خانه | ایمپلنت | ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال

آنچه می خوانید! ...

ایمپلنت دیجیتال چیست؟ از مزایای ایمپلنت دیجیتال چه میدانید؟ اگر می خواهید که از زوایای مختلف با یکی از انواع ایمپلنت یعنی نوع دیجیتال آشنا شوید با ما تا انتهای این مطلب در ” ویکتوری دنتال ” همراه بمانید.

اگر بخواهیم در رابطه با ایمپلنت اطلاعاتی را منتقل کنیم باید در این خصوص گفت که ایمپلنت یک روش بسیار رایج برای ترمیم دندان ها است که به میزان زیادی از آن در جوامع مختلف استفاده می شود.

این روش از ویژگی هایی برخوردار است که مزیت های آن موجب شده تا ایمپلنت به میزان زیادی جایگزین دندان مصنوعی و سایر روش های ترمیم دندان باشد. ایمپلنت به دو نوع معمولی و دیجیتالی تقسیم بندی می شود که تفاوت های میان این دو روش آنها را کاملاً از هم متمایز کرده است؛ البته لازم به توضیح است که تفاوت های موجود میان این دو مورد به نحوه جای‌گذاری و نصب آنها در دهان مربوط می شود که در ادامه آن را مفصلاً شرح خواهیم داد.

ایمپلنت دیجیتال چیست؟

ایمپلنت دیجیتال جدیدترین و بهترین نوع از ایمپلنت به حساب می آید که در آن از ابزارهای پیشرفته پزشکی همچون لیزر و اسکنر های سه بعدی استفاده می شود. به کمک این ابزارها شرایط برای ایمپلنت بسیار مناسب می شود و قطعات و اجزای ایمپلنت به بهترین شکل در دهان قرار می گیرند؛ از سوی دیگر ظرافت ایمپلنت پس از این روش بسیار بالاتر از روش های سنتی خواهد بود و به همین دلیل متقاضیان و پزشکان از این روش بسیار استقبال کرده اند.

ایمپلنت دیجیتال برای چه کسانی مناسب است؟

استفاده از ایمپلنت دیجیتال هیچ گونه محدودیتی به همراه ندارد و تمامی متقاضیان می توانند از این روش استفاده نمایند. ایمپلنت دندان دیجیتال در مقایسه با ایمپلنت سنتی گران قیمت تر است و از این رو کسانی که از این روش استفاده می کنند باید از عهده پرداخت هزینه آن بر آیند.

بهترین کاندیدا برای استفاده از این روش جدید را میتوان افرادی از قبیل زیر در نظر گرفت:

 • افرادی که خون رقیقی دارند
 • افرادی که خونریزی زیاد از لثه و فک برایشان مضر است
 • کسانی که پزشک ایمپلنت دندان دیجیتال را به آنها تجویز کرده است
 • افرادی که می خواهند دوره نقاهت کوتاه مدت تری داشته باشند
 • کسانی که می خواهند ظاهر دندان های آنها طبیعی تر باشد
 • افرادی که به زیبایی و ظرافت دندان های خود اهمیت میدهند
 • و…
ایمپلنت دیجیتال
ایمپلنت دیجیتال

مزایای ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال از مزیت های زیادی در مقایسه با روش های دیگر برخوردار است که مهمترین مزایای آن مواردی از قبیل زیر هستند:

 • افزایش ظرافت و زیبایی دندان ها
 • ایجاد جلوه بسیار طبیعی در دهان
 • کاهش میزان جراحت در لثه و فک
 • عدم نیاز به بخیه زدن لثه
 • کاهش دوره نقاهت و بهبودی در مدت زمان کوتاه تر
 • قرار گیری بهتر و موفقیت آمیز تر اجزای ایمپلنت در دهان
 • افزایش میزان ماندگاری و دوام ایمپلنت در دهان
 • و…

عوارض ایمپلنت دیجیتال دندان

ایمپلنت دندان دیجیتال اگر نزد پزشک متخصص انجام نشود و پزشک در این راستا مهارت کافی نداشته باشد با عوارض و مشکلاتی همراه خواهد بود. در غیر این صورت موجب بروز مشکل نمی شود و کاملاً مناسب پیش می رود. از جمله مشکلات و عوارضی که در این شرایط به وجود می آید باید به نکروز استخوان فک اشاره کنیم که به دلیل خشک بودن دریل و عدم وجود سرم به میزان کافی در دریل ایجاد می شود.

این مشکل می تواند باعث عدم موفقیت آمیز بودن نتیجه ایمپلنت دندان شود و آن را با شکست رو به رو کند. علاوه بر آن در این شرایط بیمار متحمل درد بسیار زیادی نیز می شود.

تفاوت ایمپلنت دیجیتال با معمولی

ایمپلنت دیجیتال و معمولی با هم بسیار متفاوت هستند و از اصلی ترین تفاوت های موجود میان آنها باید به موارد زیر اشاره کنیم:

ایمپلنت دیجیتال از دوره نقاهت کوتاه مدت تری در مقایسه با ایمپلنت دندان معمولی برخوردار است زیرا جراحت ها و شکاف هایی که در این روش در لثه و فک ایجاد می شوند بسیار کمتر از ایمپلنت معمولی هستند.

ظرافت کاری در روش ایمپلنت دندان دیجیتال بسیار بالاتر از ایمپلنت معمولی است زیرا ابزارها و اسکنرهای سه بعدی که در این روش به کار می روند قالب گیری دقیق از دندان ها را انجام می دهند و به این شکل روکش ایمپلنت کاملاً با اندازه و ابعاد دندان های طبیعی ساخته می شوند. از این رو روکش های ایمپلنت کاملاً مشابه به دندان های طبیعی هستند و به زیبایی و طبیعی بودن دندان های ایمپلنت شده در این روش افزوده می شود.

از آنجایی که ابزارها و تجهیزات به کار گرفته شده در ایمپلنت دیجیتالی پیشرفته تر از ایمپلنت معمولی هستند هزینه این روش نیز از ایمپلنت دندان معمولی بالاتر خواهد بود. در نتیجه متقاضیان باید توان پرداخت هزینه این روش را داشته باشند.

در ایمپلنت به روش دیجیتالی از لیزر استفاده می شود و جراحت های مورد نیاز توسط آن صورت می گیرد؛ به همین دلیل جراحت های لازم بسیار جزئی و ظریف ایجاد می شوند و میزان خونریزی از لثه کاهش می یابد و نیاز به بخیه زدن لثه از بین می رود. این در حالی است که در روش ایمپلنت معمولی جراحت ها سراسری و عمیق هستند و خونریزی و درد بیمار بیشتر خواهد بود.

ایمپلنت دیجیتال چه قدر زمان می برد؟

جراحی ایمپلنت به روش دیجیتالی به صرف مدت زمانی در حدود 1 الی چند ساعت زمان نیاز دارد که این مدت زمان بر اساس تعداد دندان هایی که باید ترمیم شوند متفاوت خواهد بود.

استفاده از تجهیزات پیشرفته پزشکی در این روش موجب می شود که مدت زمان جراحی در مقایسه با روش سنتی کوتاه تر باشد و علاوه بر آن دوره نقاهت نیز کاهش یابد.

طول عمر ایمپلنت دیجیتال

با توجه به آنکه ظرافت و دقت جراحی در ایمپلنت دیجیتالی بسیار بالاتر از روش معمولی است طول عمر ایمپلنت نیز افزایش می یابد. بنابراین کسانی که از این روش استفاده می کنند از طول عمر و دوام بیشتر ایمپلنت بهره مند خواهند شد. اما از سوی دیگر این موضوع را نیز به خاطر داشته باشید که طول عمر ایمپلنت به موارد دیگری همچون برند و کشور سازنده ایمپلنت، متخصص ایمپلنت و مهارت او یا مراقبت های بعد از ایمپلنت نیز وابسته خواهد بود.

مراحل کاشت ایمپلنت دیجیتال

برای آنکه عملیات کاشت ایمپلنت به روش دیجیتال انجام شود ابتدا باید متقاضیان متخصص ایمپلنت مناسب و با تجربه پیدا کنند و با مراجعه به او در ابتدا تحت بررسی و معاینه پزشک قرار بگیرند؛ پس از آن با مشخص شدن وضعت بیماران و شرایط جسمی آنها یا تعداد دندان هایی که نیاز به ترمیم دارد، اسکن و عکس‌برداری رنگی از دندان ها انجام می شود و سپس روزی برای انجام عملیات جراحی مشخص می شود.

در روز تعیین شده متخصص ایمپلنت عملیات جراحی را با استفاده از تجهیزات جدید و پیشرفته برای بیمار انجام می دهد و پایه ایمپلنت را داخل استخوان فک قرار میدهد. در ادامه بیمار باید به مدت 3 الی 4 ماه منتظر بماند تا شرایط برای نصب روکش ایمپلنت در دهان مناسب واقع گردد. با نصب روکش ایمپلنت در دهان مراحل آن به اتمام می رسد و افراد وارد مرحله مراقبت های بعد از ایمپلنت می شوند.

آیا ایمپلنت دیجیتال درد دارد؟

ایمپلنت دیجیتال یا همان ایمپلنت آلمانی تحت بی حسی موضعی انجام می شود که در این شرایط میزان درد افراد بسیار جزئی و کم خواهد بود. علاوه بر آن با کم شدن میزان جراحت های مورد نیاز در فک و لثه از درد ایمپلنت دیجیتال نیز در مقایسه با ایمپلنت معمولی به میزان زیادی کاسته می شود.

مراقبت های مهم ایمپلنت دیجیتال

تمامی کسانی که ایمپلنت دیجیتالی یا معمولی را به کار می برند موظف هستند که مراقبت های بعد از آن را رعایت کنند تا طول عمر ایمپلنت افزایش یابد و از ماندگاری آن کاسته نشود. علاوه بر آن رعایت مراقبت های مورد نیاز در افزایش سلامتی متقاضیان و جلوگیری از بروز مشکل برای آنها نیز مؤثر است. این موارد از قبیل زیر هستند:

 • رعایت بهداشت دهان و دندان
 • استفاده مرتب از مسواک، نخ دندان و دهان شویه
 • پرهیز از استعمال سیگار و سایر دخانیات
 • پرهیز از مصرف بیش از حد مواد غذایی رنگی
 • جلوگیری از ضربه وارد شدن به دندان
 • پرهیز از عادات بد دندانی
 • مراجعه به پزشک هر شش ماه یک بار
 • پرهیز از شکستن خوراکی های سخت با دندان
 • و…

قیمت ایمپلنت فوری دیجیتال

ایمپلنت فوری دیجیتال یکی از روش های ایمپلنت است که در آن روکش ایمپلنت بدون وقفه و یک روزه بر روی پایه ایمپلنت نصب می شود. با این وجود در این روش متقاضیان نیازی به سپری کردن زمان و طی کردن دوره نقاهت 3 ماهه نخواهند داشت.

هزینه و قیمت این روش از سوی متقاضیان بسیار حائز اهمیت است که در این خصوص باید گفت ایمپلنت فوری دیجیتال از هزینه بالایی برخوردار است و برای آن باید مبلغ قابل توجهی برای ترمیم هر یک واحد دندانی در نظر گرفت.

نتیجه گیری

با توجه به موارد ذکر شده در خصوص ایمپلنت دیجیتال می توان آن را بهترین روش برای ترمیم دندان های از دست رفته در نظر گرفت که به کمک آن میتوان به اصلاح طرح لبخند نیز پرداخت. برای آنکه نتیجه موفقیت آمیز و ایده آل از این روش دریافت کنید به بهترین مراکز دندانپزشکی همچون مجموعه ” ویکتوری دنتال ” مراجعه کنید. در جهت نیاز به کسب هر گونه اطلاعات بیشتر با ما تماس برقرار کنید.

سوالات متداول

انواع برندهای ایمپلنت در روش دیجیتالی چیست؟

در ایمپلنت دیجیتالی هیچ گونه محدویتی برای برند ایمپلنت در نظر گرفته نمی شود و میتوانید هر نوع ایمپلنتی را با این روش به کار ببرید؛ اما استفاده از برندهای اروپایی و آمریکایی در این جهت مناسب تر است و طول عمر ایمپلنت به این شکل افزایش می یابد.

آیا ایمپلنت دیجیتال همان ایمپلنت یک روزه است؟

شاید با خود فکر کنید که ایمپلنت دندان دیجیتال با ایمپلنت یک روزه یکسان است؛ اما باید به شما عزیزان بگوییم که این گونه نیست و ایمپلنت دیجیتالی و یک روزه باهم متفاوت هستند.

ایمپلنت دیجیتال را که در بخش های فوقانی مورد بررسی و شرح قرار دادیم و در رابطه با ایمپلنت های یک روزه باید گفت که این گزینه به نوعی ایمپلنت گفته می شود که در آن روکش بدون وقفه بر روی پایه ایمپلنت در فک قرار می گیرد. این نوع ایمپلنت تحت عنوان ایمپلنت فوری نیز شناخته می شود که در آن از روکش موقت استفاده می شود. سپس روکش های موقت بعد از گذشت چند ماه با روکش دائمی جایگزین می شوند و مراحل ایمپلنت فوری پایان می یابد.

در واقع استفاده از روکش موقت در این روش موجب می شود که افراد به وقفه برای نصب روکش در دهان نیاز نداشته باشند و پایه ایمپلنت بدون روکش در دهان آنها دیده نشود.

بهترین مرکز تخصصی ایمپلنت دیجیتال در تهران کجاست؟

به جرئت میتوان گفت که مجموعه ویکتوری دنتال بهترین مرکز ایمپلنت آمریکایی در تهران است که شرایط بسیار خوبی برای شما عزیزان فراهم کرده است؛ از آنجایی که این روش جدید است و تازه در جهان فراگیر شده است، هنوز کلینیک های دندانپزشکی معدودی از تجهیزات مورد نیاز برای آن در ایران برخوردار هستند که ویکتوری دنتال از بهترین های آن خواهد بود.

این مرکز با بهترین متخصصین ایمپلنت کره ای همکاری می کند و شرایط بسیار خوبی را برای شما عزیزان فراهم کرده است.

آیا میتوان از بیمه برای ایمپلنت دیجیتال استفاده کرد؟

همانطور که می دانید اشخاص زیادی در کشور ما تحت پوشش بیمه درمانی هستند و از بیمه تکمیلی استفاده می کنند؛ بیمه های تکمیلی در کشور ما تا چند سال گذشته خدمات دندانپزشکی را شامل نمی شدند و هزینه های مربوط به آن را ارائه نمی دادند؛ اما اکنون میتوان از برخی انواع بیمه های تکمیلی معتبر در کشور برای کاهش هزینه های ایمپلنت معمولی یا دیجیتالی استفاده کرد.

به این منظور باید بیمه شما خدمات دندانپزشکی را شامل شود و در نتیجه با این شرایط میتوانید تا سقف مشخص شده از سوی بیمه هزینه های درمانی و ترمیم دندان خود را کاهش دهید. لازم به توضیح است که پرداخت مابقی هزینه به عهده خود شما خواهد بود.

در صورتی که به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بیمه تکمیلی و ایمپلنت دیجیتال نیاز دارید با شرکت بیمه مورد نظر خود تماس بگیرید و در این جهت از آنها راهنمایی دریافت کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آنچه می خوانید! ...
ایمپلنت آمریکایی
ایمپلنت آمریکایی

ایمپلنت آمریکایی چگونه است؟ در رابطه با ایمپلنت های برند آمریکا چه می دانید؟ آیا

ایمپلنت آلمانی
ایمپلنت آلمانی

در رابطه با ایمپلنت آلمانی چه می دانید؟ آیا انواع ایمپلنت آلمانی را می شناسید؟