خانه | ایمپلنت | ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست؟ استفاده از ایمپلنت دندان برای چه کسانی مناسب است؟ مزایای ایمپلنت دندان چیست؟  ایمپلنت دندان در ویکتوری دنتال کِر چه شرایطی دارد؟

از بین رفتن دندان و با مشکل مواجه شدن آن مساله ای است که هر کسی در طول زندگی خود با آن مواجه می شود و حتی کسانی که بهداشت دهان و دندان را رعایت می کنند نیز به علت بروز مسائل دیگر ممکن است که دچار آسیب هایی بر روی دندان های خود شوند که بر اساس به ترمیم دندان نیاز پیدا کنند.

در دندانپزشکی نیز روش های مختلفی برای ترمیم دندان وجود دارند که هر کسی بر اساس توصیه پزشک و یا با میل خود می تواند یکی از این روش ها را مورد استفاده قرار دهد که ایمپلنت دندان در سال های اخیر به عنوان بهترین روش ترمیم دندان شناخته شده است و در مجموعه ویکتوری دنتال کِر امکان استفاده از این روش را خواهید داشت.

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت روشی است که از سه بخش مختلف تشکیل شده است و برای استفاده از آن لازم است تا بخش های تشکیل دهنده به نوبت در دهان قرار گیرند. در واقع برای ایمپلنت باید ابتدا پایه تیتانیومی ایمپلنت را در استخوان فک قرار داد و سپس بر روی آن روکش ایمپلنت را نصب کرد که به این منظور اباتمنت و یا چسب ایمپلنت حکم واسطه بین روکش و پایه را دارد.

استفاده از ایمپلنت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

ایمپلنت دندان برای همه کسانی که با توصیه پزشک قادر به استفاده از این روش باشند، به عنوان بهترین روش ترمیم دندان شناخته می شود که معمولا کاندیدای مناسب برای این روش باید از شرایط زیر برخوردار باشند:

  • کسانی که تراکم استخوانی کافی در فک خود داشته باشند
  • کسانی که قصد ترمیم یک و یا همه دندان های خود را داشته باشند
  • کسانی که بخواهند اصلاح طرح لبخند انجام دهند
  • کسانی که لثه های سالمی داشته باشند
  • کسانی که به بیماری های خاص مبتلا نباشند
  • کسانی که زیبایی و طبیعی بودن دندان ها برایشان بسیار اهمیت داشته باشد
  • کسانی که به دنبال روش های با دوام برای ترمیم دندان باشند
  • کسانی که با تهاجمی بودن ایمپلنت برایشان مضر نباشد
  • و…

مزایای ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان به عنوان بهترین روش ترمیم دندان ها از مزیت های زیادی برخوردار است که مزایای آن از قبیل زیر شناخته می شوند:

ایجاد جلوه طبیعی و بسیار زیبا:

ایمپلنت باعث ایجاد جلوه بسیار طبیعی و زیبایی در دهان می شود که این موضوع بیش از هر مساله دیگری توجه ها را به سوی خود جلب کرده است؛ جلوه زیبای دندان پس از این روش از دندان های طبیعی نیز بیشتر است و به همین دلیل بسیاری از افراد ترجیح می دهند که از ایمپلنت استفاده کنند تا به زیبایی چهره خود بیفزایند.

امکان تهیه روکش ایمپلنت برای هر اندازه دندانی:

روکش های ایمپلنت برای هر اندازه دندانی قابل تهیه هستند و کسانی که دندان های کوچک و یا بزرگی داشته باشند، قادر به استفاده از این روش خواهند بود و می توانند روکش ایمپلنت را مورد استفاده قرار دهند؛ به عبارت دیگر هیچ محدودیتی در این موضوع وجود ندارد و برای هر اندازه دندانی ایمپلنت قابل استفاده خواهد بود.

امکان تهیه ایمپلنت هم رنگ با دندان های طبیعی:

روکش ایمپلنت را می توان برای کسانی که قصد ترمیم چند دندان دارند، بر اساس رنگ دندان های طبیعی آنها تهیه کرد که با این وجود جلوه غیر طبیعی در دهان ایجاد نمی شود بلکه هم رنگ بودن روکش ایمپلنت با دندان های طبیعی باعث می شود تا کسی متوجه روکش شدن دندان ها نشود.

برخوردار بودن از دوام و ماندگاری بسیار بالا:

ایمپلنت دندان از دوام و ماندگاری بسیار زیادی برخوردار است که برخی از انواع برندهای آن به گونه ای هستند که حتی تا پایان عمر نیز میتوان از آنها استفاده کرد. به همین دلیل پزشکان به افرادی که قصد استفاده از روش های ماندگار را دارند، ایمپلنت دندان را توصیه می کنند.

امکان استفاده از این روش برای هر تعداد دندان:

ایمپلنت در تعداد دندان ها هیچ محدودیتی ندارد و امکان استفاده از آن برای هر تعداد دندان وجود دارد. با این وجود کسانی که بخواهند تمامی دندان های فک را ترمیم کنند و یا فقط چند دندان خود را ترمیم نمایند، امکان استفاده از این روش را خواهند داشت که این موضوع از مهم ترین مزیت های ایمپلنت محسوب می شود.

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان:

شاید فکر کنید که بعد از ترمیم دندان با ایمپلنت نیازی به رعایت کردن مراقبت های بعد از آن نخواهید داشت در حالی که بعد از ایمپلنت باید همانند مواقعی که از دندان های طبیعی استفاده می کنید، بهداشت دهان و دندان را رعایت نمایید و از مسواک، نخ دندان و دهان شویه استفاده کنید تا سلامتی دهان و دندان های شما به خطر نیوفتد و از دوام ایمپلنت کاسته نگردد.

علاوه بر آن لازم است تا از شکستن خوراکی های سخت مانند: بادام، با دندان ها پرهیز کنید و از مصرف مواد غذایی رنگی به میزان زیاد بپرهیزید. همچنین باید از پرهیز سیگار نیز خودداری کنید تا رنگ دندان های شما تغییر نکند و یا روکش ایمپلنت دچار شکستگی نشود.

هر چه قدر که این مسائل را بیشتر رعایت کنید، به دوام و ماندگاری ایمپلنت های شما افزوده خواهد شد و برای سال های بیشتری می توانید از آن استفاده کنید.

 

آنچه می خوانید! ...