Uncategorized

نبش قبر دندان‌پزشک غیرنظامی کشته شده در کشمیر به دنبال خشم عمومی

By November 19, 2021 No Comments

اجساد دو تن از غیرنظامیان کشته شده در یورش خونین روز دوشنبه نیروهای دولتی در کشمیر که در روستایی دورافتاده به دور از چشم خانواده‌ها به خاک سپرده شده بود، به دنبال خشم عمومی مردم نبش قبر و به خانواده‌های آنان بازگردانده شد.

به گزارش واشنگتن پست، به گفته شاهدان عینی در این حملات که در شهر سینگر، در منطقه‌ای از کشمیر که تحت کنترل هند قرار دارد اتفاق افتاده بود، یک دندان‌پزشک به نام دکتر مدسر احمد و شخص دیگری که صاحب مرکز خرید بود، بی‌گناه کشته شده‌اند.

به گزارش رئیس پلیس منطقه، نظامیان با این تصور که تعدادی شورشی در یک مرکز خرید پنهان شده‌اند، آتش را به روی افراد گشودند که در نتیجه‌ی آن دو شهروند غیرنظامی و دو فرد مظنون به شورش کشته شدند. شاهدان عینی می‌گویند این اشخاص که در مقابل یورش نیروهای نظامی هندی سپر انسانی تشکیل داده بودند، به وسیله‌ی هدف آن‌ها قرار گرفته‌اند.

نبش قبر این غیرنظامیان به دنبال بازداشت یک روزه‌ی تعداد زیادی از اعضاء خانواده‌ی آنان اتفاق افتاد؛ چرا که خانواده‌ها از مقامات خواسته بودند جسد عزیزانشان را به آنان بازگردانند تا آن‌ها را در منطقه‌ی خود به خاک بسپارند. خانواده‌‌ها گفته‌اند مقامات از آنان خواسته‌اند مراسم دفن کشته‌شدگان را تنها با حضور همسایگان و اقوام نزدیک برگزار کنند، چرا که می‌ترسیدند مراسم کفن و دفن به صحنه‌ی شورش معترضان ضد هند تبدیل شود.

شورش علیه هندی‌ها در کشمیر و اجسادی که دور از چشم خانواده‌ها دفن می‌شوند

در دو سال گذشته مقامات، اجساد صدها فرد مظنون به شورش و افرادی که هم‌دست آنان خوانده می‌شدند را در مناطق بی‌نام‌ونشان و دورافتاده دفن کرده و اجازه برگزاری مراسم خاک‌سپاری را به خانواده‌های آنان نداده‌اند. سیاسیون می‌گویند تعدادی از فعلان حقوقی این رفتار را خلاف حقوق شرعی خوانده‌اند. فعالان حقوقی علاوه بر این می‌گویند تحقیقاتی که گفته می‌شود درباره‌ی کشته شدن شهروندان انجام می‌شود؛ به ندرت به تعقیب قانونی می‌رسد و بیشتر به دلیل خاموش کردن خشم عمومی است.

کشمیر سال‌ها است نظامیان هندی را به هدف قرار دادن شهروندان غیرنظامی و نقض قانون بدون هیچ‌گونه مجازاتی متهم می‌کند. این اتهامات شامل نظامی شمردن مردم عادی و تعیین جایزه برای کشتن آنان توسط نظامیان هندی می‌شود.

 

اجساد دو تن از غیرنظامیان کشته شده در یورش خونین روز دوشنبه نیروهای دولتی در کشمیر که در روستایی دورافتاده به دور از چشم خانواده‌ها به خاک سپرده شده بود، به دنبال خشم عمومی مردم نبش قبر و به خانواده‌های آنان بازگردانده شد. به گزارش واشنگتن پست، به گفته شاهدان عینی در این حملات که …