خانه | ایمپلنت | ایمپلنت آلمانی

ایمپلنت آلمانی

ایمپلنت آلمانی
آنچه می خوانید! ...

در رابطه با ایمپلنت آلمانی چه می دانید؟ آیا انواع ایمپلنت آلمانی را می شناسید؟ اگر می خواهید که از زوایای مختلف با ایمپلنت آلمانی آشنا شوید با ما تا انتهای این مطلب همراه بمانید.

در حال حاضر کشور های متعددی در زمینه تولید و ساخت اجزای تشکیل دهنده ایمپلنت دندان فعالیت می کنند. شرایط کشور هایی که در این زمینه فعالیت دارند با هم متفاوت است و این موضوع موجب شده تا یک رده بندی جهانی برای ایمپلنت در نظر گرفته شود که بر اساس آن میزان کیفیت ایمپلنت مشخص می شود.

آلمان از جمله کشورهایی است که در زمینه تولید و ساخت ایمپلنت دندان فعالیت می کند و در ادامه می خواهیم ویژگی های آن را مورد بررسی قرار دهیم.

ایمپلنت آلمانی

آلمان یکی از بهترین کشور هایی است که در زمینه تولید ایمپلنت فعالیت می کند و برندهای ایمپلنت که توسط این کشور تولید می شوند از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و شهرت جهانی دارند.

به عبارت دیگر میتوان گفت که آلمان از جمله کشورهای اروپایی فعال در این زمینه است که در جایگاه دوم جهانی از نظر کیفیت ایمپلنت قرار می گیرد و افرادی که از ایمپلنت دندان تولید شده توسط این کشور استفاده کنند رضایت کافی از آن خواهند داشت.

ایمپلنت های آلمانی در ایران نیز قابل استفاده هستند و متقاضیان میتوانند از برندهای مختلف آن استفاده نمایند.

انواع ایمپلنت آلمانی

بهترین انواع ایمپلنت آلمانی که می توانید از آن در خصوص ترمیم دندان های خود استفاده کنید را میتوان از قبیل زیر شرح داد:

ایمپلنت آلمانی bego

ایمپلنت bego یکی از معروف ترین برندهای ایمپلنت آلمانی دندان است که تولید آن از سال 1890 در شهر برمن آلمان آغاز شد و در حال حاضر بیش از 80 کشور جهان از این برند استفاده می کنند. این شرکت تا کنون موفق به کسب جوایز بسیار زیادی شده است و محصولاتی که توسط آن تولید می شوند شهرت بسیار زیادی پیدا کرده اند. ایمپلنت بگو از دوام و ماندگاری بسیار بالایی برخوردار است و یکی از بهترین گزینه ها برای ترمیم دندان محسوب می شود.

ایمپلنت آلمانی xive

اگر به دنبال با کیفیت ترین ایمپلنت دندان آلمانی هستید باید برند xive را به شما معرفی کنیم که از بهترین برندهای آلمانی محسوب می شود و قیمت بسیار بالایی دارد. ایمپلنت xive از کیفیت و استحکام بالایی برخوردار است و به خوبی با استخوان فک ادغام می شود.

تا کنون استفاده از این نوع ایمپلنت برای ترمیم دندان در کشور های مختلف بسیار موفقیت آمیز و رضایت بخش بوده است و همین موضوع باعث شده تا روز به روز به اعتبار و محبوبیت این برند افزوده شود.

ایمپلنت آلمانی اشترومن

ایمپلنت اشترومن از دیگر برندهای معتبر و مناسب ایمپلنت دندان است که بر اساس تحقیقات انجام شده بر روی آن میتوان گفت این برند با برندهای آمریکایی ایمپلنت رقابت و برابری می کند. هزینه مورد نیاز برای استفاده از ایمپلنت اشترومن بالا است و متقاضیان باید از عهده پرداخت هزینه آن بر آیند؛ خصوصاً کسانی که قصد استفاده از این برند برای ترمیم همه دندان های خود را دارند.

ایمپلنت آلمانی ritter

تولید ایمپلنت ritter از سال 1887 در آلمان آغاز شده است و پس از مدت کوتاهی برند ریتر قادر به دریافت تاییدیه های مختلف جهانی از جمله: fda و ce شده است. این موضوع نشان دهنده میزان مرغوبیت و کیفیت ایمپلنت دندان ritter است. در رابطه با این برند لازم به توضیح است که ایمپلنت ریتر موجب جمع شدن پروتئین پلاسما و خون در منافذ بسیار کوچک ایمپلنت می شود و به این شکل سرعت پیوند استخوان فک با ایمپلنت افزایش می یابد. در نتیجه کسانی که از ایمپلنت برند ritter استفاده می کنند در مدت زمان کوتاه تری نتایج موجود را به دست می آورند.

ایمپلنت آلمانی alphatech

از دیگر برندهای ایمپلنت آلمانی باید به برند آلفا تک اشاره داشته باشیم. ایمپلنت آلفا تک از برندهای جدیدتر آلمانی است که سوابق تولید آن در مقایسه با موارد دیگر کمتر است. این برند معمولاً از سوی پزشکان برای بیمارانی تجویز می شود که استخوان های ضعیفی در فک خود دارند. لازم به توضیح است که هزینه مورد نیاز برای استفاده از این نوع ایمپلنت کمتر از موارد دیگر است.

ایمپلنت آلمانی general

ایمپلنت general از جمله برندهایی است که در ابتدا به کشور سوئیس تعلق داشت؛ اما بعد از مدتی امتیاز آن به آلمان تعلق گرفت و به این شکل از سال 1990 دفتر مرکزی آن در آلمان راه اندازی شد. برند جنرال از کیفیت بسیار زیادی برخوردار است و از برندهای معروف ایمپلنت دندان آلمانی است که برند bricon نیز از زیر مجموعه های آن محسوب می شود.

ایمپلنت آلمانی argon

ایمپلنت دندان argon از متفاوت ترین برندهای ایمپلنت دندان آلمانی به حساب می آید زیرا این برند در خصوص کاشت ایمپلنت فوری مورد استفاده قرار می گیرد. کاشت فوری ایمپلنت به گونه ای است که روکش و پایه ایمپلنت در یک روز و بدون وجود وقفه در داخل دهان نصب می شوند و برای استفاده از آن نیازی نیست که بیمار مدت زمانی در حدود سه الی چهار ماه زمان سپری کند تا روکش ایمپلنت در دهان او نصب شود. از سوی دیگر لازم به توضیح است که برند آرگون در مواقعی که بیماران دارای استخوان نرم و یا سخت باشند قابل استفاده خواهد بود و هیچ محدودیتی برای به کار بردن آن از نظر وضعیت فک وجود نخواهد داشت.

ایمپلنت آلمانی
ایمپلنت آلمانی

روکش ایمپلنت آلمانی

در میان قطعات و اجزای ایمپلنت که توسط آلمان تولید می شوند باید به روکش ایمپلنت که از اصلی ترین اجزای آن است نیز اشاره داشته باشیم. خوشبختانه روکش ایمپلنت تولید شده توسط برندهای مختلف آلمانی از کیفیت بالایی برخوردار است و گزینه بسیار مناسبی برای ترمیم دندان محسوب می شود.

به عبارت دیگر میتوان گفت که روکش های ایمپلنت آلمانی ظاهر طبیعی دندان ها را حفظ می کنند و در زیبایی آنها بسیار مؤثر هستند. علاوه بر آن این روکش ها از مقاومت بسیار بالایی برخوردارند و در صورتی که به خوبی از آنها مراقبت شود امکان بهره بردن از آن تا پایان عمر وجود خواهد داشت.

طول عمر ایمپلنت آلمانی

با توجه به آنکه ایمپلنت آلمانی از بهترین انواع ایمپلنت در جهان است و در گروه کشورهای درجه دو از نظر کیفیت ایمپلنت قرار می گیرد، باید در خصوص طول عمر ایمپلنت بگوییم که برندهای آلمانی ایمپلنت از طول عمر و دوامی در حدود 20 الی 30 سال برخوردار هستند.

در نتیجه کسانی که از این نوع ایمپلنت استفاده کنند به راحتی میتوانند از نتایج حاصل از آن تا پایان عمر بهره مند شوند. لازم به توضیح است که رعایت مراقبت های بعد از ایمپلنت در میزان دوام و ماندگاری آن مؤثر هستند و کسانی که مراقبت های آن را رعایت کنند به شکل بهتری از نتایج ایمپلنت دندان آلمانی بهره مند می شوند.

مزایا و معایب ایمپلنت آلمانی

ایمپلنت آلمانی محاسن و معایبی را با خود به همراه دارد که اصلی ترین معایب و مزایای آن به شرح زیر هستند:

مزایا

 • امکان استفاده از آن برای ترمیم یک الی چند دندان
 • امکان استفاده از ایمپلنت های آلمانی برای ترمیم همه دندان های فک
 • برخوردار بودن از کیفیت و استحکام بالا
 • برخوردار بودن از میزان ماندگاری و طول عمر بالا
 • سهولت در دسترسی به برندهای آلمانی در ایران
 • برخوردار بودن از تاییدیه های جهانی
 • مرغوب و معتبر بودن ایمپلنت آلمانی در جهان
 • امکان استفاده از آن برای همه افراد
 • و…

معایب

 • گران قیمت بودن ایمپلنت های آلمانی
 • امکان بروز حساسیت در دهان
 • امکان ایجاد درد و خونریزی در لثه

در رابطه با معایب این نوع ایمپلنت باید آگاه باشید که اصلی ترین عیب ایمپلنت دندان آلمانی هزینه بالای آن است که باعث می شود تا متقاضیان به صرف هزینه قابل توجهی برای بهره بردن از آن نیاز داشته باشند. اما سایر معایب ذکر شده در مورد آن به صورت موقتی هستند و پس از مدتی این موارد در بیماران از بین می رود.

 

قیمت ایمپلنت آلمانی

همان طور که در بخش های فوقانی تا حدودی اشاره کردیم، قیمت ایمپلنت آلمانی بالا است و در گروه ایمپلنت های گران قیمت جهان آن را در نظر می گیرند. اما در رابطه با این نوع ایمپلنت باید بدانید که هزینه و قیمت آن متأثر از عوامل مختلفی است و بر اساس این عوامل هزینه ایمپلنت دندان آلمانی برای متقاضیان افزایش یا کاهش می یابد. اصلی ترین عوامل مؤثر در این خصوص نیز از قبیل زیر هستند:

 • تعداد دندان هایی که هر شخص نیاز به ترمیم انها دارد
 • برند ایمپلنت آلمانی و ویژگی های آن
 • نرخ ارز و دلار
 • میزان تورم در جامعه
 • روش جراحی ایمپلنت که برای هر کسی استفاده می شود
 • نحوه نصب روکش و پایه ایمپلنت برای هر شخص
 • پزشک معالج
 • و…

تفاوت ایمپلنت آلمانی با سایر برندها

ایمپلنت آلمانی را همانند ایمپلنت کره ای میتوان با برخی از برندهای دیگر مقایسه کرد و به بررسی مزایای آن نسبت به برندهای دیگر پرداخت. موارد ذکر شده در زیر اصلی ترین وجوه تمایز ایمپلنت دندان آلمانی با سایر برندها محسوب می شوند:

 • برخوردار بودن از ثبات و استحکام بسیار بالا
 • برخوردار بودن از مقاومت بالا در برابر آسیب و ضربه
 • برخوردار بودن از طول عمر بالا
 • افزایش زیبایی دندان ها
 • امکان اصلاح طرح لبخند
 • حفظ جلوه طبیعی دندان ها
 • سازگار بودن با استخوان فک و لثه
 • کمک به تسریع فرآیند جوش خوردن استخوان فک با ایمپلنت
 • امکان استفاده از آن برای فک سخت و نرم
 • برخوردار بودن از نتیجه موفقیت آمیز و رضایت بخش
 • طراحی اجزای ایمپلنت آلمانی به شکل اصولی و طبیعی

نتیجه گیری

بر اساس تمامی مسائلی که در این مطلب برای شما عزیزان در خصوص ایمپلنت آلمانی مورد بررسی قرار دادیم به این نتیجه می رسیم که ایمپلنت های آلمانی گزینه بسیار مناسبی برای ترمیم دندان ها هستند و به خوبی می توان آنها را جایگزین دندان طبیعی از دست رفته کرد و از مزیت های آن بهره برد.

در نتیجه چنانچه از عهده پرداخت هزینه این نوع ایمپلنت بر می آیید حتماً از آن استفاده کنید و شرایط خوبی را برای خود به وجود آورید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

آیا از بیمه تکمیلی میتوان برای پرداخت هزینه ایمپلنت آلمانی استفاده کرد؟

همانطور که می دانید امروزه بسیاری از مردم کشور ما تحت پوشش بیمه درمانی هستند و بیمه تکمیلی به آنها اختصاص داده می شود. این نوع بیمه هزینه های درمانی بیماران را در زمینه های مختلف تا سقف مشخصی می پردازد و در کاهش هزینه های درمانی بیماران موثر است. تا چند سال گذشته امکان استفاده از بیمه تکمیلی برای پرداخت هزینه های دندانپزشکی وجود نداشت اما خوشبختانه امروزه برخی از انواع بیمه های تکمیلی در کشور هزینه خدمات دندانپزشکی از جمله ایمپلنت را پرداخت می کنند و کسانی که تحت پوشش این نوع بیمه ها باشند از این امکان برخوردار خواهند بود که هزینه ایمپلنت را به کمک بیمه کاهش دهند و در مخارج خود صرفه جویی کنند.

کدام برند ایمپلنت آلمانی بهتر است؟

در بخش های فوقانی به برخی از بهترین برندهای ایمپلنت آلمانی اشاره کردیم که استفاده از همه آنها برای ترمیم دندان مناسب خواهد بود؛ اما در میان آنها باز هم میتوان گفت که گروهی از برندهای آلمانی ایمپلنت که از تأییدیه های جهانی fda، ce و imed برخوردار هستند گزینه مناسب تر و مرغوب تری به حساب می آیند. زیرا این تأییدیه ها بر حسب استانداردهای جهانی هستند و ارائه آنها نشان دهنده میزان کیفیت ایمپلنت خواهد بود.

ایمپلنت آلمانی برای چه کسانی مناسب است؟

ایمپلنت های برند آلمانی برای همه افراد مناسب هستند و هیچ محدودیتی برای استفاده از آن وجود ندارد اما در میان متقاضیان ایمپلنت کسانی که از شرایط ذکر شده در زیر برخوردار باشند بهترین کاندیدا برای ایمپلنت آلمانی دندان به حساب می آیند:

 • افرادی که به زیبایی و سلامتی خود اهمیت می دهند
 • کسانی که قصد اصلاح طرح لبخند دارند
 • افرادی که همه دندان های خود را از دست داده اند
 • افرادی که به دنبال جایگزینی برای دندان مصنوعی هستند
 • افرادی که نمی خواهند ایمپلنت در دهان آنها ایجاد مزاحمت کند
 • کسانی که از عهده پرداخت هزینه ایمپلنت دندان آلمانی بر می آیند
 • و…

 

رابطه تورم و ایمپلنت آلمانی چیست؟

شاید با این پرسش رو به رو باشید که چه رابطه ای میان تورم و ایمپلنت آلمانی وجود دارد. در این رابطه باید به شما عزیزان بگوییم که تورم در کشور ما به میزان زیادی وجود دارد و هر روز شاهد افزایش قیمت در زمینه های مختلف هستیم.

این موضوع بر روی قیمت ایمپلنت نیز مؤثر واقع می شود؛ در نتیجه هزینه ایمپلنت آلمانی که باید به صورت یک کالای وارداتی از آلمان به ایران وارد شود نیز با افزایش نرخ تورم در جامعه بالا می رود و به این شکل قیمت تمام شده آن برای بیماران بیشتر می شود.

در نتیجه اگر قصد دارید که از ایمپلنت آلمانی استفاده کنید هر چه زودتر این کار را انجام دهید تا تورم کمتری شامل حال شما شود.

لازم به توضیح است که نه تنها ایمپلنت آلمانی بلکه سایر انواع ایمپلنت که توسط کشورهای دیگر تولید می شوند نیز تحت تأثیر تورم قرار می گیرند.

آیا ایمپلنت آلمانی برای من مناسب است؟

اگر می خواهید بدانید که ایمپلنت دندان آلمانی برای شما مناسب است و یا خیر و اگر قصد دارید که از شرایط این نوع ایمپلنت برای خود اطلاعات بیشتری کسب کنید باید شخصاً به پزشک مراجعه کنید و تحت بررسی پزشک قرار بگیرید تا با مشورت متخصص دریابید که ایمپلنت های آلمانی بر اساس شرایط شما مناسب هستند و یا خیر.

تأثیر متخصص ایمپلنت در استفاده از ایمپلنت آلمانی چیست؟

اگر از متقاضیان ایمپلنت دندان آلمانی هستید و می خواهید آن را مورد استفاده قرار دهید به یاد داشته باشید که حتماً برای به کار بردن آن از تخصص و مهارت بهترین پزشکان استفاده کنید.

پزشک معالج در نتیجه به دست آمده از ایمپلنت آلمانی بسیار مؤثر است و اگر از مهارت کافی در این زمینه برخوردار نباشد نتیجه خوبی دریافت نخواهید کرد و هزینه هایی که در این راه صرف کرده اید به هدر خواهد رفت. بنابراین از توجه به پزشک معالج غافل نشوید و بهترین پزشکان شهر را که از اعتبار کافی برخوردار هستند به این منظور انتخاب کنید.

در غیر این صورت قطعات ایمپلنت در جایگاه مناسب خود قرار نمی گیرد و بعد از ترمیم دندان مشکلاتی برای شما ایجاد خواهد شد.

ایمپلنت آلمانی بهتر است یا ایمپلنت سوئیسی؟

علاوه بر آلمان کشورهای دیگری نیز در جهان به تولید و ساخت ایمپلنت می پردازند. در میان آنها سوئیس یکی از کشورهای فعال در این زمینه است که در اروپا واقع شده است و ایمپلنت بسیار با کیفیتی را تولید می کند. با این وجود تفاوت زیادی میان کیفیت ایمپلنت المانی و سوئیسی وجود ندارد و هر دو در بین کشور های رده دوم از نظر کیفیت ایمپلنت قرار می گیرند. در نتیجه استفاده از ایمپلنت سوئیسی و آلمانی برای متقاضیان نتیجه ای یکسان خواهد داشت که میتوانید بر حسب شرایط و میل خود یکی از آنها را مورد استفاده قرار دهید.

ایمپلنت آلمانی بهتر است یا ایرانی؟

ایران کشور ما نیز در زمینه ساخت ایمپلنت فعالیت می کند اما به جرئت میتوان گفت که کیفیت ایمپلنت های ایرانی به آلمان نخواهد رسید و میزان مرغوبیت ایمپلنت دندان آلمانی از زوایای مختلف بسیار بیشتر از ایمپلنت های ایرانی است. به همین دلیل استفاده از ایمپلنت ایرانی را توصیه نمی کنیم و به کار بردن آن را می توان فقط برای کسانی مناسب در نظر گرفت که قصد صرفه جویی در هزینه های درمانی خود را دارند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آنچه می خوانید! ...
ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال چیست؟ از مزایای ایمپلنت دیجیتال چه میدانید؟ اگر می خواهید که از زوایای

ایمپلنت آمریکایی
ایمپلنت آمریکایی

ایمپلنت آمریکایی چگونه است؟ در رابطه با ایمپلنت های برند آمریکا چه می دانید؟ آیا