خانه | ایمپلنت | ایمپلنت آمریکایی

ایمپلنت آمریکایی

ایمپلنت آمریکایی
آنچه می خوانید! ...

ایمپلنت آمریکایی چگونه است؟ در رابطه با ایمپلنت های برند آمریکا چه می دانید؟ آیا می خواهید در این زمینه به کسب اطلاعات بپردازید؟ با ما تا انتهای این مطلب همراه بمانید.

ایمپلنت کره ای امروزه از اصلی ترین روش هایی محسوب می شود که برای ترمیم دندان به کار می رود. این روش از مزایای زیادی برخوردار است که به همین جهت مورد استقبال پزشکان و متقاضیان ترمیم دندان قرار گرفته است.

ایمپلنت از اجزای مختلفی تشکیل می شود که مهمترین بخش های تشکیل دهنده آن عبارتند از: پایه، روکش و اباتمنت. این بخش ها در داخل دهان توسط متخصص ایمپلنت بر روی هم قرار می گیرند و جایگزین دندان از دست رفته می شوند.

لازم به توضیح است که ایمپلنت توسط کشورهای مختلفی در جهان تولید می شود که آمریکا یکی از آنها است و به عنوان بهترین کشور در زمینه تولید و عرضه ایمپلنت دندان شناخته می شود.

ایمپلنت آمریکایی

به تمامی برندهای ایمپلنت که توسط کشور آمریکا تولید می شوند ایمپلنت آمریکایی گفته می شود. آمریکا از پیشتازان در زمینه تولید ایمپلنت است که با بالاترین کیفیت و بهترین تجهیزات آن را تولید می کند. شرکت های مختلفی در زمینه تولید ایمپلنت در آمریکا فعالیت می کنند و آن را با برندهای مخصوص خود راهی بازار می نمایند.

انواع ایمپلنت آمریکایی

اصلی ترین و مهمترین برندهای ایمپلنت دندان آمریکایی را میتوان از قبیل زیر شرح داد:

ایمپلنت نوبل بایوکر

نوبل بایوکر یکی از معروف ترین برندهای ایمپلنت آمریکایی است که دفتر مرکزی آن در زوریخ سوئیس قرار گرفته است و در کشورهای آمریکا، سوئد و ژاپن نیز تولید می شود. ایمپلنت های برند نوبل بایوکر در مواقعی مورد استفاده قرار می گیرند که نیاز به استفاده از ایمپلنت بدون فیکسچر تیتانیومی باشد.

کیفیت و شرایط طراحی و تولید این نوع ایمپلنت به گونه ای است که بیش از 7 درصد بازار کانادا به این برند اختصاص پیدا کرده است.

ایمپلنت آمریکایی بیومت تری ای

ایمپلنت بیومت تری ای از بهترین برندهای ساخت آمریکا است که کیفیت بسیار زیادی دارد و به مدت زمان بسیار طولانی میتوان از آن استفاده کرد. بنابراین استفاده از این برند برای کسانی که به دنبال بهترین برندها هستند گزینه مناسبی محسوب می شود. برند بیومت تری ای موجب تحلیل رفتن استخوان های فک نمی شود و به همین دلیل بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

Biomet 3i توسط شرکت زیمر تولید می شود و از فناوری های مدرن و پیشرفته برای ساخت آن استفاده می شود.

ایمپلنت آمریکایی آسترا تک

از دیگر برندهای ایمپلنت آمریکایی باید به آستراتک اشاره کنیم که در گروه ایمپلنت های درجه یک جهان قرار می گیرد. استفاده از این نوع ایمپلنت معمولاً در مواقعی که تراکم استخوانی لثه افراد کم باشد رایج است. ایمپلنت دندان آستراتک از گارانتی نیز برخوردار است که می توانید در این شرایط با خیال آسوده از آن استفاده کنید.

ایمپلنت آمریکایی زیمر

زیمر از قدیمی ترین برندهای ایمپلنت دندان آمریکایی است که جزو 5 برند ایمپلنت برتر دنیا محسوب می شود. شرکت زیمر در حال حاضر از تانتالیوم به جای تیتانیوم برای ساخت پایه ایمپلنت زیمر استفاده می کند و همین موضوع موجب افزایش کیفیت ایمپلنت دندان با برند زیمر شده است.

همچنین باید اشاره داشته باشیم که تانتالیوم به کار رفته در ساخت پایه این نوع ایمپلنت از سازگاری بیشتری با بدن انسان برخوردار است؛ به همین دلیل قیمت این نوع ایمپلنت از سایر برندهای آمریکایی بالاتر است.

ایمپلنت اینترالاک

ایمپلنت اینترالاک یا intra lock از طول عمر بالا و درصد موفقیت بسیار زیادی برخوردار است که با قیمت و هزینه مناسب تر نسبت به سایر برندهای آمریکایی میتوان از آن استفاده کرد. این برند توسط نمایندگی معتبر و مجاز فروش در ایران عرضه می شود و در دسترس هموطنان عزیز قرار می گیرد.

اینترالاک از تأییدیه های مختلف جهانی و بین المللی همچون ce ، fda و imed برخوردار است که این موارد نشان دهنده کیفیت مناسب برند intra lock خواهد بود.

ایمپلنت آمریکایی بیکن

در میان ایمپلنت آمریکایی دندان باید به برند بیکن نیز اشاره داشته باشیم. ایمپلنت bicon با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته و روز دنیا ساخته می شود و کیفیت بالایی دارد.

از آنجایی که طراحی این نوع ایمپلنت به دندان های طبیعی بسیار نزدیک است به کار بردن آن موجب ایجاد جلوه بسیار طبیعی در دهان می شود و از سوی دیگر ارتباط بسیار مستحکمی توسط آن در دهان به وجود می آید. بدین معنا که پایه و روکش ایمپلنت به درستی در جایگاه خود فیکس و ثابت می شوند.

ایمپلنت بایوهورایزن

ایمپلنت بایوهورایزن یا biohorizons از سال 1994 میلادی در آمریکا تولید می شود و هم اکنون نیز در گروه ایمپلنت های بسیار با کیفیت جهان قرار می گیرد. این برند از تأییدیه های مختلف بین المللی همچون fda و ce برخوردار است که این موارد نشان دهنده کیفیت بالا و قابل قبول آن در سطح جهانی است.

ایمپلنت دندان بایوهورایزن در ایران نمایندگی رسمی و قانونی دارد و توسط آن در دسترس مردم عزیز کشور قرار می گیرد. بنابراین به راحتی میتوانید این برند را مورد استفاده قرار دهید.

روکش ایمپلنت آمریکایی

روکش ایمپلنت آلمانی یکی از اصلی ترین بخش های تشکیل دهنده آن است؛ زیرا زمانی که روکش ایمپلنت در دهان قرار می گیرد سایر بخش های ایمپلنت دیده نمی شوند و فقط این بخش به چشم می خورد. روکش ایمپلنت در واقع ظاهری شبیه به تاج دندان دارد و تمامی اعمال مختلف همچون حرف زدن، غذا خوردن و … توسط آن انجام می شود. بنابراین روکش باید از کیفیت بالا و مناسب برخوردار باشد تا برای اشخاص مزاحمت ایجاد نکند و شرایط را سخت ننماید.

خوشبختانه روکش ایمپلنت دندان آمریکایی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و در بهترین شرایط تولید و ساخته می شود. در نتیجه میتوانید با خیال آسوده از روکش های برند آمریکایی استفاده کنید و از مزایای بسیار زیاد آن بهره مند گردید.

طول عمر ایمپلنت آمریکایی

همان طور که در بخش های فوق اشاره کردیم ایمپلنت دندان آمریکایی بهترین ایمپلنت در سراسر دنیا است که رتبه اول جهانی را به خود اختصاص میدهد. این نوع ایمپلنت از بالاترین طول عمر در مقایسه با سایر ایمپلنت ها در دنیا به خود اختصاص می دهد و متقاضیان می توانند از آن تا پایان عمر خود استفاده کنند؛ اما بدین منظور لازم است که مراقبت های بعد از ایمپلنت توسط متقاضیان رعایت گردد تا از عمر و میزان دوام و ماندگاری ایمپلنت آمریکایی کاسته نشود.

مزایا و معایب ایمپلنت آمریکایی

ایمپلنت آمریکایی با مزایا و معایبی همراه است که اصلی ترین و مهمترین آنها از قبیل زیر هستند:

مزایا

 • برخورداری از طول عمر بسیار بالا
 • برخورداری از کیفیت بسیار زیاد
 • افزایش زیبایی دندان ها
 • کمک به اصلاح طرح لبخند
 • عدم بروز مشکل و یا مزاحمت در دهان
 • امکان استفاده از آن برای ترمیم هر تعداد دندان
 • عدم وجود محدودیت سنی برای استفاده از آن
 • و…

معایب

با توجه به آنکه ایمپلنت دندان آمریکایی به عنوان ایمپلنت درجه یک در جهان شناخته می شود، هیچ معایبی برای آن وجود ندارد و تنها عیب آن را میتوان هزینه بسیار زیاد ایمپلنت آمریکایی در نظر گرفت؛ بر اساس قیمت بالای این نوع ایمپلنت ممکن است که همه افراد قادر به استفاده از آن نباشند و محدودیت هایی در به کار بردن آن در ایران وجود داشته باشد.

ایمپلنت آمریکایی
ایمپلنت آمریکایی

قیمت ایمپلنت آمریکایی

از اصلی ترین مسائلی که در خصوص ایمپلنت های آمریکایی مورد توجه قرار می گیرد قیمت ایمپلنت است. در این زمینه باید اشاره داشته باشیم که قیمت برندهای آمریکایی ایمپلنت تحت تأثیر مسائل و فاکتورهای مختلفی است و بر اساس آنها تعیین می شود. برخی از این موارد که بر روی قیمت ایمپلنت دندان آمریکایی تأثیرگذار هستند از قبیل زیر شناخته می شوند:

 • برند ایمپلنت دندان آمریکایی
 • تاییدیه های اختصاص یافته به ایمپلنت
 • کیفیت و میزان ماندگاری ایمپلنت
 • تجهیزات به کار رفته در ساخت ایمپلنت
 • تکنولوژی و مواد اولیه استفاده شده در ساخت ایمپلنت
 • و…

تمامی این موارد می توانند موجب افزایش یا کاهش هزینه ایمپلنت دندان با برندهای آمریکایی شوند.

تفاوت ایمپلنت آمریکایی با سایر برندها

تمامی برندهای ایمپلنت که در آمریکا ساخته می شوند رتبه اول جهانی را به خود اختصاص می دهند و بالاترین درجه را دارند. پس از آن ایمپلنت آمریکایی انواع دیگر برندها که به کشورهای اروپایی اختصاص دارند در جایگاه دوم جهانی قرار می گیرند و رتبه دوم را به خود اختصاص میدهند. در نهایت ایمپلنت های آسیایی نیز رتبه سوم جهانی دارند و این موضوع نشان دهنده آن است که ایمپلنت های تولید شده توسط کشورهای دیگر قابل رقابت و برابری با برندهای آمریکایی نیستند.

لازم به توضیح است که ایمپلنت ها با برند آمریکایی از نظر تأییدیه های جهانی، قیمت، کیفیت، میزان ماندگاری و زیبایی با سایر برندها تفاوت دارند.

نتیجه گیری

بررسی های انجام شده در خصوص ایمپلنت آمریکایی نشان می دهد که استفاده از انواع آن برای ترمیم دندان در ایران مناسب است و متقاضیان عزیز می توانند به راحتی از این نوع ایمپلنت استفاده کنند و از مزیت های آن بهره مند شوند. در صورتی که به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه نیازمند هستید از طریق تلفن های تماس با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

ایمپلنت آمریکایی برای چه کسانی مناسب است؟

استفاده از ایمپلنت دندان از نوع آمریکایی با هیچ گونه محدودیتی رو به رو نیست و همه می توانند از آن استفاده کنند؛ اما با این وجود بهترین کاندیدای این نوع ایمپلنت از قبیل زیر هستند:

 • افرادی که به دنبال ایمپلنت با کیفیت هستند
 • کسانی که زیبایی دندان برایشان مهم است
 • افرادی که قصد اصلاح طرح لبخند دارند
 • کسانی که چند دندان یا همه دندان ها را از دست داده باشند
 • افرادی که از عهده هزینه ایمپلنت دندان آمریکایی بر آیند
 • افرادی که ماندگاری ایمپلنت برایشان مهم است
 • افرادی که مایل به استفاده از دندان مصنوعی نیستند
 • کسانی که پزشک استفاده از ایمپلنت آمریکایی را به آنها تجویز کرده
 • و…

آیا ایمپلنت دندان آمریکایی با بیمه قابل استفاده است؟

ایمپلنت در برندهای مختلف از جمله روش های گران قیمت برای ترمیم دندان به حساب می آید که برای استفاده از آن باید هزینه زیادی پرداخت شود. علاوه بر آن ایمپلنت های آمریکایی از سایر انواع آن گران تر هستند و به همین دلیل متقاضیان آن به دنبال روشی برای کاهش هزینه ها و مخارج خواهند بود.

بیمه تکمیلی یکی از رایج ترین انواع بیمه در کشور ما است که عده زیادی از مردم تحت پوشش آن هستند. تا چند سال گذشته این بیمه هزینه مربوط به خدمات دندانپزشکی را تقبل نمی کرد اما خوشبختانه امروزه برخی از انواع بیمه های تکمیلی در کشور این امکان را ایجاد کرده اند که متقاضیان بتوانند از آن در خصوص خدمات دندانپزشکی و یا ایمپلنت نیز استفاده کنند.

بنابراین تا سقف مشخص شده از سوی بیمه میتوان از هزینه های ایمپلنت کاست و از مخارج درمان کم کرد. بدین منظور باید با شرکت بیمه مورد نظر خود تماس بگیرید و راهنمایی بیشتری در این خصوص دریافت کنید.

چرا ارز و دلار بر نرخ ایمپلنت آمریکایی تأثیر می گذارد؟

یکی از اصلی ترین مسائلی که در قیمت ایمپلنت آمریکایی تأثیر گذار است نرخ ارز و دلار در کشور ما است. مسلما میدانید که نرخ ارز و دلار در کشور ما دائما در حال تغییر است.

حال هر چه قدر که قیمت ارز و دلار در کشور بیشتر شود هزینه ایمپلنت دندان آمریکایی نیز بالاتر می رود. زیرا در این شرایط هزینه اولیه ای که برای تهیه این نوع ایمپلنت باید پرداخت گردد بیشتر می شود.

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان چیست؟

تمامی کسانی که ایمپلنت با برند آمریکایی یا سایر برندها را مورد استفاده قرار میدهند موظف هستند که مراقبت های زیر را رعایت کنند:

 • پرهیز از استعمال سیگار و دخانیات
 • پرهیز از مصرف بیش از حد خوراکیهای رنگی
 • پرهیز از دندان قروچه
 • پرهیز از فشار زیاد وارد کردن به دندان ها
 • جلوگیری از ضربه وارد شدن به دندان ها
 • رعایت بهداشت دهان و دندان
 • استفاده از نخ دندان، مسواک و دهان شویه
 • مراجعه به متخصص ایمپلنت هر 6 ماه یک بار
 • و…

اهمیت مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان چه می باشد؟

اگر علت اهمیت مراقبت های بعد از ایمپلنت را نمی دانید باید بگوییم که رعایت این موارد بسیار ضروری است زیرا انجام آنها موجب افزایش طول عمر و میزان ماندگاری ایمپلنت دندان می شود و از بروز مشکل در آنها جلوگیری به عمل می آید.

علاوه بر آن با رعایت این موارد میتوان از بروز بیماری و عفونت در دهان جلوگیری به عمل آورد و سلامت لثه ها را حفظ نمود. همچنین لازم به ذکر است که با رعایت مراقبت های بعد از ایمپلنت از تغییر رنگ روکش ایمپلنت جلوگیری می شود و نیازی به ترمیم ایمپلنت پیدا نمی شود.

چرا باید از سیگار و دخانیات بعد از ایمپلنت پرهیز کرد؟

در مواقعی که افراد از دندان های طبیعی خود استفاده می کنند باید از سیگار و دخانیات پرهیز کرد زیرا این موارد موجب بروز بیماری های مختلف در دهان و بدن می شوند. بسیاری از افراد فکر می کنند که بعد از ایمپلنت مصرف سیگار و دخانیات بلامانع است و مشکلی را ایجاد نمی کند؛ در حالی که این تصور کاملاً غلط است و حتی بعد از ایمپلنت نیز باید از استعمال سیگار پرهیز شود.

زیرا در چنین شرایطی احتمال بروز عفونت در دهان و آسیب دیدن لثه ها افزایش می یابد و باکتری و میکروب در دهان تجمع می کند. علاوه بر آن سیگار کشیدن بعد از ایمپلنت می تواند موجب بروز تغییر رنگ روکش ایمپلنت شود؛ اما از آنجایی که ایمپلنت های آمریکایی بسیار با کیفیت هستند بروز تغییر رنگ در آنها نسبت به سایر برندها دیر تر اتفاق می افتد.

آیا ایمپلنت آمریکایی برای من مناسب است؟

اگر با مطالعه مطالب ذکر شده در فوق همچنان نمی دانید که برند آمریکایی ایمپلنت برای شما مناسب است یا خیر باید به متخصص ایمپلنت مراجعه کنید و تحت بررسی پزشک قرار بگیرید تا به کمک پزشک متخصص این موضوع برای شما مشخص گردد.

در حالت کلی چنانچه از عهده پرداخت هزینه ایمپلنت آمریکایی بر می آیید و یا تحت پوشش بیمه تکمیلی مناسب هستید این نوع ایمپلنت میتواند برای شمامناسب باشد.

جراحی دیجیتالی برای ایمپلنت آمریکایی چگونه است؟

جراحی دیجیتالی جدیدترین روشی است که برای ترمیم دندان با ایمپلنت مورد استفاده قرار می گیرد و به کار بردن آن را به کسانی که قصد استفاده از ایمپلنت آمریکایی دارند توصیه می کنیم.

این جراحی با جراحی سنتی بسیار متفاوت است و در آن از تجهیرات پیشرفته و روز دنیا استفاده می شود. به عنوان مثال: لیزر و اسکنر های رنگی و سه بعدی از جمله تجهیزاتی هستند که برای جراحی دیجیتالی ایمپلنت به کار می روند. زمانی که برای قرار دادن ایمپلنت آمریکایی در فک از این جراحی استفاده شود جراحت های ایجاد شده در فک کاهش می یابند و نیازی به بخیه زدن لثه نخواهد بود. از سوی دیگر این روش موجب می شود که ظرافت جراحی بالاتر رود و دندان ها کاملاً با سایر و اندازه مشابه به دندان طبیعی ساخته شوند و جایگاه مناسبی در فک پیدا کنند.

با استفاده از این روش که در مقایسه با جراحی سنتی گران قیمت تر است، دوره نقاهت بیماران کاهش می یابد و بهبودی در مدت زمان کوتاه تری حاصل می شود. در جراحی دیجیتالی فقط یک حفره کوچک به اندازه پایه ایمپلنت در فک ایجاد می شود و کل لثه برش زده نمی شود.

تمامی این موارد نشان دهنده مزایای استفاده از جراحی دیجیتالی برای ترمیم دندان با ایمپلنت آمریکایی هستند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آنچه می خوانید! ...
ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال چیست؟ از مزایای ایمپلنت دیجیتال چه میدانید؟ اگر می خواهید که از زوایای

ایمپلنت آلمانی
ایمپلنت آلمانی

در رابطه با ایمپلنت آلمانی چه می دانید؟ آیا انواع ایمپلنت آلمانی را می شناسید؟