان به دور نیست… لازم می دونم که حتماً براتون تعریف کنم که شما خدایی نکرده گرفتار این بلا و مصیبت نشوید… داستان از روزی شروع شد که یک دکتر دندان‌پزشک به اعضای خانه سینما معرفى شد… قضیه برمی‌گرده به پانزده سال پیش…! در این اوضاع یکى از دندان‌هایم کرم‌خوردگی مختصری داشت و من هم وقت رو مغتنم شمردم و به آقاى به ظاهر دکتر مراجعه کردم… بگذریم…دکتر محترم مته را در فکم شکاااااند و دَرشَم بست و چهار استامینافون بهم داد که مسمومیت خونی پیدا کردم… درد کم کم به سراغم آمد و ….. و….. و…. در این پانزده سال چهار مرتبه جراحى فک و لثه و بارها پیوند استخوان شدم … استخوان فک و سینوس‌ها کاملاً از بین رفت و بالاخره چند روز پیش تحت عمل جراحی سینوس قرار گرفتم…! که امیدوارم آخر این داستان غم‌انگیز باشد! نتیجه این که لطفاً حتى براى کمترین درد به پزشک متخصص و حاذق مراجعه کنید. امروز مرخص شدم…! دوستون دارم و دعایم برای شما عزیزان فقط سلامتیست … سلامتیست…سلامتیست…. انشاالله.»

درخواست غرامت ۲۵ هزار پوندی مدل ولزی به دلیل نارضایتی از رنگ ونیرهایش

یکی از پرونده‌هایی که سال که ۲۰۲۱ تیتر اخبار شد، شکایت ایموژن توماس  مدل اهل ولز بود که پیش از این نامش به دلیل روابطش با رایان گیگز، فوتبالیست ولزی که در آن زمان متأهل بود سر زبان‌ها افتاده بود.

خانم توماس که سال ۲۰۱۶ برای طراحی لبخند به مطب یک دندان‌پزشک در لندن مراجعه کرده بود، به دلیل ناراضی بودن از رنگ ونیرها و فاصله‌ی بین آن‌ها، اسم دندان‌پزشکش را در بوق و کرنا کرد.

بعد
قبل

 

اواسط سال ۲۰۲۱ رسانه‌های خارجی نوشتند او از دندان‌پزشکش  تقاضای ۲۵ هزار پوند غرامت و در شکایت خود ادعا کرده ونیرهایی که بر روی هر یک از دندان‌هایش گذاشته‌اند رنگ متفاوتی دارد؛ خوب روی دندان‌هایش جای نگرفته و بین آن‌ها فاصله است و به همین دلیل مجبور شده طی ۶ ماه ۴ بار از دندان‌پزشکش بخواهد آن‌ها را عوض کند. از همه بدتر اینکه لبخند نازیبایش بر کار مدلینگ و مجری گری تلویزیونی‌اش و همچنین روابطش با نامزدش تأثیر منفی گذاشته و اعتمادش به دندان‌پزشکان آسیب دیده است.

اما این دندان‌پزشک که دکتر جاگدیپ سونجی نام دارد، با رد همه‌ی این اتهامات گفته است خانم توماس بار اول بعد از تمام شدن کار طراحی لبخندش، در نور طبیعی آن را دیده و از ظاهر و رنگ دندان‌هایش راضی بوده است؛ اما پس از ۱ ماه بازگشته و گفته است رنگ ونیرها را دوست ندارد و ونیرهای روشن‌تری می‌خواهد.

او در ادامه گفته بود با یک طرح درمان صحیح، این مشکلات پیش نمی‌آمد؛ اما این اتفاق به این دلیل افتاده که خانم توماس مدام نظرش را درباره رنگ ونیرهایش تغییر می‌داده است.

گفتنی است هنوز معلوم نشده برنده‌ی این پرونده کیست.

خانم دکتر ایرانی و لامینیت‌های کم‌دوام مرد عروسکی

یکی از شهرت‌هایی که خیلی زود چهره عوض کرد، مطرح شدن نام دندان‌پزشک ایرانی پس از طراحی لبخند برای یک مرد عروسکی بود که سال ۹۶ پس از درمان‌های زیبایی مکرر از انگلیس به ایران آمده بود.

رودریگو آلوز Rodrigo Alves، ستاره تلویزیون انگلیس، که به دلیل جراحی‌های زیبایی بی‌شماری که ظاهرش را کاملاً مصنوعی کرده، به مرد عروسکی یا مرد باربی معروف شده است، ایران را برای انجام جراحی بینی پرخطر و تعویض لامینیت دندان‌هایش انتخاب کرده بود. او که اصلیتی برزیلی دارد، قصد داشت سی و چهارمین سالگرد تولدش را، با صورتی شبیه گربه جشن بگیرد و به این منظور تصمیم گرفت با لیفتینگ پلک چشمانش، تحت یک عمل جراحی که به جراحی چشم‌گربه‌ای معروف است و همچنین با تعویض پروتز چانه‌اش با یک پروتز کوچک‌تر، از خود چهره جدیدی بسازد. البته ونیر دندان آلوز حین این جراحی بینی‌ پرخطر شکست و زمانی که جراحش، دکتر صدر، او را با یک کیک تولد در کلینیک سورپرایز کرد، هنوز پرسلن ونیرهایش نرسیده بود و به گفته خودش، این بزرگ‌ترین ضد حالی بود که در زندگی‌اش خورده بود!

قبل
بعد

البته پست‌هایی که پس از این اتفاق در صفحه اینستاگرامش گذاشته بود نشان می‌داد از لبخند فوق درخشان و دوست‌داشتنی که خانم دکتر دندان‌پزشکش، برایش ساخته است بسیار راضی است. آلوز پای تصویر سلفی که خانم دکتر در صفحه اینستاگرامش از خودش و او گذاشته، نوشته بود که از پیدا کردن این خانم دکتر دندان‌پزشک، که دندان‌هایش را پولیش و ونیرهایش را تعویض کرده است، بسیار خرسند است.

اما این معروفیت بسیار کم دوام بود و پس از گذشت کمتر از دو ماه، رودریگو آلوز عکسی از خود با پرسلین‌ها شکسته‌اش منتشر کرد و گفت یک روز صبح از خواب بیدار شده و دیده که سه تا از پرسلین‌های دندان‌هایش روی بالش‌اش ریخته‌اند! به همین دلیل او که در سفری در اسپانیا بود و می‌ترسید کسی او را با این چهره ببیند، مجبور شد به سرعت به کلینیک دندان‌پزشکی برود تا آن‌ها را ترمیم کند.

رودریگو آلورز درباره این اتفاق گفته بود: «من باید شب قبل از اینکه پرسلین ونیرهایم بشکنند، کابوس دیده و دندان قروچه کرده باشم. البته آن‌ها نباید به این راحتی کنده شوند، اما ونیرهای من خاص هستند و اغلب دندان‌پزشکان چنین ونیرهایی که بیش از اندازه بزرگ و عریض باشند را درست نمی‌کنند. به همین دلیل دندان‌پزشکی که آن‌ها را ترمیم کرد، به من گفت باید روی دندان‌هایم یک محافظ بگذارم که دیگر این اتفاق نیفتد.»

ادعای تک‌زبانی حرف زدن ویکتوریا بکهام پس از ونیر کردن و دست انداختن‌های دیوید!

یکی دیگر از شکایت‌های سلبریتی‌ها از دندان‌پزشکان، مربوط به ویکتوریا بکهام، طراح مد و همسر ویکتوریا بکهام است که اوایل فوریه ۲۰۲۰ با یک عکس اینستاگرامی خبرساز شد.

رسانه‌های بریتانیا نوشتند این طراح مد معروف برای ونیر دندان‌هایش با جت شخصی خود به مشهورترین دندان‌پزشک لس‌آنجلس مراجعه کرده و در یک جلسه، با پرداختن ۳۰ هزار پوند تمام دندان‌هایش را ونیر کرده است؛ اما نتیجه‌ی این همه هزینه، لثه‌های ورم کرده و تُک زبانی حرف زدن بود!

عکس اینستاگرامی بعد از طراحی لبخند

ویکتوریای ۴۵ ساله، همان‌طور که یک بار در نامه‌ای سرگشاده برای مجله مد وگ (Vogue) نوشته بود، از کودکی از ظاهر خود راضی نبود و به خاطر دندان‌های نامرتبش مدام احساس دستپاچگی می‌کرد. به همین دلیل درمان‌های گران‌قیمتی برای سفید و منظم کردن دندان‌هایش انجام داده است؛ اما این بار بخت با او یار نبود و مدت کوتاهی بعد از ونیر کردن، آن‌قدر سخت می‌توانست حرف بزند که دیوید و ۴ فرزندش او را دست می‌انداختند!

یکی از دوستان ویکتوریا می‌گوید: «او بعد از این اتفاق آن‌قدر ناراحت بود که به فکر یک درمان اورژانسی دوم افتاد. چرا که نمی‌توانست در یوتیوب و اینستاگرام فیلم ویرایش نشده بگذارد! ویکتوریا بکام به عنوان یک ملکه در صنعت مد و همسر یکی از مشهورترین فوتبالیست‌های دنیا، تلاش زیادی برای مراقبت از لبخندش به خرج می‌دهد و مدام با لیزردرمانی دندان‌هایش را سفید نگه می‌دارد.»

او در ادامه می‌گوید: «البته خوشبختانه این وضعیت مصیبت‌بار رو به بهبودی رفته و تکلم او به حالت نرمال بازگشته است و می‌تواند با دندان‌های سفید و درخشانش بخندد.»

انتشار عکس‌ پس از درمان سلبریتی‌ها و دندان‌پزشکانی که برای هر موقعیتی یک عکس آماده با افراد معروف که تیتر اخبار می‌شوند دارند، راهی است که تعدادی از دندان‌پزشکان کشورمان برای معروف شدن انتخاب کرده‌اند که البته با جستجوی عبارت «دندان‌پزشک سلبریتی‌ها» به انگلیسی، نمونه‌های مشابه زیادی هم می‌توان در خارج از کشور یافت. اگرچه …